Mikromusic

Mikromusic

Mikromusic to zespół już od 20 lat obecny na polskiej scenie muzycznej. Ich twórczość, jak określają członkowie zespołu to avant art pop, otwarty na nowe poszukiwania muzyczne i wpływy jazzu, folku w wersji słowiańskiej i elektroniki oraz trip hopu. W 2016 r. i w 2018 r. r. zespół był nominowany do zdobycia najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - Fryderyków. W 202 r. Mikromusic zdobyło statuetkę za album w kategorii muzyka poetycka. Mikromusic od lat utrzymuje się w czołówce polskiej muzyki, a ich koncerty przyciągają licznych fanów.

Historia zespołu Mikromusic

Natalia Grosiak - wokalistka i autorka tekstów i Dawid Korbaczyński (gitara) po raz pierwszy spotkali się w 1999 r., podczas warsztatów bluesowych organizowanych w Bolesławcu. Trzy lata później regularnie zaczęli występować z piosenkami w klubie Niebo. Od czasu, gdy zdobyli nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie występują pod nazwą Mikromusic, która ma najlepiej oddawać charakter ich twórczości. Po dotarciu do finałów sekcji Debiuty podczas festiwalu w Opolu, kariera w 2004 r., kariera grypy nabrała tempa. W 2006. ukazał się ich pierwszy album o nazwie Mikromusic. Płyta stanowiła mieszankę trip hopu z jazzem i funkiem. W debiutanckim krążku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer i Sambor Dudziński. W tym czasie, wraz z rozwojem artystycznym i rosnącą popularnością, skład grupy uległ powiększeniu. Do zespołu dołączyli:

 

  • Robert Szydło - gitara basowa,
  • Łukasz Sobolak - perkusja,
  • Adam Lepka - trąbka,
  • Robert Jarmużek - instrumenty klawiszowe,
  • Piotr Pluta - realizator dźwięku.

Albumy studyjne

Grupa ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych. Po debiucie z Mikromusic przyszła kolej na "Sennik" z 2008 r. Tytułowa piosenka porusza tematykę snów, ten motyw wraca także w "Kołysance Karolinki". Druga płyta była bardziej melodyjna, mniej zaś w niej elementów elektronicznych. Dwa lata później, w 2010 r. ukazał się album "SOVA", który w większym stopniu eksploruje obszar jazzu, z domieszką folku i psychodeliki. To z tej płyty pochodzi popularny, melodyjny singiel "Niemiłość" czy kontrowersyjny "Szkodnik".

 

W 2013 r. zespół Mikromusic powrócił z krążkiem "Piękny koniec". Wiele utworów z tego albumu było pisanych z myślą o wydaniu solowej płyty Natalii Grosiak, stąd jego odmienność od wcześniejszych wydań - o wiele bliżej mu do rockowych brzmień niż do jazzu. W warstwie tekstowej, album to lekkie i przekorne rozmyślania o końcu: życia, miłości i świata. Na krążku znalazły się m.in. takie utwory jak "Takiego chłopaka" czy "Pod włos". 2015 to rok w którym ukazał się album "Matka i żony", pełen niebanalnych, głębokich rozważań w tekstach. Warto wspomnieć, ze większość piosenek trafiła do ścieżki dźwiękowej filmu "Chemia".

 

Po upływie kolejnych dwóch lata ukazała się płyta Tak mi się nie che, pełna onirycznych melodii, idealnie pasujących do delikatnego, lecz zmysłowego głosu wokalistki, śmielej sięgająca po elektronikę. Najnowszy album to wydana w 2020 r. "Kraksa", pełna muzycznych nawiązań do lat 80. i 90. i melancholijnych tekstów o miłości - nie tylko romantycznej, lecz innych jej odcieniach, do siebie, do przyjaciół, toksycznej czy odchodzącej (jak w przypadku tytułowej "Kraksy" - tak bowiem nazywał się pies Natalii Grosiak).

Koncerty Mikromusic

Zespół Mikromusic słynie ze świetnych koncertów, w trakcie których muzycy nawiązują kontakt z widownią. Regularnie występują w salach koncertowych i klubach na terenie całej Polski. Zespół występował na największych polskich festiwalach, jak m.in. Open'er czy Orange Warsaw Festiwal, a także Opolskie Debiuty i Top Trendy. Formacja wystąpi też na Brasswood Fest vol. 0,2, który odbdzie się 6 sierpnia w sopockiej Operze Leśnej

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mikromusic: Mateusz Pospieszalski, Skubas, L.U.C., Wojciech Waglewski,

 

Mikromusic - Frequently Asked Question

  • In the near future the Siedlcach, Chełmie, Sopocie will appear in: Siedlcach, Chełmie, Sopocie
  • Każdy album studyjny zespołu powstał we współpracy z inną wytwórnią muzyczną. Były to kolejno: Polskie Radio, Rockers Publishing, Adapter, EMI Music Poland, Warner Music Poland, Agora, Micro Management.
  • Natalia Grosiak chodziła do szkoły muzycznej (gra na skrzypcach), a następnie ukończyła studia na wydziałach prawa i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
  • Nie. Do 2014 r. jednocześnie działała w ramach grupy Digit All Love. Podczas Red Bull Music Academy w Melbourne zaczęła pracę z Fernandą Cardoso z Brazylii. Razem artystki stworzyły zespół o nazwie Herbatta. W 2009 r. w Brazylii ukazała się ich wspólna płyta.
  • Robert Szydło bardzo aktywnie działa jako kompozytor, producent, realizator dźwięku i gitarzysta basowy. Od lat należy do Wolnej Grupy Bukowina, współpracował m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Krystyną Prońko, Mieczysławem Szcześniakiem, Tatianą Okupnik czy zespołem Stare Dobre Małżeństwo.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Mikromusic
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Mikromusic TICKETS

Show events list Show in calendar form
Sopot
06.08
Saturday, 19:00
Opera Leśna
checking availability
from 122 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Sopot
06.08
Saturday, 19:00
Opera Leśna
checking availability
from 61 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Siedlce
24.09
Saturday, 20:00
MOK Siedlce
checking availability
from 69 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Chełm
25.09
Sunday, 19:00
Chełmski Dom Kultury
checking availability
from 69 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/