Mind Against

Mind Against

Duet Mind Against to dwóch braci, Alessandro i Federico Fognini. Bracia pochodzą z Włoch, ale na stałe mieszkają w Berlinie. Jeśli chodzi o decyzję o przeprowadzce z rodzinnego kraju, to była ona konsekwencją tego, że Mediolan nie dawał im szans rozwoju muzycznego. Wybrali Berlin ze względu na panującą tam spokojniejszy klimat niż we Włoszech czy w Londynie, który był przystankiem po drodze. Zespół powstał w 2011 roku, a rok później pojawił się pierwszy singiel "Cagliostro”, wydany w wytwórni Life and Death.

Mind Against - początki

Na początku Mind Against grali winyle i dzielili zainteresowanie muzyką elektroniczną, zanim faktycznie zaczęli odczuwać potrzebę tworzenia własnych rzeczy. Zaczęli pracę nad produkcją w 2008 roku, ale, najpierw trzeba było kupić pierwsze syntezatory i potrzebny sprzęt.  W styczniu 2012 postanowili zająć się muzyką na poważnie.  W 2013 roku Mind Against wydali swoją pierwszą EP-kę "Atlant" w wytwórni Life And Death i byli współtwórcami podgatunku, który do dziś jest inspiracją dla młodych producentów. Potem, wspólnie z Tale Of Us wyprodukowali hitowy utwór pt. "Somne" dla tej samej wytwórni. Bracia mogą się poszczycić remiksami dla takich artystów i producentów jak WhoMadeWho, Art Department, Róisín Murphy, PillowTalk i Avatism oraz współpracą z wytwórniami Cocoon, Kompakt i Life & Death.

 

Brzmienia, inspiracje i wybrane recenzje utworów

Ich muzykę określa się jako muzykę elektroniczną, house i techno. Tworzą bardzo zgrane, efektowne i taneczne sety. Muzyka jest idealna do całonocnego tańczenia, czasem pojawia się delikatny wokal, można usłyszeć nuty wspomnianej muzyki psychodelicznej. Są pionierami melodyjnego brzmienia i wydają głównie dla wytwórni Afterlife.

 

Duet do tej pory wydał albumy: "Days Gone", "Avalon", "Solaris", "Atlant", "Explorer". Ich muzyka opiera się na syntezatorach, instrumentach perkusyjnych, a jest inspirowana psychodelicznymi chwytami z lat 80. i współczesną muzyką taneczną. Bracia są regularnymi bywalcami w topowych klubach i festiwalach muzyki elektronicznej. Jeśli chodzi o otrzymane nominacje to były to: DJ Award for Melodic House & Techno i DJ Award for Best Newcomer.

 

Szerokim echem odbiło się EP "Walking Away". Tytułowy utwór to harmoniczne crescendo i rezonansowe tony perkusji. Drugi z utworów to "Bloom", ma delikatne tonacje i melancholijne akordy fortepianu. Utwór ma narastającą strukturę, aż do subtelnego i stopniowego szczytu. To wydawnictwo prezentuje równowagę światła i ciemności, która sprawia, że utwory Mind Against są wyjątkowo oczyszczające.

 

"Days Gone" Mind Against było opisywane jako klimatyczny, emocjonalny utwór. To melancholia, a zarazem agresja i zmienność. Melodie „Days Gone” wskazują na nowy poziom muzykalności duetu Mind Against. Poprzednie koncerty, takie jak ich EP Solaris – wydają się przy nich spokojne.  Wraz z wydaniem "Days Gone", Afterlife rozpoczyna 2018 rok, dostarczając coś potężnego i trwałego, duet Mind Against otwiera nowy wymiar swojego brzmienia.

Mind Against o podejściu do muzyki i podziale obowiązków w studiu

Braterski duet opisując swoją muzykę mówi: "w czasach, gdy wszystko jest etykietowane i stereotypowe, czuliśmy potrzebę odejścia od gatunków i trendów, tworząc płytę, która jest dla nas bardzo osobista i miejmy nadzieję, że będzie ponadczasowa". Jeśli chodzi o przygotowanie muzyczne, to bracia przyznają, że są samoukami, a mieli jedynie lekcje gry na pianinie w gimnazjum. Ich muzyka jest instynktowna i nie jest ograniczona wcześniej wyuczonymi regułami. Mind Against wyznaje zasadę, że aby się wyróżnić, trzeba szukać czegoś nowego i oryginalnego, a nie powielać to, co znamy. Proces twórczy wymaga cierpliwości w szukaniu dobrego brzmienia. 

 

Jak wygląda praca w studiu i podział obowiązków? Bracia przyznają, że dużo pracują sami, a razem wtedy, gdy trzeba sfinalizować piosenkę. Mind Against opisuje swoje brzmienia jako muzykę, gdzie można wyróżnić jeden główny zapętlony riff, ale z nowymi filtrami i ciągłe eksperymentowanie z brzmieniem, jak na przykład używanie syntezatorów modularnych. Jeśli chodzi o nowe utwory, grupa prowadzi wiele researchów muzycznych, na przykład na Bandcamp czy na winylach. Grane sety na żywo opierają się na ogół na kilku utworach lub momentach, każdy z braci ma dostęp do efektów i konsoli i miksowanie opiera się na ciągłej współpracy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mind Against: Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Mind Against - Frequently Asked Question

  • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
  • Ze względu na panującą tam ciszę i wręcz depresyjny klimat w zimie, które uznali za niezbędne w procesie twórczym.
  • Tak, na Smolnej, w Tamie i na AudioRiver Festival.
  • Zespół pojawi się na festiwalu Audioriver 2022, na plaży w Płocku, 29-31.07.2022.
  • Ich zasługą są remiksy stworzone dla takich gwiazd jak Roisin Murphy, WhoMadeWho, Art Department, PillowTalk czy Green Velvet.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Mind Against
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Mind Against TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/