Damian Lazarus And The Ancient Moons

Damian Lazarus And The Ancient Moons

Damian Lazarus And The Ancient Moons na Audioriver Festival 2018!

„Postać, która przez większą część dwudziestolecia oczarowuje publiczność swoimi setami i światowej klasy wydarzeniami" – tak określa Damiana Lazarusa serwis Billboard.com. Crosstown Rebels, Day Zero, Get Lost, Rebel Rave, a także jego własna DJ-ska i producencka kariera oraz odkrywanie nowych talentów... wszystkie te osiągnięcia czynią go nie tylko jednym z najbardziej szanowanych przedstawicieli współczesnej sceny house i techno i artystą, który wyznacza jej nowe ścieżki.

 

Jako DJ, jest określany jako maestro. Damian w swoich setach opowiada historie i potrafi zagrać dokładnie to, co powinno pasować do danej pory dnia. Poza występami w najlepszych instytucjach klubowych na świecie (od 10 lat rezyduje w klubie DC10 w Ibizie), artysta specjalizuje się również w występach w innych przestrzeniach. Jego magiczne sety świetnie brzmią również w plenerach: w dżungli, na plażach, autobusie Robot Heart na pustyni Nevada, ruinach Majów w Meksyku i wielu innych ekscytujących miejscach na całym świecie. Wybitne zdolności Damiana są również bardzo widoczne w tym, jak odkrywa nowych artystów dla swojej wytwórni Crosstown Rebels. W ciągu 12 lat istnienia label był odpowiedzialny za początki kariery wielu artystów na scenie – wśród nich byli m.in. Jamie Jones, Art Department, Maceo Plex i Deniz Kurtel.

 

Szef Crosstown wykorzystał również swoje moce do powstania jego ostatniego projektu Damian Lazarus & The Ancient Moons, a podczas sesji nagraniowych w Meksyku dołączył do niego James Ford (Simian Mobile Disco, Arctic Monkeys, Florencja). Inspirując się cyklem Lazpod, imprezami Get Lost oraz festiwalem Day Zero, zespół Lazarusa stworzył muzykę, która świetnie sprawdzi się na pustyni, w dżungli i o wschodzie słońca.

 

Wraz z wydaniem albumu, artysta stworzył również zespół, w którym jego członkowie – Zulu, Ben Chetwood i Rob Gentry występują na żywo razem z nim. Damian Lazarus And The Ancient Moons wyruszyli w trasę latem 2015 roku, nadając zupełnie nowy wymiar scenom festiwalowym i intrygującym plenerom, m.in. takim jak Glastonbury, Wilderness, III Points Miami, Crssd Festival. Niedawno, po dłuższej przerwie, Lazarus i spółka opublikowali swój nowy materiał – single pt. „I Found You”, „Fly Away” i „Five Moons”.

 

„Jako DJ masz ciągłą możliwość podążania łatwą drogą. Grasz w klubie przez kilka godzin i już wcześniej wiesz, że jest kilka utworów, które sprawią, że ludzie podniosą ręce do góry i zaczną krzyczeć. Jest też prosty sposób na tworzenie tych utworów, które mogą znaleźć się na szczycie listy przebojów Beatportu. Nie jest to jednak rodzaj artysty, którym ja jestem. Nie chodzi mi o tak proste brzmienie… Myślę, że zawsze byłem nieco bardziej subtelny. Praca w studio zawsze była dla mnie nieco trudniejszym procesem. Nie mam z góry opracowanego efektu końcowego i zawsze chcę eksperymentować”.

...

Damian Lazarus And The Ancient Moons
Inform me about the tickets sale to this artist's other events