Tom Odell

Tom Odell

Tom Odell to brytyjski piosenkarz i kompozytor, który w swojej twórczości łączy takie gatunki muzyczne jak pop, rock, folk oraz indie rock. Muzyk debiutował w 2012 roku minialbumem Songs from Another Love, za który otrzymał nagrodę BRITs Critics’ Choice Award. Od tego czasu wydał cztery albumy studyjne, które zaskarbiły mu uznanie krytyków oraz oddanie fanów na całym świecie. Współpracuje z wydawnictwami Columbia Records oraz RCA Records.  Muzyk jest bardzo aktywny koncertowo. Do tej pory dwukrotnie odwiedził Polskę. W 2022 ponownie zaśpiewa dla swoich fanów na warszawskiej Letniej Scenie Progresji.

Tom Odell - muzyka i styl

Muzyka Tom’a Odell to przede wszystkim melodyjne ballady łączące gatunkowo brytyjski pop z rockiem oraz wspływami muzyki folkowej. Artysta klasyfikowany jest jako twórca muzyki Indie Rock, co stawia go wśród takich brytyjskich twórców, jak The Killers, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Kings of Lion czy The White Stripes. W swoich utworach Tom Odell chętnie sięga po instrumentalne gitarowe brzmienie oraz akompaniament pianina. Na pierwszym planie zawsze znajduje się charakterystyczny, melancholijny wokal. W swoich tekstach artysta porusza ważne tematy, jak miłość, dorastanie czy zagubienie. W swoim repertuarze ma także piosenki satyryczne, które dobrze obrazują jego myślenie o współczesnym świecie. Młody muzyk został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami muzycznymi. 

Tom Odell - historia twórczości

Tom Odell  pracuje jako muzyk od 21 roku życia. W 2011 wydał debiutancki album „Long Way Down”, który natychmiastowo zapewnił mu pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz przydomek Złotego Dziecka Indie Rocku. Z płyty pochodzi również największy przebój muzyka „Another Love”, który przyniósł mu rozpoznawalność na całym świecie. Od tego czasu muzyk rzucił się w wir pracy, wydając kolejne albumy i wyjeżdżając w 2019 roku do Los Angeles. To tam zrozumiał, że musi złapać dystans do pracy. Muzyk powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie zwolnił tempo i zaczął przelewać swoje doświadczenia podczas pracy nad nowym albumem. Najnowszy materiał jest dowodem na dużą ewolucję muzyczną artysty, który zwrócił się w kierunku elektronicznego popu, o sypialnianym charakterze. 

Tom Odell – koncerty

Koncerty Tom Odell’a to zawsze wielkie wydarzenie wśród fanów na całym świecie. Artysta ma na koncie wiele tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzyk regularnie koncertuje w Wielkiej Brytanii, Danii, Niemczech czy Krajach Skandynawskich. Muzyk dwukrotnie odwiedził także Polskę. Tom Odell koncertuje również w ramach festiwali muzycznych, jak Last Summer Festival, Glastonbury czy Isle of Wight Festival. Bilety na koncerty Toma Odell’a szybko znikają, a same wystąpienia spotykają się z ogromnym entuzjazmem fanów.

Tom Odell – koncerty 2022

W bieżącym roku muzyk również zagra dla swoich fanów na całym świecie. Koncert 2022 to przede wszystkim czerwcowa i wrześniowa trasa koncertowa związana z nowym albumem „monsters”, w ramach których muzyk zagra m.in. w Holandii, Szwecji, Finlandii, Turcji, Czechach, Hamburgu oraz Budapeszcie. Muzyk odwiedzi także Polskę i zagra koncert w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. Bilety na koncert można kupić online.

Tom Odell w Polsce

 

Koncert 2022 to nie pierwszy raz, kiedy Tom Odell pojawi się Polsce. Muzyk w ramach trasy koncertowej „Jubilee Road Tour” zagrał m.in. na krakowskiej Tauron Arenie oraz warszawskim Trowarze.  W 2018 roku artysta wystąpił podczas poznańskiego festiwalu „Last Summer Festival”

Tom Odell - Często zadawane pytania

  • Tom Odell wydał dotychczas 4 albumy studyjne: „Long Way Down” (2013), „Wrong Crowd”(2016), „Jubilee Road” (2018) oraz „monsters” (2021).
  • Muzyka Tom Odell to połączenie melodyjnego pop rocka, muzyki elektronicznej i folku. Muzyk klasyfikowany jest do gatunku Indie Rock.
  • Muzyk zadebiutował w 2012 roku minialbumem Songs from Another Love, który z miejsca zapewnił mu popularność.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tom Odell
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/