Fracture

Fracture

Fracture na Audioriver Festival 2018!

Miłośnik dobrej kuchni i pikantnych sosów. Kiedy nie ma go w kuchni, prowadzi go wytwórnia Astrophonica i wydaje w pionierskich brytyjskich wytwórniach muzyki elektronicznej, takich jak Metalheadz czy Exit Records.

Nie jest łatwo jednoznacznie skategoryzować muzykę, którą tworzy. Od rytmicznych bitów, poprzez dancehallowe riddimy, aż po emocjonalne kompozycje i chwytliwe sample – muzyka Fracture'a ma w sobie trochę wszystkiego. Nominacja do w kategorii „DJ Mag Breakthrough Label" dla jego wytwórni Astrophonica jest również dowodem tego otwartego podejścia. Nie skupiając się na jednej stylistyce, jego label ma w swoim katalogu wydawnictwa m.in. od takich artystów, jak Machinedrum i Om Unit oraz samego Fracture'a we współpracy z Samem Bingą i Riderem Shafique'em. Astrophonica to również platforma dla nowych talentów – w tym m.in. Paris'Moresounds, Sully i Tehbis & Touchy Subject.

 

W 2017 roku ukazało się tam wydawnictwo pt. „Gradients”, na której znalazły się utwory artystów związanych z wytwórnią, czyli nowicjusze i znani już producenci, tacy jak dBridge, Stray oraz DJ Earl. „Gradients” prezentuje różnie brzmienia, które Fracture wydawał w Astrophonice od momentu jej powstania oraz zawierał ją w miksach dla BBC Radio 1, Solid Steel, XLR8R i Factu, a także we własnej serii broadcastów.

 

Jak sam Fracture opisuje swoją muzykę? „Jest po prostu inna. Nigdy tak naprawdę nie trzymałem się jednego stylu lub brzmienia drum & bass. Zawsze starałem się korzystać z różnych inspiracji. Niektórzy twierdzą, że moje płyty mają szczególne brzmienie i o to mi zawsze chodziło – lubię muzykę z charakterem. Tak jak uwielbiam muzykę dobrą na imprezy, to powiedziałbym, że wiele moich płyt w przeszłości było nieco bardziej psychodelicznych i pejzażowych”. A czym zajmuje się, kiedy nie skupia się na muzyce? Odpowiada żartobliwie – „Serce mówi, że spędzam czas z moją rodziną, ale mój profil na Instagramie wskazuje, że piję piwo”.

...

Fracture
Inform me about the tickets sale to this artist's other events