Tribulation

Tribulation

Tribulation to nazwa szwedzkiego zespołu, który swoją działalność rozpoczął w 2001 roku, początkowo nazywając się Hazard. Muzyka, jaką wykonuje formacja Tribulation to pogranicze death, metalu progresywnego i black. Obecnie w skład zespołu wchodzą Johannes Andersson (gitarzysta basowy, wokalista), Joseph Tholl (gitarzysta), Adam Zaars (gitarzysta), a także Oscar Leander (perkusista).

Twórczość zespołu Tribulation 

Zespół Tribulation swoją działalność pod nową nazwą rozpoczął oficjalnie w 2004 roku, jednak to dopiero w 2008 roku, a dokładnie 19 stycznia 2008 roku wydał swój  debiutancki album studyjny pod nakładem oficyny Pulverised Records o nazwie "The Horror". Kolejny album zespołu "The Formulas of Death" ukazał się w 2013 roku i został wydany przez wytwórnię płytową Invictus Productions. Mając już dwa albumy zespół Tribulation w 2015 roku, a dokładnie 20 kwietnia wydał trzeci album studyjny o nazwie "The Children of the Night". Za ogromny sukces i wydawnictwo płyty tym razem odpowiadała wytwórnia Century Media Records. Świetne brzmienia zostały docenione przez słuchaczy, dzięki temu produkcja ta uplasowała się na 42. miejscu Media Control Charts, czyli niemieckiej listy przebojów. Jednak to nie wszystko, niewątpliwym sukcesem było uplasowanie się na 12. miejscu w liście Bilboard Heatseekers Albums w Stanach Zjednoczonych. w 2018 roku pojawił się kolejny album studyjny "Down Below", który spotkał się z ogromnym zachwytem wśród fanów, dzięki temu formacja ta pomimo wielu lat działalności nadal cieszy się ogromną popularnością.

Tribulation koncerty

Twórczość zespołu Tribulation zdobywa swoich fanów na całym świecie. Koncertuje on nie tylko w Szwecji, ale również w Ameryce. W 2011 roku wystąpili w Europie z amerykańskim zespołem Negative Plane oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wraz z Watain i In Solitude. Zespół ten koncertuje również w Polsce. W 2014 roku wystąpili w naszym kraju poprzedzając Behemoth w czasie trasy Polish Satanist Tour 2014. Kolejno w 2015 roku w USA zespół wystąpił wraz z Behemoth i Cannibal Corpse. Grupa ta cieszy się ogromną popularnością, dlatego bilety na ich koncerty wyprzedają się  błyskawicznie. Związane jest to z ich twórczością, która balansuje pomiędzy dwoma światami. Ogromna ambicja członków zespołu sprawia, że kolejne albumy nadal zaskakują fanów ich twórczości.

 

O ogromnej popularności zespołu Tribulation świadczy fakt, iż występował w Polsce już wielokrotnie. Grupa Tribulation koncertowała kilkukrotnie w Polsce, grając wiele popularnych koncertów m.in.:

Formacja wystąpi na Mystic Festival 2022, który odbywa się w dniach 02-04.06 w Gdańsku.

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak, The Raven Age, Mgła

 

foto / źródło: loudwire.com

Tribulation - Często zadawane pytania

  • Zespół Tribulation powstał w 2001 roku, jednak początkowa nazwa to Hazard. Dopiero w 2005 roku zespół przyjął nazwę Tribulation.
  • Zespół został założony w Szwecji, dokładnie w mieście Arvika.
  • Debiutancki album grupy „The Horror” ukazał się w 2008 roku.
  • W skład zespołu Tribulation wchodzi Johannes Andersson (gitarzysta basowy, wokalista), Adam Zaars (gitarzysta), Joseph Toll (gitarzysta) oraz Oscar Leander (bębniarz).
  • Muzyka formacji Tribulation to pogranicze death, metalu progresywnego i black.
  • Debiutancki album grupy to „The Horror”. Ukazał się w 2008 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tribulation
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/