Tito Paris

Tito Paris

Tito Paris to artysta pochodzący z Republiki Zielonego Przylądka, który przeprowadził się do Portugalii, a teraz doskonale łączy muzykę luzofońską z world music i popem. Zachwyca niebanalnym dźwiękami oraz szorstkim głosem, w którym słychać melancholię i tęsknotę za rodzinnymi stronami. W Polsce jest znany głównie z występów z Anną Marią Jopek.

Historia Tito Paris

Tito Paris, a w zasadzie Aristides Paris, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się 30 maja 1963 roku w Mindelo, czyli mieście portowym Republiki Zielonego Przylądka. Mając zaledwie 19 lat, opuścił jednak swoje rodzinne strony i przeprowadził się do stolicy Portugalii - Lizbony. Nie można jednak powiedzieć, że osiadł tam na stałe, ponieważ artysta cały czas jest w ruchu. Dużo podróżuje i przemieszcza się, tworząc w różnych krajach. Scena jest jego żywiołem, dlatego nie ogranicza się tylko do pojedynczych występów, ale daje koncerty w całej Europie.

 

Tito Paris od czasów młodości fascynował się twórczością Luisa Moraisa, czyli słynnego muzyka, który był znany z gry na klarnecie. To właśnie dlatego sam Tito Paris zaczął uczyć się grać na tym instrumencie. Ostatecznie jego prawdziwą miłością została jednak gitara, na której grę opanował do perfekcji.

 

Pierwszą płytę Tito Paris nagrał w 1987 roku, czyli mając 24 lata. Choć później pojawiły się jego kolejne publikacje, które dały mu rozgłos, to nie przepada on za spędzaniem czasu w studio nagraniowym. Potwierdza to chociażby data wydania jego ostatniej płyty, która ukazała się w 2007 roku.

 

Rozpoznawalność w Polsce Tito Paris zyskał głównie dzięki Annie Marii Jopek, z którą koncertował. Relacja zawodowa artystów nadal trwa, ponieważ w najbliższym czasie znowu będziemy mogli zobaczyć ich razem na scenie.  

Tito Paris - dorobek muzyczny

Tito Paris ma na swoim koncie aż 7 albumów studyjnych i są to kolejno: "Fidjo Maguado", "Danca Ma Mi Criola", "Graca De Tchega", "Ao vivo no B.Leza", "Ao Vivo","Guilhermina", "Acustico". Ostatni ze wspomnianych powstał w 2007 roku i od tej pory artysta nie wszedł już do studia nagrań. Znalazło się na niej 13 utworów. Są to:

 • "Morna PPV";
 • "Nha Sina";
 • "Ondas Di Bo Corpo";
 • "Que Vida";
 • "Victor";
 • "Estrela Linda";
 • "Otillia/Otillo";
 • "Sodade";
 • "Poema Tropical";
 • "Febre Di Funana";
 • "Tchapeu Di Padja";
 • "Xandinha";
 • "Galo Bedjo".

Na płycie przeważają melancholijne, spokojne dźwięki, które przekazuje szorstki, ale spokojny głos. Doskonale da się wyczuć, że Tito Paris nigdzie się nie śpieszy. To sprawia, że jest to idealna propozycja do słuchania podczas spokojnych wieczorów, kiedy chcemy się wyciszyć.

Występy i koncerty Tito Paris

Tito Paris uwielbia występować na scenie, co jest doskonale widoczne na jego koncertach. Jego niesamowity głos jest w stanie niemalże zahipnotyzować publiczność. Artysta daje zarówno występy solowe, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory pojawił się m.in. na Festival Raízes do Atlântico w Republice Zielonego Przylądka.

 

Dla fanów Tito Paris mamy doskonałą wiadomość, ponieważ artysta już zapowiedział swoją obecność na Tegorocznym Siesta Festival, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 7-11 września 2022 roku. Jego koncert został zaplanowany na przedostatni dzień wydarzenia na godzinę 20:00. Bilety wciąż są jeszcze dostępne, dlatego nie warto zwlekać.

Z kim współpracuje Tito Paris?

Tito Paris wiele podróżuje, a jednocześnie współpracuje także z innymi artystami. To sprawia, że jest rozpoznawalny nawet poza granicami swojego kraju. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć obok takich gwiazd jak m.in.:

 • Anna Maria Jopek - Tito Paris występował razem z artystką; we wrześniu 2022 para ponownie pojawi się razem na scenie;
 • Ivan Elekxei - we współpracy artystów powstał utwór "Amor que nos Seduz";
 • Cesaria Evora - we współpracy artystów powstał utwór "Regresso";
 • Punidor - we współpracy artystów powstał utwór "Chega Mais Perto";
 • Livongh  - we współpracy artystów powstał utwór "Amor com Amor";
 • Nelo Carvalho - we współpracy artystów powstał utwór "Sorriso do Mundo";
 • Marito Marques - we współpracy artystów powstał utwór "Bica";
 • Oaulo Flores - we współpracy artystów powstał utwór "Clarice".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Tito Paris: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Remna, Juanita Euka, Anna Maria Jopek, Diana Vilarinho, Ola Jas, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Tito Paris - Często zadawane pytania

 • Tito Paris urodził się 30 maja 1963 roku, a więc w 2022 roku skończy 59. lat.
 • Tito Paris to muzyk pochodzący z Mindelo, czyli miasta portowego Republiki Zielonego Przylądka.
 • Najnowsza płyta Tito Paris nosi tytuł "Acustico (Wydanie Europejskie)" i powstała w 2007 roku.
 • Tito Paris ma na swoim koncie aż 8 albumów studyjnych i są to kolejno: "Fidjo Maguado", "Danca Ma Mi Criola", "Graca De Tchega", "Ao vivo no B.Leza", "Ao Vivo","Guilhermina", "Acustico (Wydanie Afrykańskie)" oraz "Acustioco (Wydanie Europejskie)".
 • Do tej pory mogliśmy go zobaczyć obok takich gwiazd jak m.in.: Anna Maria Jopek, Ivan Elekxei, Cesaria Evora, Punidor, Livongh, Nelo Carvalho, Marito Marques czy Oaulo Flores.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tito Paris
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/