Harriet Jaxxon

Harriet Jaxxon

Harriet Jaxxon to przedstawicielka kobiet w świecie muzyki drum&bass pochodząca z Wielkiej Brytanii. Jednocześnie jest też uważana za jednego z najbardziej cenionych DJ-ów brytyjskich młodego pokolenia. Swój sukces zawdzięcza niecodziennym kompozycjom dźwiękowym, jakie tworzy. Nie boi się sięgać do różnych gatunków muzycznych i czerpać z nich inspiracje, do których bawią się tłumy na jej koncertach.

Historia Harriet Jaxxon

Wielu popularnych artystów już od najmłodszych lat pasjonowało się muzyką. Tak jednak nie było w przypadku Harriet Jaxxon. Jako młoda dziewczyna zaangażowała się w swój rozwój taneczny, gdzie zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Z czasem jednak odkryła, że to właśnie dźwięki muzyki sprawiają, że czuje się naprawdę szczęśliwa. Porzuciła więc karierę tancerki, aby tworzyć drum&bass. Jej początki nie były łatwe. Aby zarobić na życie, rozdawała ulotki na imprezach, a w międzyczasie zakradała się do klubów muzycznych, aby tam posłuchać swoich idoli.

Z czasem Harriet Jaxxon zaczęła publikować swoje produkcje muzyczne na SoundCloud. Nie promowała zbyt mocno profilu, ale to wystarczyło, aby zauważyła ją wytwórnia muzyczna Ministry of Sound. Odnalazł ją szef działu talentów, a następnie zaprosił na spotkanie. Tak rozpoczęła się jej współpraca z grupą, a następnie międzynarodowa kariera.

Harriet Jaxxon - dorobek muzyczny

Choć Harriet Jaxxon nie ma na koncie żadnych albumów muzycznych, to jej twórczość elektryzuje fanów. Z tego względu często zapraszana jest jako support na koncerty gwiazd, ponieważ doskonale wie, jak dobrać odpowiednią muzykę do odpowiedniej publiczności. Poza chwytającymi za serce dźwiękami jest to jeden z jej głównych wyróżników.

Ponadto Harriet Jaxxon wydała lub współpracowała przy tworzeniu kilku utworów. Są to m.in.:

  • What We Gonna Do
  • The Sound
  • Save My From Myself
  • Locked In
  • Going Nowhere Soon

Jej twórczość opiera się głównie na drum&bass, jednak w utworach słychać także elementy hip-hopu, dubstepu, dancehallu, house czy moonbahton. W trakcie swoich koncertów zdaje się nie przejmować trzymaniem stylu. Idealnie odczuwa nastawienie publiki i daje jej to, czego akurat w danym momencie potrzebuje.

Występy i koncerty Harriet Jaxxon

Najważniejszym występem w karierze Harriet Jaxxon była jej audycja w radiu Rinse FM. To właśnie tam dała się poznać szerszej publiczności. Następnie zapraszano ją na takie festiwale jak Glastonbury, Cremfields, Hideout czy MADE Festival. Teraz gra na wielu europejskich scenach muzycznych oraz supportuje przed znanymi artystami. Bierze także udział w imprezach na Ibizie. W wywiadach przyznaje, że jej największym marzeniem jest występ na Holy Ship w Ameryce, czyli statku wycieczkowym, który płynie z Miami na wyspy.

 

Harriet Jaxxon będzie także grała w Polsce. Zapowiedziała swój udział na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku. Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne, dlatego wciąż można zobaczyć tę żywą ikonę współczesnego drum&bass.

Z kim współpracuje Harriet Jaxxon?

Harriet Jaxxon nagrała kilka singli we współpracy z innymi artystami, m.in. utwór What We Gonna Do z Tali, który stał się bardzo popularny. Stworzyła także remiks do utworu Save My From Myself od Voltage. Jej twórczość jest na tyle ceniona i znana, że miała okazję rozgrzewać publiczność m.in. przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status. Jej największym sukcesem jest współpraca z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound. Szef działu talentów zachwycił się jej energią, dzięki czemu DJ-ka wyjeżdżała w trasy koncertowe z różnymi topowymi artystami, gdzie grała jako support.

Harriet Jaxxon - inspiracje

Harriet Jaxxon zapytana o to, co zainspirowało do rozpoczęcia swojej kariery jako DJ-ka, odpowiada, że była to kolekcja winyli jej taty. Wcześniej nie wiedziała, czym jest muzyka taneczna. Właśnie wtedy zaczęła słuchać płyty African Chant DJ Rona oraz Sound Advice Roni Size. Artystka przyznaje, że twórczość tych dwóch osób miała ogromny wpływ na jej obecną karierę.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Harriet Jaxxon: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Gorgon City,

 

Harriet Jaxxon - Frequently Asked Question

  • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
  • Harriet Jaxon (jej pseudonim artystyczny zawiera dodatkową literę "x").
  • Harriet Jaxxon urodziła się w 1994 roku. To oznacza, że w 2022 roku skończy 28 lat.
  • Harriet Jaxxon nagrywała m.in. z Tali. W ramach ich współpracy powstał popularny utwór "What We Gonna Do". Dzięki temu, że zauważyła ją wytwórnia płyt Ministry od Sound, rozgrzewała także publikę przed takimi gwiazdami jak Andy C, Wilkinson, Sub Focus, Dimension, Shy FX czy Chase&Status.
  • Harriet Jaxxon zapowiedziała swój udział na festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Harriet Jaxxon
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Harriet Jaxxon TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/