Wystawa - Beksiński w Warszawie

Wystawa - Beksiński w Warszawie

Tego lata w Warszawie odbędzie największa czasowa wystawa obrazów Zdzisława Beksińskiego, jaką kiedykolwiek zorganizowano. To wydarzenie bez precedensu, podczas którego zaprezentowanych zostanie blisko 70 oryginalnych dzieł jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów ostatniego stulecia.  

 

Wystawę “Beksiński w Warszawie” będzie można oglądać w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze od 26 czerwca do 5 września tego roku. Beksiński w Warszawie bilety na wystawę już dostępne.

O wystawie Beksiński w Warszawie

Niewątpliwą gratką dla miłośników twórczości Beksińskiego będą nigdy wcześniej nieprezentowane dzieła Mistrza z kolekcji prywatnych oraz szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy filmów oraz spotkania z gośćmi związanymi z artystą.  

 

Godziny otwarcia:  

  • Dni powszednie: od 11:00 do 21:00 
  • Weekend: od 10:00 do 21:00

Za organizację wystawy “Beksiński w Warszawie” odpowiadają Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundacja Nova Ars Poloniae, Galeria Beks.pl oraz Spatium Art.  Mecenasem wystawy jest PKN Orlen, a strategicznymi partnerami wydarzenia Budimex S.A oraz Drutex S.A. 

 

Regulamin wystawy

Beksiński - bilety na wystawę w Warszawie

  • Bilet normalny: 35 PLN
  • Bilet ulgowy: 25 PLN - dzieci do 18 roku życia, studenci z legitymacją studencką, seniorzy powyżej 65  roku życia, osoby niepełnosprawne
  • Dzieci do 6 roku życia: darmowy wstęp 

Zdzisław Beksiński biografia

Malarz, rzeźbiarz, fotografik, grafik komputerowy. Urodził się 24 lutego 1929 roku w Sanoku, zmarł tragicznie 21 lutego 2005 roku w Warszawie.  Uważany obecnie za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych.

 

W latach 1947-1952 studiował architekturę na Politechnice  Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 roku powrócił do Sanoka zatrudniając się jako projektant w Sanockiej  Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. rozpoczął działalność artystyczną jako fotografik,  wystawiając swe prace na kilku wystawach w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu.  Równocześnie zajmował się malarstwem, grafiką, rzeźbą, a od 1974 roku wyłącznie  malarstwem. Pierwszy sukces przyniosła mu wystawa zorganizowana w 1964 roku przez Janusza Boguckiego w Starej Pomarańczarni w Warszawie. Niedługo później Beksiński  porzucił pracę w Autosanie, postanawiając zająć się wyłącznie twórczością artystyczną. 

 

Kolejna wystawa przygotowana przez Janusza Boguckiego w 1972 roku ukazała nowe,  wyzwolone z wpływów abstrakcji oblicze artysty. To wtedy ukształtował się jego  charakterystyczny, wizyjny sposób obrazowania nazwany „okresem fantastycznym”, który  trwał do połowy lat 80. W 1977 roku Beksiński opuścił Sanok, przenosząc się z rodziną do  Warszawy. Systematycznie utrzymywał kontakt z Muzeum Historycznym w Sanoku,  przekazując do jego kolekcji najlepsze dzieła.

 

Ostatnie 20 lat jego twórczości przynosi  niemałą zmianę - artysta zredukował szczegółowość, skupiając się bardziej na malarskiej  warstwie obrazu. Dominującym tematem pozostała architektura, zdeformowana postać  ludzka i zwierzęca - potraktowana w odmienny, monumentalny sposób. Pod koniec lat 90.  artysta zajął się również tworzeniem fotomontaży komputerowych oraz rysunków  modyfikowanych komputerowo.

 

Ostatnie lata Beksiński poświęcił wyłącznie malarstwu. W  lutym 2005 r. został brutalnie zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu. Artystyczny  dorobek przekazał testamentem Muzeum Historycznemu w Sanoku, które w ostatnich latach zorganizowało kilkadziesiąt wystaw w większych ośrodkach Polski oraz za granicą -  zwiedziło je kilkaset tysięcy widzów. Prace Beksińskiego znajdują się w najważniejszych  muzeach w Polsce oraz poza granicami kraju, m. in. we Francji, Szwecji, Niemczech, Belgii  czy Japonii. Największa na świecie kolekcja prac znajduje się w Galerii Zdzisława  Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku, które w sposób retrospektywny  prezentuje bogaty, składający się z kilku tysięcy prac dorobek artystyczny Mistrza.

 

show more... hide
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/