WhoMadeWho

WhoMadeWho

WhoMadeWho to duńskie trio pochodzące z Kopenhagi łączące w swojej muzyce taneczne disco, indie-pop i techno. Członkowie zespołu to Tomas Barfod, Jeppe Kjellberg i Tomas Hoffding. Zespół założony został w 2003 roku. Na koncertach grali obok takich gwiazd jak Daft Punk, Hot Chip czy Justice. Ich najbardziej popularne utwory to Keep Me In My Plane", "Inside World" czy "Heads Above".

Kariera WhoMadeWho

Pierwsze demo powstało podczas jednego jam session, a dokładniej w 3 godziny. Muzycy zdecydowali się rozesłać nagrane utwory do pięciu znaczących wytwórni. Pierwszą odpowiedź otrzymali już po tygodniu – była to niemiecka Gomma Records zainteresowana współpracą z artystami. Muzycy dość szybko wymyślili nazwę WhoMadeWho i podpisali pierwszy kontrakt. Ich debiutancki album zatytułowany "WhoMadeWho" pojawił się w 2005 roku. W następnych latach zespół wypuścił wiele nowych singli, a także dwa albumy studyjne – "The Plot" (2009) i "Knee Deep" (2011). Rok 2012 przyniósł kolejne sukcesy, a jego zwieńczeniem była kolejna płyta zatytułowana "Brighter". Co można zauważyć, słuchając artystów to fakt, że nie lubią nudy i monotonii. Każdy kolejny album wzbogacony jest o nieco nowe style i inspiracje. Słychać to w "Dreams" – piątym albumie studyjnym wydanym w 2014 roku. Fani docenili nowe brzmienia, a płyta znalazła się na 8 miejscu duńskiego rankingu Hitlisten. 

 

Muzyka WhoMadeWho wciąż ewoluuje, wykracza poza schematy, łączy wiele wpływów i dźwięków, dzięki czemu muzycy wciąż zaskakują nowymi eksperymentami. Pozytywna energia i kreatywne podejście do komponowania muzyki elektronicznej z instrumentami takimi jak gitara elektryczna, basowa, czy też dzwonki skutkują pomysłowymi i intrygującymi kombinacjami, które uwielbiają fani zespołu.

Koncerty i festiwale

WhoMadeWho zyskał popularność dzięki pamiętnemu występowi na festiwalu Benacassim w  2007 roku. O ich sukcesie przesądził poniekąd przypadek – muzycy pojawili się na scenie w ostatniej chwili jako zastępcy zespołu Klaxons, którego lot został opóźniony, przez co artyści nie mogli pojawić się na festiwalu. WhoMadeWho doskonale wykorzystali okazję, jaką dał im los, i zagrali jeden z najważniejszych koncertów w historii zespołu. Wchodząc na scenę, wykrzyczeli pamiętne słowa "Cześć, jesteśmy Klaxons! Z Danii".

 

Zespół ma na swoim koncie inne koncerty, które zapisały się na kartach muzycznej historii. 21 lutego 2014 roku WhoMadeWho razem z Arisą zagrali piosenkę Cuccurucu na Festiwalu w Sanremo we Włoszech. Występ był hołdem złożonym dla Franco Battiato – słynnego włoskiego piosenkarza. Artyści mieli okazję występować w nietypowych miejscach. Jedną z takich lokacji była starożytna świątynia Abu Simbel w Egipcie, gdzie zagrali w 2021 roku. W minionych latach zespół wystąpił na licznych festiwalach m.in.: Roskilde, Sonar, a także Melt!. Muzycy pojawili się również na największych imprezach w prestiżowych klubach, takich jak Watergate Berlin, Cityfox New York City czy Uberhaus Beirut. W Polsce zespół zagra na Audioriver Festival, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku w Płocku.

Współprace

WhoMadeWho ma na koncie wiele współprac z producentami, wytwórniami oraz innymi artystami. Zespół podpisał kontrakty z licznymi międzynarodowymi wytwórniami, takimi jak: Life And Death, Kompakt, Ellum Audio, czy też Innervisions. Zespół zagrał u boku wielu współczesnych muzyków i gwiazd sceny muzycznej m.in.: z Daft Punk, Soulwax, Justice, LCD Soundsystem oraz Hop Chip. Wspólne trasy koncertowe przełożyły się na wzrost popularności muzyków. Zaczęli oni wzbudzać coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród słuchaczy, ale również innych muzyków. Przykładowo Josh Homme z Queens of Stone Age wykonał cover piosenki "Space for Rent", a nawet kilku artystów poprosiło o zremiksowanie ich utworów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi WhoMadeWho: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

WhoMadeWho - Często zadawane pytania

  • Założycielami i obecnymi członkami zespołu są Tomas Hoffding, Jeppe Kjellberg i Tomas Barfod
  • Ostatnio wydaną płytą jest album zatytułowany Through The Walls, który ukazał się w 2018 roku. Łączy on różnorodne wpływy oraz unikalne dźwięki, dlatego został ciepło przyjęty przez fanów niezależnej muzyki elektronicznej.
  • WhoMadeWho to zespół mocno powiązany ze światem klubowym – gdzie ich występy przeradzają się w energiczne imprezy taneczne, wzbogacone o zjawiskowe efekty wizualne.
  • Wszystko rozpoczęło się od znajomości Jeppe Kjellberga i Tomasa Barfoda. Przed powstaniem WhoMadeWho grali oni w domowym zespole. Tomas był DJ-em, a Jeppe grał na gitarze. W tym samym czasie Tomas Hoffding i Jeppe grali razem na weselach i w ten sposób zarabiali na życie. Jednego dnia wszyscy muzycy postanowili się spotkać i od razu nagrali demo, które następnie rozesłali do wytwórni.
  • Zespół łączy wpływy wielu gatunków m.in.: pop, indie rock, muzyki elektronicznej, a także dance punk.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

WhoMadeWho
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/