Bas Tajpan

Bas Tajpan

Bas Tajpan inaczej Damian Krępa to polski wokalista i autor tekstów pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Wykonuje muzykę na pograniczu reggae, hip-hopu I raggamuffin. Występował w takich zespołach jak 13 Chili Pół Fuksa, HaiHaier, Mustafarai czy UshatSoubd System. Z muzyką na dobre związał się w połowie lat 90. Gościnnie występował też na płytach takich wykonawców jak Projektor, Junior Stress, Taby Duby, Waves I Druga Strona Lustra.

Bas Tajpan – koncerty, życie, wydarzenia

Bas Tajpan przez lata współpracował z takimi cenionymi artystami jak: Junior Stress, Fokus, NON, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru. Artysta regularnie pojawia się na festiwalach poświęconych muzyce regge i rap m.in. One Love Festival, Śląski Rap Festiwal, Juchy Soundsystem czy Festiwal Reggaeland.

W 2014 roku muzyk został nominowany do nagrody Eska Music Awards w kategorii najlepszy hit za utwór powstły we współpracy z Bob’em One – Daj z siebie wszystko.

Pozascenicznym zamiłowaniem artysty jest układanie konstrukcji z klocków lego. Muzyk w 2020 roku wystąpił w talent show Lego Masters emitowanym na kanale TVN. Jak sam zauważa: – Lego pomaga w koncentracji, bardzo często zdarza mi się napisać jakiś utwór podczas składania zestawu.

Bas Tajpan koncerty 2022

Bas Tajpan koncertuje w 2022 w ramach wydarzenia Reggae, a Ty? obok takich artystów jak Ras Luta i Habakuk. Mini festiwal regge w bieżącym roku po raz pierwszy zawita do Przecławia w województwie Podkarpackim. Warto nadmienić, że Hababkuk, czyli grupa powstała w 1990 roku z połączenia formacji Engaddi i Samuel, będzie świętowała 90 lecie twórczości.

W serwisie eBilet.pl komfortowo i w pełni bezpiecznie zakupisz bilety na koncerty i bilety na festiwale muzyczne z udziałem artysty. eBilet Polska jest oficjalnym kanałem sprzedaży – sprawdź już teraz.

Bas Tajpan – najnowsza płyta

Ostatni album artysty ukazał się w 2020 roku, wydany przez wytwórnię MaxFloRec. Krążek jest niezwykle różnorodny, ponieważ artyści zdecydowali się zabrać słuchaczy w podróż po przełomowych wydarzeniach w życiu artystów i towarzyszących im emocjach. Płyta promowana jest m.in. takimi singlami jak: Po swojemu, Halo”, Ławka, Nie martw się, Nic o nas bez nas. Na gościnnych zwrotkach pojawiają się tacy artyści jak: Kobik, Rahim, Polska Wersja oraz Hemp Gru.

Jak mówi sam Bas Tajpan: Przy tej płycie staraliśmy się wrócić do uczucia, które towarzyszyło nam, kiedy zaczynaliśmy nagrywać. Podobno jest to nasz „najmroczniejszy” materiał, takie są głosy od naszych znajomych, którzy już go słyszeli. Dla nas jest to jakiś miks wielu różnych nastrojów i klimatów − trochę radości, trochę gorzkich obserwacji, trochę złości.

Staraliśmy się też, żeby muzycznie to wszystko „kopało”, miało jakąś swoją energię. Każdy, kto był na naszym koncercie wie, że staramy się w dużej mierze tę energię z siebie wyrzucić i ta muzyka to odzwierciedla.

Bas Tajpan - Frequently Asked Question

  • Bas Tajpan wydał dotychczas 7 solowych albumów: Fandango Gang (oraz Miuosh) (Fandango Records 2009), Korzenie i kultura (Fandango Records 2010), Wszystko na sprzedaż (MaxFloRec 2012), Made in Tajpan (Hemp Rec 2012), Slavic Rasta (Slavic Rasta Label 2015), Boso ale w ostrogach (Slavic Rasta Label 2017), Teraz (MaxFloRec 2020).
  • Bas Tajpan tworzy muzykę rozrywkową, na płytach można usłyszeć m.in. melodie z pogranicza regge, raggaetonu, hip-hopu, trapu czy raggamuffin.
  • Kariera artystyczna Bas Tajpan rozpoczęła się w połowie lat 90. ubiegłego wieku.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Bas Tajpan
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/