Kayah

Kayah

Kayah, a dokładnie Katarzyna Szczot to urodzona w 1967 roku w Warszawiepolska wokalistka, autorka tekstów, producentka muzyczna  i osobowość telewizyjna. Założycielka wytwórni płytowej Kayax.

 

W młodości pragnęła stać się archeologiem. Trenowała też judo w szkole sportowej. Edukację zakończyła w liceum, nie przystępując do matury. W 1985 zdobyła dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz.

 

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy rozpoczęła współpracę z Kostkiem Joriadisem, a następnie z zespołami Rastar i Zgoda. W 1986 roku nagrała wspólnie z grupą Tilt utwór Mówię ci, że..., który został bardzo pozytywnie przyjęty przez polskich fanów artystki.

Debiut Kayah i singiel Córeczko 

Debiut Kayah miał miejsce w 1988 roku, w  czasie kiedy pojawił się jej singiel Córeczko, za który zdobyła nagrodę specjalną Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Następnie w 1988 roku na sklepowe półki trafił jej pierwszy album studyjny Kayah, który doczekał się również anglojęzycznej wersji z 1991.

 

Popularność zyskała po wydaniu kolejnej pyty Kamień z 1995 roku, który był jej pierwszym, w pełni autorskim wydawnictwem. W kolejnych latach stworzyła jeszcze jedenaście krążków: Zebra (1997), Kayah i Bregović (1999) JakaJaKayah (2000), Stereo typ (2003), The Best & The Rest (2005), MTV Unplugged (2007), Skała (2009), Panienki z temperamentem we współpracy z Renatą Przemyk (2010), Kayah & Royal Quartet (2010), Transoriental Orchestra (2013) i Gdy pada śnieg (2016). Przeboje Kayah do dzisiaj śpiewane są przez kolejne pokolenia fanów, należą do nich Fleciki, Na językach, Supermenka, Śpij kochanie, śpij, Prawy do lewego, Testosteron, Prócz ciebie, nic, Za późno i Po co.

 

Wiele z nich  dotarło na szczyt listy najchętniej kupowanych krążków w Polsce. Za sprzedaż albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, jedną podwójnie platynową, cztery platynowe i siedem złotych.

 

Kayah jest również laureatką Bursztynowego Słowika, nagrody publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karshlamn oraz Złotej Superjedynki i sześciu Superjedynek na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.  Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wiele razy można było ją zobaczyć na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu  Forbes Polska. 

 

Kayah w produkcjach telewizyjnych

Kayah występowała również w telewizji w innej roli: była prowadzącą, jurorką i trenerką w kilku telewizyjnych programach rozrywkowych. Można było zobaczyć ją również jako gwiazdę  spotów reklamowych. Artystka angażuje się się społecznie i charytatywnie, została ambasadorką Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF).

Koncerty Kayah

Artystka stale jest jedną z najbardziej popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Koncerty Kayah wzbudzają duże emocje wśród jej fanów . Artystka w 2019 roku wybrała się w trasę koncertową z Goranem Bregovicem, która  zdobyła wielkie zainteresowanie, a bilety na koncert Kayah i Bregovica wyprzedały się w szybkim tempie. Artyści wspólną płytę wydali w 1999 roku. Znalazły się na niej utwory będące połączeniem popu i folkloru.

 

Kayah - Media

 

Facebook: https://www.facebook.com/kayah.official

Instagram: https://instagram.com/kayah_official

TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMddccKLw/

 

 

Kayah - Frequently Asked Question

  • In the near future the Lublinie will appear in: Lublinie
  • Kayah, a właściwie Katarzyna Magda Rooijens urodzona 5.11.1967 pochodzi z Warszawy. Jest polską wokalistką, autorką tekstów, prezenterką radiową oraz producentką muzyczną. Posiada własną wytwórnię płytową "Kayax".
  • Kayah tworzy muzykę na pograniczu gatunków takich jak pop, soul, jazz, folk. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1984 roku, gdy nawiązała współpracę z Kostkiem Joriadisem. W 1986 roku wraz z zespołem Tilt nagrali utwór "Mówię ci, że...", który zdobył popularność w Polsce.
  • W 2001 roku, wraz z Tomaszem Grewińskim, Kayah związała spółkę producencką pod nazwą "Kayax". Pierwszym artystom, który nagrywał pod szyldem Kayax, była Ewa Bem, która realizowała swoją płytę pod tytułem "Mówię tak, myślę nie". W kolejnych latach spółka wydała albumy takich wykonawców jak Monika Brodka, Zakopower, Hey czy Artur Rojek.
  • Kayah w 2007 roku związała się z "Partią Kobiet". W 2016 roku współpracowała z Komitetem Obrony Demokracji, biorąc udział we wrześniowym marszu. W 2017 wystąpiła w spocie ruchu społecznego Kultura Niepodległa.
  • Kayah wspierała wielokrotnie akcje charytatywne. Jest ambasadorką polskiego oddziału Światowego Funduszu na rzecz Przyrody, brała udział w akcji WWF Godzina dla Ziemi w 2009 roku. Była zaangażowana w kampanię społeczną "Pij mleko! Będziesz wielki". W 2007 roku śpiewała na koncercie "Podziel się posiłkiem" promującym akcję dożywiania dzieci.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Kayah
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Kayah TICKETS

Show events list Show in calendar form
Lublin
28.01.2023
Saturday, 19:00
Centrum Spotkania Kultur
checking availability
from 139 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/