Wolska

Wolska

Wolska to młoda polska artystka, która stosunkowo niedawno, bo w 2021 roku, rozpoczęła swoją karierę. Już jest jednak o niej głośno. Zachwyca swoją świeżością oraz wrażliwością. Choć napisała ponad 200 utworów, to do tej pory światło dzienne ujrzało zaledwie kilka z nich. Można się więc spodziewać, że najbliższym czasie usłyszymy wiele kolejnych kawałków tej artystki.

Historia Wolskiej

Artystka na polskiej scenie muzycznej jest stosunkowo krótko, a artystka nieczęsto wypowiada się w mediach. Jeśli już zabiera głos, to mówi o swojej twórczości. Wiadomo, że w 2022 roku skończy 21 lat. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już ponad 200 napisanych utworów. Jej marzeniem jest wydanie płyty. Bardzo możliwe, że szybko się ono spełni, ponieważ materiału na krążek Wolskiej zdecydowanie nie brakuje.

 

Wiadomo również, że Wolska już od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką. Zaledwie w wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, a cztery lata później rodzice zaprowadzili ją na lekcje gry na skrzypcach. Dzięki temu jeszcze przed dziesiątym rokiem życia Wolska tworzyła swoje pierwsze kompozycje muzyczne. Obecnie artystka umie także grać na ukulele oraz pianinie. Jej doświadczenie z muzyką i sceną w młodym wieku dało podwaliny pod jej obecną twórczość. Artystka bardzo swobodnie czuje się przed publicznością.

 

Obecnie Wolska poświęca się muzyce. Wydaje jeden singiel za drugim, a każdy z nich spotyka się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. Mówi się o niej jako o powiewie świeżości w polskiej muzyce. Pomimo tego, że jej kariera trwa niespełna rok, już teraz jej fanpage na Facebooku obserwuje ponad 500 osób, a na Instagramie śledzi Wolską ponad tysiąc followersów.

Wolska - dorobek muzyczny

Wolska nie ma na swoim koncie jeszcze żadnej płyty, choć przyznaje, że chciałaby ją nagrać. Aktualnie wydaje kolejne single, które są ciepło przyjmowane przez publikę. Jej debiutancki utwór "Telefon" ujrzał światło dzienne w pierwszej połowie 2021. Następnie artystka wydała następujące single:

 

  • "Dziewczyna z sąsiedztwa";
  • "Mięta";
  • "Dobranocka";
  • "Kaput!";
  • "Niewidomy świat";
  • "Hulajnoga".

Utwory Wolskiej są uważane za powiew świeżości nie tylko ze względu na kompozycje muzyczne, ale także treść i przekaz. Przykładowo kawałek "Telefon" mówi o wpływie, jaki technologia ma na ludzkość oraz jej zagrożeniach. Choć singiel zaczyna się delikatnymi, wesołymi dźwiękami, to tekst piosenki zdecydowanie skłania do refleksji. Na uwagę zasługuje także głos Wolskiej. Jest melodyjny i dobrze się go słucha, dlatego ma szansę przebić się do mainstreamu.

Występy i koncerty Wolskiej

Pomimo swojej krótkiej obecności na scenie Wolska już teraz daje koncerty. Można ją posłuchać na solowych występach, jak i również jest zapraszana na festiwale muzyczne. Do tej pory wzięła udział m.in. w Soundedid Spotlight Special w Łodzi.

 

W 2022 roku również będzie można posłuchać Wolską na festiwalu muzycznym. Już zapowiedziała swój udział w Great September, który odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi. Jeśli chcesz posłuchać subtelnej, ale odważnej muzyki wnoszącej świeżość, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Bilety na festiwal są jeszcze dostępne.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Wolska: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wolska - Frequently Asked Question

  • Wolska urodziła się w 2001 roku, a więc w 2022 roku skończy 21 lat.
  • Wolska współpracuje z wieloma cenionymi nazwiskami z polskiej branży muzycznej. Są to m.in. Adam Romanowski, Piotr Romanowski, zespół Plastic (Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski), Marysia Jagłowska oraz Piotr - ŁYSY - Lewandowski.
  • Wolska zaledwie w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Obecnie gra także na ukulele oraz pianinie.
  • Dużą popularnością cieszy się debiutancki singiel Wolskiej - "Telefon", a także "Mięta", który na samym Spotify ma aż ponad milion odsłuchań. Obecnie artystka mocno promuje najnowszy kawałek wydany we współpracy z Piotrem - ŁYSY - Lewandowskim, który nosi tytuł "Dziewczyna z sąsiedztwa".
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Wolska
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/