The Cure

The Cure

The Cure to brytyjski zespół rockowy założona w 1976 roku w Crawley. Początkowo zespół wykonywał punk rock, jednak z czasem członkowie zespołu wypracowali własny styl. W tej chwili ich muzyka określana jest jako rock alternatywny. Grupa uważana za jednego z prekursorów rocka gotyckiego.

Początek zespołu The Cure 

W 1976 roku Robert Smith razem z trójka szkolnych kolegów odbyli pierwszą próbę swojego amatorskiego zespołu Malice. Niedługo po tym skład grupy uległ zmianie. Nowymi członkami zespołu stali się Michael Dempsey, Robert Smith, Lol Tolhurst i Mark Ceccagno, którego niedługo po tym zastąpił Porl Thompson, uważany za najlepszego gitarzystę w Crawley. Zespól Malice wykonywał głównie covery takich artystów jak Jimi Hendrix czy David Bowie.

 

W 1977 roku Malice zmieniło się w Easy Cure, a ich muzyka była ukierunkowana na punk. Grupa wyróżniała się tym, że w czasie którym rządził agresywny punk stawiała przede wszystkim na melodię. Muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Ariola Hansa, jednak zerwali go w 1978 roku. W tym samym czasie w zespole pozostali już tylko Smith, Tolhurst i Dempsey, którzy zmienili nazwe na The Cure.

 

W 1978 roku podpisali umowę z Fiction Records. Artyści zadebiutowali też w radiu i wydali swój pierwszy singiel Killing an Arab. Utwór ten wzbudził wiele kontrowersji ale też zainteresował odbiorców. Inspirowany był twórczością Alberta Camusa.

The Cure koncerty i rozpad grupy

Lata 80. były ciężkie dla zespołu. Artyści mieli problem z narkotykami oraz wydali najbardziej mroczna w swojej karierze płytę - Pornography. Niedługo po tym podczas jednego z koncertu członkowie pobili się, a zespół się rozpadł. Odbudowali go pod koniec lat 80. nadając muzycę nową stylistykę. W tym czasie ich kariera nabrała jeszcze większego tempa, a bilety na koncert The Cure sprzedawano w bardzo szybkim tempie. Obecnie zespół tworzą Jason Cooper, Roberth Smith, Reeves Gabrels, Roger O'Donnell, Simon Gallup.

The Cure - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie The Cure wystąpi w: Krakowie, Łodzi
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Cure
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

The Cure BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
20.10
czwartek, 18:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 225 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Łódź
21.10
piątek, 18:00
Atlas Arena
sprawdzanie dostępności
od 225 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/