BCee

BCee

BCee to DJ pochodzący z Wielkiej Brytanii. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1995 roku i od tamtej pory wydał kilkaset utworów, które zabawiają publiczność na koncertach na całym świecie. Tworzy głównie w gatunku drum&bass.

Historia BCee

BCee, a w zasadzie Steve Jefroy, bo tak naprawdę nazywa się artysta, swoją karierę rozpoczął już w 1995 roku. Do tej pory gra na scenie, a jego dorobek muzyczny jest naprawdę imponujący. W ciągu prawie trzech dekad wypuścił ponad 200 utworów, a także nagrał 6 albumów studyjnych. Jego twórczość została bardzo szybko doceniona przez szerszą publiczność, dlatego obecnie jest zapraszany na koncerty i festiwale odbywające się nie tylko w Europie, ale także niemalże na całym świecie.

 

Choć publika kojarzy BCee głównie jako utalentowanego DJ, to jest on także właścicielem wytwórni płytowej Spearhead Records. Pod jej skrzydłami nagrywało wielu cenionych artystów. Dzięki temu firma bardzo szybko zyskała rozgłos. To pozwoliło jej na organizację rozpoznawalnych imprez w Wielkiej Brytanii, które w stosunkowo krótkim czasie zdobyły dużą popularność.

 

Bcee bardzo długo i ciężko pracował na swój sukces. Kiedyś w wywiadzie poproszono go o wskazanie jednej rzeczy, która sprawia, że wysiłek włożony w tworzenie utworów i wytwórni ma sens, odpowiedział, że wciąż nie jest przekonany, czy to się opłaca.

BCee - dorobek muzyczny

BCee ma na swoim koncie ponad 200 kompozycji muzycznych i 6 albumów studyjnych. Jego ostatni krążek nosi tytuł Life as We Know It i powstał w 2021 roku. Znajduje się na nim 12 utworów. Są to:

 • History (Technimatic Remix)
 • Wanderer (Mitekiss Remix)
 • Could Have Been Us (Winslow Remix)
 • Little Bit Lighter (Pola & Bryson Remix)
 • Walking on Water
 • Almost There (Deadline Remix)
 • The Hills (Krakota Remix)
 • Remind Me (S.P.Y. Remix)
 • Give Me a Break (Emba Remix)
 • Love for the Fallen (Satl Remix)
 • In the Moment (Monrroe Remix)
 • Endlessly Unlimited (LSB Remix)
 • Home for Good (Villem Remix)

Jego utwory wyróżnia wyjątkowa delikatność, która sprawia, że nie sposób nie rozpoznać jego twórczości wśród innych płyt drum&bass. Płyną z nich spokojne, uduchowione melodie, które wzmacnia dźwięk basu. Bcee przyznaje w wywiadach, że jego inspiracją do tworzenia muzyki jest cały proces. Tworzy próbki, następnie ich słucha, a to popycha go do tworzenia kolejnych utworów.

Występy i koncerty BCee

Niekonwencjonalny styl gry BCee stosunkowo szybko dał mu duży rozgłos. Z tego względu zaczęto go zapraszać na koncerty nie tylko w Europie, ale także poza nią. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in. Liquicity Festival w Holandii, Hospitality Weekend In The Woods w Wielkiej Brytanii czy Summer Sky Festival w Polsce.

BCee także w tym roku zapowiedział swój występ w Polsce. Weźmie udział w festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w lipcu 2022 roku. Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników muzyki drum&bass w spokojnym wydaniu - bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje BCee?

BCee chętnie tworzy albumy w ramach współpracy. Na rynku muzycznym pojawiły się już jego kolaboracje z m.in.:

 • SKY, z którym stworzył utwór Is Anybody Out There?
 • Catching Cairo, z którą stworzył utwór Draco
 • Dynamite, z którym stworzył utwór Run
 • Charlotte Haining i Tempza, z którymi stworzy utwór In The Moment
 • L.I.T.A., z którym stworzył utwór Hold Me
 • Blu Mar Ten, z którym stworzył utwór Grow
 • Riya, z którym stworzył utwór Northpoint

BCee współpracuje także z wieloma cenionymi artystami w ramach swojej wytwórni Spearhead Record. Swoje pierwsze produkcje wydawali razem z nim m.in.:

 • Netsky - artysta tworzący w gatunku drum&bass, który pochodzi z Belgii; ma na swoim koncie już 3 albumy studyjne;
 • Technimatic - grupa muzyczna grająca drum&bass, w skład której wchodzą Komatic i Technicolour; grają na scenie od 2008 roku;
 • Alix Perez - DJ z Belgii, który jest znany z eksperymentowania w gatunku muzyki elektronicznej;
 • Lenzman - holenderski producent muzyki opartej głównie na dźwiękach basu i perkusji, tworzący w gatunku Liquid Funk;
 • DEXcell - grupa z Wielkiej Brytanii, którą tworzą Dave Wilson, Sammy Stabile i Adam Smart.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi BCee: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

BCee - Frequently Asked Question

 • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
 • Ostatni płyta BCee nosi tytuł "Life as We Know It" i powstała w 2021 roku.
 • BCee zagra koncert w Polsce w lipcu 2022 roku. Zapowiedział swój udział w festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku.
 • Tak, Bcee ma żonę, z którą wychowują córki.
 • Bcee przyznaje, że większość swojego wolnego czasu stara się poświęcić żonie i córkom.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

BCee
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

BCee TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/