KISS

KISS

Zespół KISS w 1973 roku stworzyli Paul Stanley, Gene Simmons, Peter Criss i Ace Frehley. Debiutancka płyta KISS ukazała się w 1974 roku. Dwa lata później mieli już na koncie trzy albumy i wiele koncertów, dzięki którym zyskali grono fanów.

Rozwój kariery KISS

Przełomowy okazał się album „Alive!”, wydany w 1975 roku. Trafił on na listę Top Ten i zawierał piosenki takie jak „Rock 'N' Roll All Nite”. Rok później pojawiła się kolejna płyta „Destroyer”, która osiągnęła status platynowej, a jej hitem była ballada „Beth”. W tym okresie zespół był na szczycie popularności, która zmniejszyła się z początkiem kolejnego dziesięciolecia. Muzycy postanowili odejść od masek i dotychczasowego wizerunku na płycie „Lick It Up” z 1983 roku, która ponownie dała im platynę. Do końca lat 80. utrzymywali się na fali, wydając świetnie sprzedające się albumy. Nastąpiły również zmiany składu. Na początku lat 90. pojawiła się ballada „Forever”, będąca ich największym hitem od czasów „Beth”.

 

W 1996 roku KISS reaktywowali się w oryginalnym składzie i odbyli światową trasę koncertową, powracając do swoich masek i efektów specjalnych, a w 1998 roku wydali płytę „Psycho Circus”. 

 

KISS stał się niezwykle popularny wśród młodych ludzi w latach 70. zarówno ze względu na swój wizerunek jak i styl muzyczny. Ich koncerty były widowiskowym show z cyrkowymi i pirotechnicznymi sztuczkami, a kostiumy i makijaż muzyków wyróżniały ich spośród innych zespołów. Jednak osiągnięcia muzyczne grupy również są ważne. Ich porywające hard-rockowe rytmy przeplatane balladowymi melodiami przetarły szlaki grupom pop-metalowym i z gatunku arena rock (rock stadionowy).

KISS w Polsce

KISS w Polsce zagrał 18 czerwca 2019 roku w TAURON Arena Kraków. Była to pożegnalna trasa zespołu.  Jednak zespół  wystąpi ponownie już 12 czerwca 2021 roku. KISS bilety kupisz na eBilet!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Nashville69, CC-BY-SA 4.0

KISS - Frequently Asked Question

  • Wszystkie bilety zakupione na koncert w Gliwicach zaplanowany na 15.07.2020 roku zostaną wymienione na nowe, klienci zostaną poinformowani o szczegółach wymiany drogą mailową.
  • Jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów na koncert KISS
  • Bilety na koncert KISS nie będą imienne.
  • Bilety na koncert Kiss w Łodzi zaczynają się od 149 złotych.
  • Obie formy siedząca i stojąca będą dostępne podczas koncertu KISS.
  • Powstanie zespołu Kiss datuję się na styczeń 1973 r. Gene Simmons przypadkowo poznał Paula Stanleya u swojego przyjaciela i dzięki temu Paul znalazł się w grupe Wicked Lester. W pierwszy skład zespołu zaliczali się również Peter Criss (jako perkusista) oraz Paul "Ace" Frehley (jako gitarszysta), których to założyciele znaleźli dzięki umieszczeniu ogłoszenia w magazynie "Rolling Stone". W kolejnych dniach zespół zmienił nazwę z Wicked Lester na Kiss. Pierwszy koncert zagrali 30.01.1973 roku w miasteczku Coventry. W ciągu roku zespół Kiss wydał swoje dwa pierwsze albumy (Kiss, Hotter Than Hell), które niestety nie spotkały się z wielkim uznaniem.
  • Latem 1975 roku wydany został ich pierwszy, prawdziwy przebój radiowy "Rock And Roll All nite". Powodzenie zespołu Kiss w głównej mierze opierało się na występach na żywo. Artyści byli ukryci pod makijażem (Gene Simmons-Demon, Criss – Catman, Frehley – Space Ace, Stanley – Starchild). W połączeniu z mocnym brzmieniem dawało to razem coś, co zostało określone jako „najwspanialsza rock’n’rollową tandetą na Ziemi”. Występy na żywo miały ogromny wpływ na liczbę sprzedanych albumów, dzięki czemu wydany w 1975 r. album "Alive!" uzyskał status platynowej płyty.
  • Peter Criss, będący pierwszym perkusistą zespołu Kiss nie uczestniczył w nagrywaniu nowego albumu z powodu problemów z używkami. Zastąpił go Anton Fig. Oficjalnie od zespołu odszedł na życzenie producenta w maju 1980 roku. Od tego momentu zespół zaczął mocno tracić na popularności. W 1982 r. Ace Frehley przeżył wypadek samochodowy, co przyczyniło się do jego kilkumiesięcznej nieobecności przy produkcji albumu Creatures of the Night. Zespół zauważył, że Ace ma problemy z właściwym wygrywaniem solówek, spowodowało to wykluczeniem z zespołu Ace'a.
  • Pierwszym albumem wydanym przez zespół Kiss był album "Kiss" wydany w lutym 1974 roku, większość utworów znajdujących się na albumie jest autorstwa Gene'a Simmonsa i Paulla Stanleya. Płyta została nagrana w Bell Sound Studios w Nowym Jorku. Ostatnim-dwudziestym albumem studyjnym zespołu jest płyta "Monster", wydana 9.10.2012 roku przez wytwórnię Universal Music Group. Singlem promującym album jest "Hell or Hallelujah". Trasa koncertowa, która została zorganizowana w ramach promocji albumu, była równocześnie trasą związaną z 40. rocznicą powstania grupy.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

KISS
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/