Danny Byrd

Danny Byrd

Danny Byrd to jeden z pierwszych artystów, który rozpoczął współpracę z kultową wytwórnią Hospital w 2000 roku, a wokalne oblicze muzyki drum & bass stało się wizytówką jego stylu. Od samego początku twórczość Brytyjczyka opierała się na wpływach hip-hopu, house’u i R&B, które wykorzystywał przy produkcji wielkich hitów, dzięki którym zdobywał antenę BBC Radio One oraz zyskał międzynarodowy rozgłos na scenie muzyki elektronicznej.

 

Po podpisaniu umowy z wytwórnią Hospital, Danny Byrd wydał kilka singli – m.in. „Do It Again” czy „Dog Hill”, ale dopiero w 2008 roku artysta wydał swój długo oczekiwany debiutancki pełnowymiarowy album pt. „Supersized”. Po spędzeniu wielu lat na doskonaleniu warsztatu, płyta była doskonałym pokazem jego umiejętności, o czym świadczą takie hity, jak „Shock Out”, „From Bath With Love” czy „Red Mist”.

 

Następnym ważnym wydawnictwem Danny'ego była przeróbka klasycznego hitu pt. „Sweet Harmony”. Utwór stał się numerem jeden na tanecznej liście przebojów i pomógł Danny'emu zdobyć nową publiczność. W październiku 2010 roku ukazał się drugi studyjny album Brytyjczyka pt. „Rave Digger”", stanowiący połączenie klasycznych tanecznych dźwięków i unikalnego stylu artysty. Z kolei na jego najnowszym albumie pt. „Golden Ticket" znalazło się cenione grono gości i szeroka paleta dźwięków – od brzmień garage, po house i hip-hop. Świetnie przyjęty materiał utrwalił wysoką pozycję Danny’ego na scenie drum & bass.

 

Zapytany o to, czego nauczył się po tych wszystkich latach na scenie, odpowiedział: „Tego, aby naprawdę ciężko pracować – drum & bass to praca na pełny etat. Musisz wstać rano i dalej się z tym zmagać. Jeśli masz materiał na hit, musisz upewnić się, że zaraz wypuścisz kolejny. Widziałem producentów, którzy wyprodukowali świetne numery, ale po prostu nie poszli za tym dalej, a to konieczne“.

...

Danny Byrd
Inform me about the tickets sale to this artist's other events