Włodi

Włodi

Włodi, a właściwie Paweł Włodkowski to polski producent muzyczny, raper reprezentujący uliczny styl oraz przedsiębiorca. Jeden z pierwszych reprezentantów warszawskiej sceny hip-hopowej i współzałożyciel legendarnej już grupy Molesta. Włodi urodził się 5 marca 1976 roku w Warszawie. Wychowywał się na Służewcu wchodzącym w skład warszawskiego Mokotowa. 

Włodi - reprezentant warszawskiej sceny

Jego zainteresowanie muzyką hip-hop zaczęło kiełkować już na początku lat 90. W 1995 roku wraz z Vieniem (Piotrem Więcławskim) założył zespół o nazwie Molesta. Po trzech latach od założenia ukazał się pierwszy album warszawskiego składu zatytułowany "Skandal". Stroną wydawniczą zajęła się wytwórnia B.E.A.T Records, w której udziały miał Hirek Wrona. Utworami, które pozwoliły dotrzeć Włodiemu do szerszego grona fanów bez wątpienia były "Wiedziałem, że tak będzie" i "Armagedon", które przez długi czas gościły na antenach rozgłośni radiowych. 

 

Warszawski raper przez lata swojej kariery współpracował z postaciami i składami takimi jak: WWO (Sokół i Jędker), SlumsAttack (Peja), VNM, W.E.N.A, Pijus, WhiteHouse, DJ 600V, Hemp Gru czy Pono. Przez pewien okres współpracował również ze ś.p. Chadą, z którym tworzył skład o nazwie "Klima".

 

Po pięciu latach od premiery "Skandalu" krążek otrzymał status złotej płyty sprzedając się w ilości 50 tysięcy egzemplarzy. Warto zwrócić uwagę, że ówcześnie nie było platform streamingowych oraz YouTuba, a sprzedaż płyt dotyczyła jedynie fizycznych egzemplarzy. Do dziś "Skandal" uchodzi za klasykę polskiego rapu. W 1999 roku do duetu Włodiego i Vienia dołączył Pelson, z którym grupa wydała drugi album o nazwie "Ewenement". Płyta została nawet nominowana do nagrody Fryderyka. Do składu Molesty należał również Wilku.

Kariera solowa Włodiego

Włodi wydał 6 albumów solowych, z których debiut to wydany w 2003 roku krążek o tytule "Jak nowonarodzony". Kolejnym solowym projektem była płyta "W" wydana w 2005 roku. Od okresu wydania drugiego albumu przez 9 lat Włodi miał przerwę w karierze solowej. W międzyczasie udzielał się gościnnie na albumach innych artystów i stworzył skład o nazwie Parias, w którym współpracował z Eldoką i Pelsonem.

 

W 2013 roku debiutancki album zespołu otrzymał status złotej płyty sprzedając się w ilości ponad 15 tysięcy sztuk. W 2014 roku ukazał się 3 solowym album warszawiaka, który uzyskał status złotej płyty (20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). W 2017, 2018 i 2020 roku ukazały się odpowiednio albumy: "Wszystkie drogi prowadzą do domu", "Osad" oraz "W/88". W 2015 roku Włodi otrzymał nominację Sztosów roku 2014 za album roku, artystę roku oraz singiel roku. W 2014 roku raper wystąpił również w filmie dokumentalnym "Pionierzy stylu - Włodi". 

 

Włodi jest raperem bardzo często zapraszanym do gościnnych zwrotek i featuringów. Środowisko docenia jego konsekwencję i zamiłowanie do trueschoolowego stylu. W kontekście jego twórczości pojawia się wiele kontrowersji. Raper często posądzany jest o wtórność i brak podążania za najnowszymi trendami muzycznymi. Jest to jednak świadomy zabieg, ponieważ Włodi zawsze cenił i ceni sobie w rapie szczerość i przekaz, a nie przemijające, sezonowe trendy. Taka postawa wzbudza szacunek zarówno wśród fanów, jak również w środowisku hip hopowym

 

Włodi reprezentuje nieco surowy, uliczny styl wraz z zamiłowaniem do klasycznych brzmień i instrumentali. Jego utwory traktują o bolączkach społecznych, stosunkach międzyludzkich, prawdzie i wzajemnym szacunku. Bez wątpienia można go nazwać prekursorem polskiej kultury hip-hop. 

 

Warszawski raper konsekwentnie trzyma się swojego nurtu muzycznego. Przez lata, w których zmieniały się trendy i korelacje, on reprezentował swój indywidualny i prawdziwy muzyczny krój. Podczas gdy inni uliczni raperzy robili kariery w serialach lub programach rozrywkowych, on dalej tworzył i tworzy muzykę, która reprezentuje wysoki poziom zarówno pod kątem brzmieniowym, jak również lirycznym. Włodi tworzył i kreował warszawską i polską kulturę muzyki rap, w której ciągle jest na powierzchni.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Włodi: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Łukasz Ratajczyk, CC-BY-SA 3.0

Włodi - Często zadawane pytania

  • Włodi jest muzułmaninem. Pomimo różnic religijnych, tworzy szczęśliwą rodzinę - ma żonę i córkę.
  • Włodi ma 178 cm wzrostu.
  • Warszawiak dwukrotnie nominowany był do nagrody Fryderyka. W 2014 roku jego album "Wszystko z dymem" otrzymał status złotej płyty.
  • Włodi reprezentuje blokowy, uliczny styl rapu. Ma zamiłowanie do klasycznych brzmień i bitów.
  • Raper obecnie mieszka na warszawskim Służewcu.
  • Włodi obecnie współpracuje z wytwórnią muzyczną Def Jam Recordin Poland, w której ukazał się jego ostatni album "W/88"
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Włodi
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/