Robert Hood
Robert Hood

Robert Hood

Robert Hood to DJ i producent muzyki elektronicznej, który pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest jednym z założycieli i jednocześnie członków Underground Resistance - grupy produkującego techno, początkowo kierowanej głównie do Afroamerykanów. W 1992 roku odszedł jednak z UR, aby działać solowo. Dwa lata później stworzył wytwórnię M-Plant, której jest właścicielem do dzisiaj. Jego muzyka charakteryzuje się mocnymi brzmieniami, które elektryzują publiczność.

Historia Roberta Hooda

Robert Hood wykazywał zainteresowanie muzyką zaledwie w wieku 3-4 lat. W wywiadach wspomina, że już wtedy, kiedy tylko mógł, przestawiał gałkę radia na swoją ulubioną stację. Pochodził z muzycznej rodziny - jego ojciec pasjonował się jazzem. Robert jednak nie od razu poszedł w jego ślady. W wieku 21 lat zatrudnił się jako ilustrator, jednak szybko okazało się, że w tej pracy brakuje mu kreatywności.

 

Robert Hood swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1990 roku, mając 25 lat. To właśnie wtedy razem z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem założył grupę Underground Resistance. Muzyka przez nich tworzona była wyrazem buntu. Stała w opozycji do ówczesnej sytuacji politycznej w USA oraz miała pobudzać do zmian. Z tego względu była głównie kierowana do Afroamerykanów z niskich warstw społecznych, aby zmotywować ich do wyjścia z ubóstwa. UR swoje poglądy wyraża także przez strój. Publicznie pojawiała się tylko w maskach i czarnych kombinezonach.

Po dwóch latach Robert Hood razem z Jeffem Millsanem zdecydowali się jednak opuścić Undergound Resistance. Artysta w 1994 roku założył wytwórnię M-Plant i wydał album Minimal Nation. Uważa się, że to właśnie ten krok był inspiracją do powstania gatunku minimal techno, czyli uproszczonej muzyki, w której główną rolę grają niuanse dźwiękowe.

 

Robert Hood podczas swojej kariery muzycznej, która trwa już ponad 30 lat, występował zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i różnymi pseudonimami artystycznymi. Były to m.in. H&M, Monobox, Inner Sanctum czy The Vision. W 2016 roku zaczął tworzyć z córką Lyric, muzykę łączącą techno i disco z gospelem. Razem działają pod nazwą Floorplan.

Robert Hood - dorobek muzyczny

Robert Hood ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych, m.in.:

 • Internal Empire
 • Nighttime World Volume 1
 • Nighttime World Volume 2
 • Point Blank
 • Wire To Wire
 • Omega
 • Omega: Alive
 • Motor: Nighttime World 3
 • Paradygm Shift
 • Mirror Man
 • Minimal Nation

Jest także twórcą remiksów, które rozbudzają publiczność podczas koncertów. Swoją twórczością chce pokazać, że czarnoskórzy artyści również powinni mieć swoje miejsce na międzynarodowej scenie muzycznej.

Występy i koncerty Roberta Hooda

Robert Hood w wywiadach wspomina, że największe znaczenie miał dla niego koncert w Nowym Jorku na konferencji CMJ. To właśnie wtedy pierwszy raz wyjechał ze swojego rodzinnego miasta. Zagrał tam koncert z Undergound Resistance, który był jego przepustką do dotarcia do większej publiczności. Zaraz po tym zmieniło się całe jego życie.

Teraz Robert Hood koncertuje nie tylko w Ameryce, ale także w Europie i Azji. W lipcu 2022 roku weźmie udział w festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.

Z kim współpracuje Robert Hood?

W ramach Undergound Resistance Robert Hood współpracował z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem. Pomimo tego, że jako założyciele odeszli z UR kilka dekad temu, to grupa nadal prężnia działa. Sam Hood mówi, że czarnoskórzy muzycy powinni się zrzeszać i głośno krzyczeć, aby świat zauważył ich twórczość. Współpracuje również w M-Plant z takimi muzykami jak Sven Vath, Various, The Memory Foundation czy Sterac. Największe wrażenie robi jednak jego kolaboracja z własną córką Lyric, z którą realizuje techno projekt Floorplan połączony z muzyką gospel.

Robert Hood - inspiracje

Robert Hood uważa, że prawdziwa inspiracja znajduje się w nas samych. Podczas tworzenia muzyki, stara się słuchać swojego wewnętrznego głosu. Dużo się modli, a w wywiadach wspomina o wpływie Boga na jego życie oraz działalność muzyczną. Cały czas stara się także ekscytować muzyką i unikać stanu, w którym popadłby w samozadowolenie. Uważa, że techno potrzebuje innowacyjnego myślenia, nieustraszoności i świeżości, która niekoniecznie powinna pochodzić z technologii, a właśnie z wnętrza człowieka.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Robert Hood: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Robert Hood - Frequently Asked Question

 • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
 • Robert Hood urodził się w 1965 roku. W 2022 roku skończy więc 57 lat.
 • Robert Hood pochodzi z Detroit w stanie Michingan w USA.
 • Najnowsza płyta Roberta Hooda nazywa się "Mirror Man" i powstała w 2020 roku. Pod koniec 2021 roku artysta ogłosił, że pracuje nad kolejnym albumem.
 • Robert Hood ma córkę Lyric, z którą od 2016 roku tworzy wspólny projekt muzyczny Floorplan łączący techno z muzyką gospel.
 • Grając w Undergound Resistance, Robert Hood współpracował z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem. Teraz tworzy razem ze swoją córką Lyric.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Robert Hood
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Robert Hood TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/