Kwestia 07

Kwestia 07

Kwestia 07 to przebojowy zespół disco z Białegostoku, w skład którego wchodzi dwóch członków: Maciej Niewiński i Bartosz Juchnicki. Grupa pierwotnie funkcjonowała pod nazwą SPL Boys, który zasłynął za sprawą teledysku “Słodkie dni” z roku 2016. Wielką popularność dała zespołowi piosenka “Toksyna” z 2020, której teledysk na portalu YouTube zbiera miliony wyświetleń. Kwestia 07 nie wydał jeszcze płyty długogrającej, ale hitowe single, które sukcesywnie pojawiają się w Internecie, pozwalają zespołowi intensywnie koncertować — grupa ma na swoim koncie występ także na PGE Narodowym w Warszawie.

Kwestia 07 — historia powstania

Grupa Kwestia 07 powstała w roku 2016 pod nazwą SPL Boys, w związku z prowadzonym castingiem do programu Disco Star w Białymstoku. Zespół postanowił nagrać utwór i wziąć udział w wydarzeniu dla żartu. Okazało się, że piosenka na tyle się spodobała, że grupa przeszła dalej i zdecydowała się nagrać więcej materiału. Po odejściu ze składu jednego z wokalistów i zmianie nazwy na Kwestia 07 zespół powrócił z piosenką “Matki Boskiej Pieniężnej” w roku 2017, ale prawdziwą popularność przyniósł utwór “Toksyna” z 2020 roku. Kawałek zrobił furorę na TikToku i innych mediach społecznościowych, a teledysk w serwisie YouTube ma już ponad 30 milionów wyświetleń. Później nadeszły inne taneczne single, w tym “Polski Egipt” czy “Sztylet”. Obecnie artyści pracują nad materiałem na pierwszą płytę.

Kwestia 07 – koncerty

Bilety na koncerty Kwestii 07 to gwarancja szalonej zabawy. Zespół zagrał już ponad 70 koncertów w całej Polsce i nie zamierza przestawać, prezentując na żywo swój rozpoznawalny styl sceniczny, zawierający kolorowe, błyszczące dresy. Chociaż grupa występuje najczęściej we wschodniej Polsce — głównie w województwach podlaskim, lubelskim i mazowieckim — nie ogranicza swojej działalności tylko do tych rejonów. W roku 2022 Kwestia 07 brał udział w siódmej edycji Gali Disco w Lubinie, gdzie na scenie pojawili się także między innymi: Avangarde, Ronnie Ferrari, Camasutra, Czadoman, Topky, Daj to Głośniej, Miły Pan, Captain Folk i inne zespoły muzyki tanecznej.

 

Największym wydarzeniem, w którym brał udział zespół Kwestia 07, był festiwal “Roztańczony PGE Narodowy”, gdzie zagrali u boku takich artystów jak Cleo, Akcent, Weekend, Boys, Zenek Martyniuk, Top Girls, Ronnie Ferrari czy Thomas Anders & Modern Talking Band na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na ten koncert wyprzedały się bilety, co nie powinno dziwić, patrząc na tak doborowy line-up.

Kwestia 07 — koncerty 2022

Kwestia 07 nie osiada na laurach i oprócz nowych hitów i przygotowań do wydania swojej pierwszej płyty, planuje też trasę koncertową w 2022 roku. Bilety na ich występy są na pewno okazją do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu z muzyką disco.

Kwestia 07 - Frequently Asked Question

  • Kwestia 07 nie posiada jeszcze na swoim koncie żadnej płyty w standardowym tego słowa znaczeniu. Artyści wydają jednak single w Internecie, które generują miliony odsłon (teledysk ich największego hitu, “Toksyny”, ma ponad 30 milionów wyświetleń na Youtube i ta liczba wciąż rośnie) oraz aktywnie koncertują. Zespół planuje wydanie płyty w przyszłości.
  • Kwestia 07 tworzy muzykę w stylu disco z dużą dawką poczucia humoru i elementami hip-hopu.
  • Kariera członków zespołu zaczęła się w 2016 roku, kiedy to wydali utwór “Słodkie dni” pod nazwą SPL Boys (z dodatkowym wokalistą), początkowo dla żartu. W związku z prowadzonym castingiem do programu Disco Star w Białymstoku postanowili nagrać utwór i ku ich zdziwieniu kawałek zyskał popularność, a oni przeszli dalej w castingu. Jednak prawdziwą popularność dał im przebój “Toksyna” w uszczuplonym o jednego wokalistę składzie pod nazwą Kwestia 07.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kwestia 07
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/