Aerosmith

Aerosmith

Aerosmith to amerykański zespół rockowy założony w 1970 roku w Bostonie. Powstał z połączenia grupy Chain Reaction, założonej przez Stevena Tylera oraz Jam Band, w której grali gitarzysta Joe Perry, perkusista Joey Kramer oraz basista Tom Hamilton. Później dołączył do nich gitarzysta Brad Whitford.

Płyty Aerosmith 

Koncerty Aerosmith na lokalnych scenach i w klubach sprawiły, że zainteresowała się nimi wytwórnia Columbia Records, z którą podpisali kontrakt i w 1973 roku wydali debiutancki album o nazwie „Aerosmith”. Pochodząca z niego piosenka „Dream On” stała się hitem radiowym. Rok później grupa wydała kolejny krążek -„Get Your Wings”, który sprzedawał się świetnie, ale nie wylansował żadnych hitów.

 

Trzecia płyta, wydana w 1975 roku „Toys in the Attic” jest do dziś najlepiej sprzedającym się wydawnictwem grupy w Stanach, gdzie liczba egzemplarzy przekroczyła 8 milionów. Znalazły się na niej przeboje takie jak „Sweet Emotion” oraz „Walk This Way”

 

Wszystkie ich kolejne albumy cieszyły się ogromną popularnością, jednak głównie w Stanach bądź Kanadzie. Dopiero album „Pump” z 1989 roku był pierwszym krokiem w stronę światowej kariery, trafiając na listy przebojów w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Australii. Pochodzą z niego między innymi single „Janie's Got a Gun”, za który otrzymali nagrodę Grammy czy „What It Takes”.

Międzynarodowy sukces zespołu

Międzynarodowy sukces przyniósł im album „Get a Grip”, wydany w 1993 roku. Znalazły się tam hity „Crazy”, „Cryin'” oraz „Amazing”. Trafił on na pierwsze miejsce listy Billboard 200, pokrył się platyną w ośmiu krajach, w tym złotem w Polsce i przyniósł artystom dwie nagrody Grammy. Pomimo tak wielu sukcesów, dopiero w 1998 roku przebój grupy znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. Była to ballada „I Don't Want to Miss a Thing”, napisana do filmu „Armageddon”. Łącznie grupa ma na koncie 15 albumów, z których ostatni - „Music from Another Dimension!” pochodzi z 2012 roku.

Koncerty Aerosmith

Aerosmith w Polsce wystąpił trzykrotnie, ostatnio w 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Koncerty Aerosmith to wielkie wydarzenia, które przyciągają fanów z całego świata.

Aerosmith koncert 2022

Aerosmoth to jeden z najbardziej znanych zespołów na świcie. Aerosmith już w 2022 roku wystąpią w Krakowie w Tauron Arenie. Kraków będzie częścią trasy koncertowej zespołu Aerosmith: European Tour 2022. Trasa została zorganizowana z okazji 50-lecia istnienia zespołu i będzie wyjątkową okazją, aby usłyszeć ich przeboje na żywo.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

Aerosmith - Frequently Asked Question

  • Aerosmith to amerykański zespół rockowy założony w 1970 roku w Bostonie.
  • Aerosmith powstał z połączenia grupy Chain Reaction, założonej przez Stevena Tylera oraz Jam Band, w której grali gitarzysta Joe Perry, perkusista Joey Kramer oraz basista Tom Hamilton.
  • W 1973 roku wydali debiutancki album o nazwie „Aerosmith”. Pochodząca z niego piosenka „Dream On” stała się hitem radiowym.
  • „Crazy”, „Cryin'”, „I Don't Want to Miss a Thing” oraz „Amazing”.
  • „I Don't Want to Miss a Thing” została napisana specjalnie do filmu „Armageddon”.
  • Aerosmith w Polsce wystąpił trzykrotnie, ostatnio w 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie.
  • Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton, Joey Kramer, Brad Whitford.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Aerosmith
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here
We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/