Szeptucha

Szeptucha

Zespół Szeptucha został założony, by - według słów muzyków - zarażać radością i leczyć muzyką. Misją członków zespołu jest przemycanie ciekawostek o Podlasiu w ciekawej, tajemniczej i przystępnej formie. Chcą oni zaczarować ten region i sprawić, że ludzie go pokochają. Swoją działalność rozpoczęli od nagrania albumu "Zamowy". Opublikowali wtedy "live session", podczas którego promowali 3 utwory z płyty. 

Szeptucha - początki kariery

Po wydaniu płyty trafili na pierwsze miejsce listy przebojów prowadzonej przez Radio Białystok. Członkowie zespołu mówią, że to dzięki ich fanom dostali tak zaszczytne miejsce. Nie mają oni sponsora strategicznego ani wytwórni muzycznej. Idą pod prąd i chcą wydać kolejną płytę zupełnie niezależnie. Dlatego też uruchomili zbiórkę w serwisie Zrzutka, gdzie zbierają fundusze na dalszą działalność. W zamian za wpłaty, dają oni fanom przeróżne "nagrody", takie jak chociażby ich płyta. Choć to trudne, chcą tworzyć tak, jak czują i myślą. Dlatego też zrezygnowali z pracy pod skrzydłami wytwórni i obrali trudniejszą drogę. 

 

Ich pierwsza płyta "Zamowy" została wydana w listopadzie 2021 roku. Tytuł albumu oznacza zaklęcia, przeważnie krótkie, które miały na celu uzdrawianie. Utwory, których można odsłuchać z płyty, powstawały w miejscowości Orla.  Płyta składa się z ośmiu utworów, które opowiadają o tajemnicach magicznego Podlasia. Poruszają tematy dziewiczej przyrody, tradycyjnych wierzeń oraz zwyczajów tamtego regionu. 

Na płycie znajdują się takie utwory, jak:

 • "Próg",
 • "Uroki",
 • "Cisza",
 • "Lasem",
 • "Szeptanica",
 • "Cień",
 • "Za horyzontem",
 • "Kruk".

Zespół zagrał podwójny koncert w Famie w Białymstoku, który miał na celu promowanie albumu "Zamowy". Artyści bardzo miło wspominają te koncerty, jako pełne emocji i energii. Cieszą się, że widownia dobrze się bawiła. Mogli zabrać słuchaczy do świata magii i tajemnicy. Na koniec koncertu zagrali kilka utworów akustycznie, a publiczność sama śpiewała. Podczas utworu "Szeptanica" widownia tańczyła, dając zespołowi poczucie spełnienia. 

Skład zespołu

Zespół Szeptucha składa się z pięciu członków:

 • wokalistki Katarzyny Antosiewicz,
 • Tomka "Cynamona" Kamińskiego grającego na harmonijce,
 • gitarzysty Pawła "Szuchera" Szuszkiewicza,
 • basisty Piotra Romaniuka,
 • perkusisty Marcina Mickiewicza.

Artyści tworzą swoje piosenki razem. Zdarza się, że jedno z nich wpada na pomysł, ale to od wszystkich członków zależy, jaki kształt przybierze dany utwór. Musi podobać się wszystkim. W Szeptusze nikt nie działa wbrew sobie. Nie mają oni ściśle określonego procesu tworzenia muzyki. Robią to tak, jak czują. Często pierwszy pojawia się tekst, a później dopiero oprawa muzyczna. Przy okazji tworzenia piosenek artyści współpracują z różnymi osobami znającymi i kochającymi region podlaski.

 

Podczas jednego z wywiadów, artyści powiedzieli, że nie da się ich zaszufladkować. Nie chcą ograniczać się do konkretnego gatunku muzycznego czy wymagań innych. Dlatego też ich muzyka to połączenie różnych osobowości, które razem tworzą jeden zespół. Inspirują się przeróżnymi wykonawcami i czerpią energię do działania z całego otoczenia. Łączą oni tradycję z nowoczesnością. Na ich płycie znajdują się piosenki folkowe, rockowe i popowe. Dlatego też trafia do odbiorców o różnych gustach.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Szeptucha: Monika Brodka, Ralph Kamiński, Marcin Maciejczak, Tymek, Natalia Szroeder, Pezet, Szczyl, Fisz Emade Tworzywo, Julia Wieniawa, Zdechły Osa, Bovska,

 

Szeptucha - Frequently Asked Question

 • Choć artyści nie potrafią określić, w którym momencie powstał sam pomysł na założenie zespołu, wiedzą dokładnie, dlaczego tak się stało. Każdy z członków grupy ma inne zainteresowania i pasje, ale wspólnie odkryli, co ich łączy. Są to: natura, pragnienie ucieczki od zgiełku i miłość do Podlasia. Gdy to zauważyli, wpadli na pomysł założenia Szeptuchy.
 • Zespół nie dostał na razie żadnych nagród, ale ich utwory oraz cała płyta "Zamowy" były na listach przebojów. Przez długi czas utrzymywali się na pierwszej pozycji listy przebojów Radia Białystok. Płyta "Zamowy" otrzymała tytuł płyty tygodnia Radia Białystok. Oprócz tego piosenka "Szeptanica" znalazła się na liście przebojów Radia Akadera.
 • Zespół ogłosił niedawno, że wystąpi podczas XXV Pływania Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok w Augustowie. Wydarzenie odbędzie się 31 lipca 2022 roku. Wystąpią także podczas Wasilkowskiego Lata 23 lipca 2022 roku w Wasilkowie. 28 sierpnia 2022 roku dadzą koncert podczas Białystok New Pop Festival.
 • Tak i członkowie zespołu prowadzą go samodzielnie. Opowiadają o swoim wolnym czasie, a także dają informacje na temat zapowiedzi koncertowych oraz dzielą się wrażeniami z odbytych już występów. Wrzucają także zdjęcia z koncertów i życia prywatnego.
 • Ich wygląd kojarzy się z przeszłymi czasami. Wokalistka zaplata długie warkocze, a wszyscy członkowie zespołu noszą stroje, które przywodzą na myśl właśnie wiejskie regiony tradycyjnego Podlasia. Mają białe, lniane koszule, pasujące spodnie, a wokalistka - białą, ażurową sukienkę.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Szeptucha
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/