LSDXOXO

LSDXOXO

LSDXOXO jest wyjątkowym artystą wyróżniającym się w usystematyzowanym krajobrazie muzyki elektronicznej. Rzeszę wiernych fanów zbudował tworząc bezkompromisową muzykę na własnych warunkach. Pod nazwą LSDXOXO tworzy od 2014 roku.

LSDXOXO - kim jest ten unikatowy artysta?

Raushaan Glasgow, gdyż tak naprawdę nazywa się artysta, występujący pod pseudonimem LSDXOXO, to mieszkający w Berlinie artysta pochodzący z Filadelfii, który pierwsze kroki na drodze do popularności stawiał w Nowym Jorku jako DJ i producent muzyczny. Z pochodzenia jest Afroamerykaninem z domieszką krwi karaibskiej i latynoskiej. 

 

Przygodę z muzyką Glasgow rozpoczął jeszcze w pierwszej klasie liceum, od domówek w stylu pop i hip-hop. Początkowo występował pod pseudonimem Funky Spunk, a później przyjął pseudonim LSDXOXO. Glasgow słynie z energetycznych setów DJ-skich, które są kombinacją mainstreamowych brzmień, sprytnie nałożonych na popowe utwory i sample wokalne, getto house, hardcore, electro i techno. Zanim nie zaczął współpracować z innymi artystami, tak uznanym zespołom jak Big Momma i Bbymutha, użyczając swojego wyjątkowego brzmienia, samodzielnie wydawał l swoją serię mixtape'ów Spit or Swallow na Tumblr. Jednym z bardziej popularnych wydawnictw Glasgow jest Truth Tella, w którym posługuje się on motywem z Lavender Town z gry Pokemon. Ostatni EP zatytułowany Dedicated 2 Disrespect, ukazał się 14 maja 2021 roku, nakładem XL Recording. Na tej płycie tej po raz pierwszy artysta użył własnego głosu.

Seks i przesłanie miłości 

- Nie powiedziałbym, że świadomie prowokuję moją muzyką – twierdzi nowojorski DJ/producent, w rozmowie z DJ Mag - Po prostu tak się dzieje. Fakt, że jestem czarnoskórym gejem w świecie heteroseksualnych białych mężczyzn, jest już wystarczająco prowokujący. Ale Nie mogę się powstrzymać od wrzucenia mojego wewnętrznego przesłania moich utworach – bo to jest po prostu bardzo pozytywne przesłanie na temat seksu - dodaje artysta.

Czuję się jak gąbka, która chłonie muzykę 

Oprócz przesłania niczym nie skrepowanej miłości artystę charakteryzują ciężkie breakbeaty. Death Rattle to przykład wręcz niszczycielskiej interpretacji przeboju Heads High Mr. Vegas z lat 90.Cała Europa bawiła się przy tym bicie w roku 2021.

 

LSDXOXO twierdzi, że wszystko co robi jest zakotwiczone w popie. Pop jako gatunek jest tym, z którym artysta utożsamia się najbardziej, ponieważ jest mieszanką różnych wpływów. Pop zawsze ewoluuje i polega na przepuszczeniu różnych gatunków muzycznych przez pewien filtr, który czyni ją bardziej przyswajalną dla odbiorców z głównego nurtu. Polscy fani będą mieli okazję zobaczyć muzyka naAudioriver Festival, któy odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022.

 

- Czuję się jak gąbka. Gdziekolwiek mieszkam, czerpię z tych scen duży wpływ. - zwierza się artysta - Kiedy byłem w Filadelfii, czerpałem duży wpływ z muzyki tanecznej z lokalnego obszaru trzech stanów, zwłaszcza z muzyki Baltimore Club, która jest popularna głównie w Filadelfii i Baltimore. Te rodzaje muzyki tanecznej mają określone lokalne platformy, których nie ma w innych miejscach w Stanach - dodaje.

LSDXOXO i podbój europejskiego rynku

Artysta twierdzi, że przewidywał, iż Berlin wpłynie na moje brzmienie, dlatego się tam przeprowadził. - Naprawdę doceniam, jak wiele wysiłku każdy wkłada tutaj w muzyk- podkreśla LSDXOXO - Wszyscy tutaj naprawdę chcą się upewnić, że robią najwięcej pod względem umiejętności technicznych. Dla mnie było to coś, w czym nie byłem zbyt dobrze zorientowany. Nigdy tak naprawdę nie uważałem się za zaawansowanego technicznie producenta. Po prostu robiłem rzeczy z własnymi pomysłami i ludziom się to podobało. Przenosząc się tutaj, zacząłem stosować bardziej usystematyzowany sposób tworzenia muzyki do mojego dźwięku, co pomogło uczynić go nieco lepszym. - wspomina. 

 

Nie od początku było jednak tak kolorowo. Artysta podkreśla, że w Europie, w tym w Berlinie, techno to establishment o bardzo mocnych fundamentach. Trochę trudniej rozbić skorupę, by dać ludziom to nowe doświadczenie. Są znacznie bardziej niezdecydowani i bardziej przywiązani do tradycyjnych brzmień. - Kiedy zobaczyli, że jestem tak nieugięty w tworzeniu muzyki i poważnie podchodzę do rzemiosła, jak oni, scena berlińska zaczęła mnie szanować jako artystę i promotora - twierdzi muzyk.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi LSDXOXO: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

LSDXOXO - Frequently Asked Question

  • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
  • Artysta twierdzi, że najbardziej ucieszył się kiedy Iggy Pop wspomniał o nim w swojej stacji radiowej. „Jak to się dzieje?” - komentował - To naprawdę miłe, że moja muzyka jest słyszana przez takich muzyków jak Iggy Pop - zachwycał się.
  • LSDXOXO jest zodiakalnym Bliźniakiem o introwertycznej naturze. Twierdzi, że jego strój zależy od nastroju. - Traktuję siebie jak lalkę Kena. - wyznaje - Dziś jestem punkiem. Jestem glam kolejnego dnia. To zależy tylko od mojego nastroju. Naprawdę po prostu ubieram się tak, jak czuję się w środku. Nie traktuję swojego wizerunku zbyt poważnie. Może jutro założę sukienkę, a następnego dnia wezmę luźne dżinsy i chustkę. Kto wie? - żartuje.
  • LSDXOXO wystąpi na Audioriver Festival, któy odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022
show more... hide

Fan Alert

expand hide

LSDXOXO
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

LSDXOXO TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 250 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 250 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 169 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/