Zakopower

Zakopower

Zespół Zakopower został założony przez Sebastiana Karpiela-Bułecka, architeka oraz pasjonata wycieczek górskich. Zespół wykonuje głównie muzykę folkową, w której zawarte są elementy rocka i jazzu. Nazwa grupy inspirowana jest górskim miastem Zakopane. 

O Zakopower

W skład zespołu Zakopower wchodzą: Sebastian Karpiela-Bułecka (lider zespołu),Mateusz Pospieszalski (kompozytor i producent nagrań), Wojciech Topa (głos, skrzypce), Józef Chyc (głos, basy podhalańskie), Piotr Rychlec (instrumenty klawiszowe), Bartek Kudasik (głos, altówka), Łukasz Moskal (głos, perkusja), Dominik Trębski (trąbka), Michał Trąbski (gitara basowa). 

 

Debiut zespołu Zakopower na polskiej scenie muzycznej płytą Music Hal miał miejsce w 2005 roku. Album otrzymał pierwszą nagrodę złotej płyty i nominację do Fryderyka w 6 kategoriach. Zespół łącznie otrzymał 3 razy złotą płytę oraz potrójną płytę platynową za album Boso wydany w 2011 roku.

Zakopower muzyka charakteryzuje się żywiołowymi rytmami z pogranicza folku, rocku i jazzu płynącymi prosto z Podhala. W niektórych utworach zespołu można również wychwycić akcent reggae czy ska. Zespół ciągle zaskakuje swoich fanów nietradycyjnymi utworami. Zakopower na swoim koncie ma takie albumy muzyczne jak:

 • Music Hal (2005),

 • Na siedem (2007),

 • Koncertowo (2009),

 • Boso (2011),

 • Kolędowo (2013),

 • Drugie pół (2015),

 • Zakopower & Atom String Quartet (2017).

Koncerty Zakopower

Zakopower koncerty grywa systematycznie od pierwszego debiutu w liczbie ok.100 koncertów rocznie. Zespół został zaproszony na wiele Europejskich Festiwali: w Rudolstadt, Eurocultured w Manchesterze, na węgierskim Sziget Festival oraz w Ostrawie.

 

Zakopower zagrał również koncerty w innych częściach świata, takich jak Kanada, Chiny, Rosja, Belgia czy Chorwacja.  W czerwcu 2021 roku grupa zagrała swój pierwszy letni koncert w Polanicy, miejscowości położonej w województwie dolnośląskim.Bilety na koncerty zespołu Zakopower umożliwią spotkanie z zespołem na żywo i spędzenie czasu w otoczeniu najlepszej muzyki.

Zakopower - Często zadawane pytania

 • Zakopower jest polskim zespołem wykonującym muzykę z gatunku folk, zawierającą elementy rocka i jazzu. Zespół został założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę, który jest również jego liderem oraz twarzą zespołu. Jego działalność rozpoczęła się w 2005 roku.
 • Do grupy Zakopower aktualnie zaliczają się Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Kacper Stolarczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Bartosz Nazaruk. Sama nazwa nawiązuje do miasta Zakopane, stąd też w utworach widać inspirację zaczerpniętą z góralskich pieśni.
 • Już po wydaniu pierwszego albumu w 2005 roku pod tytułem "Music Hal" zespół cieszył się ogromną popularnością. Album ten był połączeniem góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki. Uzyskał status złotej płyty, producentem albumu był Mateusz Pospieszalski.
 • Zespół regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Koncerty grane są na skale europejską, grali na presitżowych festiwalach w Ostawie, na węgierskim Sziget Festival, Nigel Kennedy's Polish Weekend. Można było ich usłyszeć również na Węgrzech, Ukrainie, Rosjii czy nawet w Indiach.
 • Na swoim koncie zespół Zakopower posiada 7 albumów. Album pod tytułem "Boso", wydany w 2011 roku zdobył 3 Fryderyki, nagrodę "Złota Superpremiera" na Festiwalu w Opolu, uzyskał miano potrójnej platyny za ilość sprzedanych egzemplarzy, a singiel "Boso" przez kilka miesięcy debiutował na 1. miejscu listy przebojów OliS.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zakopower
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/