Trupa Trupa

Trupa Trupa

Trupa Trupa to polski zespół grający rocka, który występuje na arenie międzynarodowej. Z tego względu swoje kawałki wykonuje w języku angielskim. Ma na swoim koncie 8 płyt, a za sprawą niektórych z nich znalazł się w BBC Radio 6, na łamach Billboardu czy Guardiana. Wyróżnia się świeżością oraz połączeniem poezji z psychodelicznymi dźwiękami.

Historia Trupa Trupa

Zespół Trupa Trupa powstał w 2010 roku w Gdańsku. W 2022 roku będzie więc obchodził 12 rocznicę powstania. Przez ten czas zdążył odcisnąć mocne piętno na światowej muzyce i dać się poznać międzynarodowej publiczności. Grupa od początku gra alternatywnego rocka. W swoich utworach wykorzystuje poezję (Grzegorz Kwiatkowski, główny wokalista zespołu, jest również poetą), której słowa wzmacniane są psychodeliczną muzyką. Członkowie zespołu sami o sobie mówią, że ich twórczość to ''połączenie cyrku na cmentarzu i działań pogrzebowych na terenie cyrku'' (źródło: culture.pl).

Zespół Trupa Trupa tworzy 4 artystów. Są to:

 • Grzegorz Kwiatkowski (główny wokalista i gitarzysta);
 • Tomek Pawluczuk (bębniarz);
 • Wojtek Juchniewicz (boczny wokalista, gitarzysta basowy);
 • Rafał Wojczal (klawiszowiec i gitarzysta).

Trupa Trupa ma za sobą liczne sukcesy. Ich trzecia płyta, nosząca tytuł "Headache", została wydana nakładem angielskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (do tej pory zespół samodzielnie wydawał albumy). Utwory z kolejnego krążka pojawiły się natomiast w BBC Radio 6, KEXP i WMFU. O Trupa Trupa pisał także Billboard, The Times, Guardian, Metro, National Geographic czy Le Temps. 

Trupa Trupa - dorobek muzyczny

Trupa Trupa ma na swoim koncie aż 8 płyt. Pierwsza powstała już w 2010 roku i nosiła tytuł "EP". Kolejne nazwano "LP", "++", "Headache", "Jolly New Songs", "Of The Sun" oraz "I'll Find". Najnowszy album o nazwie "B Flat A" został wydany w 2022 roku. Na krążki znalazło się 11 utworów i są to:

 • "Moving";
 • "Kwietnik";
 • "Twitch";
 • "Lines";
 • "Uniforms";
 • "Lit";
 • "Far Away";
 • "All and All";
 • "Uselessness";
 • "Sick";
 • "B Flat A".

Płyta została doskonale przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Tak jak i na poprzednich albumach, tak i tutaj możemy posłuchać psychodelicznych kawałków łączących się z punkiem i rockiem. Dominuje na niej transowy klimat oraz hałaśliwe dźwięki, obok których z pewnością nie da się przejść obojętnie. Zdecydowanie nie jest to muzyka dla każdego i aby ją docenić, potrzeba zrozumienia dla tego typu sztuki. Płyta niewątpliwie jednak zaskakuje, tak jak i cała twórczość Trupa Trupa. 

Występy i koncerty Trupa Trupa

Dzięki swojej międzynarodowej popularności Trupa Trupa nie tylko daje solowe koncerty, ale także występuje na światowych festiwalach. Do tej pory zespół był zapraszany na takie wydarzenia jak m.in. Off Festival w Katowicach, Open'er Festival w Gdyni, SXWX (South by Southwest) w Teksasie, Primavera Sound w Hiszpanii, Desert Daze w USA, Rockaway Beach Festival w Wielkiej Brytanii, Hors Pists we Francji czy Iceland Airwaves na Islandii.

 

Z kim współpracuje Trupa Trupa?

Ze względu na swoją międzynarodową pozycję i znajomości Trupa Trupa współpracuje z wieloma znanymi nazwiskami ze świata muzyki oraz wytwórniami. Są to m.in.:

 • Tomasz Ziętka - trębacz;
 • Mikołaj Trzaska - saksofonista, jazzowiec, kompozytor;
 • Blue Tapes and X-Ray Records - angielska wytwórnia płyt;
 • Michał Kupicz - producent czwartego zespołu Trupa Trupa;
 • Sub Pop - amerykańska wytwórnia, która wydała singiel "Dream About".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Trupa Trupa: Bitamina, Fisz Emade Tworzywo, Made in Warsaw, Lutto Lento, The Bug, Maria Peszek, Tipsy Train, Nilüfer Yanya, .VRIL, O.S.T.R., CatchUp, Hodak, Sarapata, Andy Stott, Fabryka Snów, The Postman - Beatlesi z Polkowic, Pidżama Porno, Anna Calvi, Fertile Hump, Zdechły Osa, Transgresja, Voo Voo, Resina, Szczyl, Lorenzo Raganzini, KSU, Ralph Kamiński, Moderat, Jerzyk Krzyżyk, Muniek Staszczyk, Kollektiv Turmstrasse, Alcoholica, Punched Orange, Dylan.pl, 4 Szmery, Shyness, Łydka Grubasa, Topinambur, Wczasy,

 

Trupa Trupa - Często zadawane pytania

 • W skład zespołu Trupa Trupa wchodzi 4 artystów. Są to Grzegorz Kwiatkowski (główny wokalista i gitarzysta), Tomek Pawluczuk (bębniarz), Wojtek Juchniewicz (boczny wokalista, gitarzysta basowy) oraz Rafał Wojczal (klawiszowiec i gitarzysta).
 • Zespół Trupa Trupa pochodzi z Gdańska.
 • Zespół Trupa Trupa powstał w 2010 roku, a więc w 2022 roku obchodzi 12. rocznicę powstania.
 • Najnowsza płyta Trupa Trupa nosi tytuł "B Flat A" i powstała w 2022 roku.
 • Trupa Trupa współpracuje z wieloma znanymi nazwiskami i brandami w świecie muzyki, m.in. Tomaszem Ziętką, Mikołajem Trzaską, Blue Tapes and X-Ray Records, Michałem Kupiczem czy Sub Pop.
 • Członkowie zespołu Trupa Trupa w wywiadach przyznają, że inspiruje ich The Beatles.
 • Trupa Trupa występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. Off Festival w Katowicach, Open'er Festival w Gdyni, SXWX (South by Southwest) w Teksasie, Primavera Sound w Hiszpanii, Desert Daze w USA, Rockaway Beach Festival w Wielkiej Brytanii, Hors Pists we Francji czy Iceland Airwaves na Islandii.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Trupa Trupa
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/