Kwiaty

Kwiaty

Kwiaty to zespół funkcjonuje już od kilku dobrych lat. Pierwsze nagrania utworów takich, jak "TLC" oraz "Koniec Wakacji" zostały wrzucone na kanale zespołu w 2017 roku. W tymże roku zespół składał się z czterech członków, natomiast obecnie w jego skład wchodzi 5 osób.

Kwiaty - najważniejsze dokonania

Zespół ten ma kilkanaście tysięcy słuchaczy w kilkudziesięciu różnych krajach na Spotify. Singiel "Chleb, igrzyska" znalazł się na playlistach na tej aplikacji. Dotyczy to m.in. popularnej playlisty Alternatywa Polska. Dodatkowo w ubiegłym roku zespół otrzymał pierwsze miejsce na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. Była to nagroda prezydenta Tczewa. Utwory artystów były wrzucane jako piosenki dnia w Radiu 357. Najnowszy, energiczny singiel "Portugalia", który został opublikowany zaledwie 3 tygodnie temu, już był nominowany, jako tego rodzaju utwór.

Kwiaty - inspiracje

Niewątpliwą inspiracją dla zespołu kwiaty jest muzyka alternatywna z lat 80. i 90. Istotną rolę w tworzenie tekstów, jak i teledysków mają również odwołania do sytuacji z przeszłości oraz określonych miejsc, jak np. dancing w Ciechocinku. Twórcy wspominają o nawiązaniach do czasów dzieciństwa oraz okresu dorastania. Klimat utworów na myśl może przywodzić ten panujący w serialu Twin Peaks. W muzyce tworzonej przez ten zespół można dostrzec elementy takie jak riffy, dream pop czy bigbeat z lat 60. W utworach można dostrzec zarówno energiczne brzmienia, jak i odrobinę nostalgii. Przez to powstałe piosenki nierzadko przywodzą na myśl lato i okres wakacji. W tworzeniu utworów muzycy inspiracji poszukują również we własnej wyobraźni, jak i osobistych inspiracjach.

Kwiaty - najpopularniejsze występy

Zespół sam przyznaje, że jedną z najważniejszych aspektów ich twórczości, jest możliwość kontaktu ze słuchaczami podczas koncertu. Do jednych z popularniejszych występów w ostatnim czasie można zaliczyć m.in. zagranie podczas Sea You Music Showcase, w klubokawiarni Chmury lub koncert w Drizzly Grizzly. Członkowie zespołu, jako jedne z niezapomnianych wystąpień wymieniają koncerty w stoczni Gdańskiej, w Gdyni czy Space Fest. Zespół będzie można zobaczyć na Great September Showcase Festival & Conference, który odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi.

Kwiaty - albumy

Obecnie jedną z niezwykle zajmujących dla zespołu kwestii jest wypuszczenia oraz promocja drugiego albumu. Będzie on w pewien sposób nawiązywał do debiutanckiego albumu o nazwie Kwiaty, ponieważ znajdą się na nim aż 2 kawałki sprzed kilku lat. Wiele utworów znajdujących się na 2. albumie powstało w okresie pandemii. Album ten ma ukazać się jeszcze w tym roku. Członkowie zespołu zapewniają, że nowy album będzie wzbogacony o nowe brzmienia dzięki nowemu gitarzyście Pawłowi, który nie miał okazji uczestniczyć w tworzeniu pierwszego z nich. Mimo wszystko, drugi album można potraktować, jako pewnego rodzaju kontynuację pierwszego. Zespół w sprawie wydania płyty pozostaje w stałym kontakcie z producentem Mateuszem Danką. Zajmował się on również produkcją, miksem oraz realizacją pierwszej płyty.

Kwiaty - dorobek

Zespół ten na swoim koncie ma już wydaną debiutancką płytę. Na koncie zespołu Kwiaty są takie  nowe utwory, jak "Koniec Wakacji", "Chleb,igrzyska", "Portugalia" oraz piosenki, które znalazły się na pierwszej płycie m.in. "Na wydmach", "Honda", "Siekiera" czy "Zapach". Pierwsza z wymienionych piosenek jest zdecydowanie największym hitem zespołu. Właśnie ta piosenka, dzięki swojej popularności inspiruje słuchaczy to zapoznania się z pozostałą twórczością artystów oraz zawitania na koncercie. Utwory są cenione przez odbiorców przede wszystkim za niezwykły klimat oraz autentyczność. 

Kwiaty - powiązani artyści 

Zespół Kwiaty miał okazję w ostatnich czasie występować wielokrotnie na jednej scenie ze znaną artystką - Edytą Bartosiewicz. Artyści wraz z Zespołem Słońce 11 marca tego roku zorganizowali wspólny koncert, z którego całość dochodów przeznaczono na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie. W wydziale remontowym zespół ten występował wspólnie z Sea Saw. Słowa do utworu "Honda" znajdującego się na pierwszym albumie powstały z pomocą Magdaleny Czubaszek.

Ciekawostki dotyczące zespołu Kwiaty

  • Teksty są tworzone przez wokalistkę na podstawie określonych słów kluczowych.
  • Dla zespołu Kwiaty niezwykle istotną kwestię stanowi głębia przekazywanej treści, dlatego są one śpiewane i tworzone jedynie w języku ojczystym.
  • Bębniarz zespołu Kwiaty miał okazję być członkiem takich popularnych niegdyś kapel jak Dick4Dick oraz Cool Kids of Death.
  • Początkowo gitarzystą zespołu był Kajetan, następnie ze względu na problemy zdrowotne został zastąpiony przez Pawła, a obecnie oboje są członkami Kwiatów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kwiaty: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Kwiaty - Frequently Asked Question

  • Maja Domachowska,Paweł Przyborowski, Wojtek Chroboczyński, Kajetan Krzemieniewski oraz Jacek Frąś.
  • Z Trójmiasta.
  • M.in. Podczas Great September Showcase Festival & Conference w Łodzi w terminie 15-17 września.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kwiaty
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/