Szeptucha

Szeptucha

Zespół Szeptucha został założony, by - według słów muzyków - zarażać radością i leczyć muzyką. Misją członków zespołu jest przemycanie ciekawostek o Podlasiu w ciekawej, tajemniczej i przystępnej formie. Chcą oni zaczarować ten region i sprawić, że ludzie go pokochają. Swoją działalność rozpoczęli od nagrania albumu "Zamowy". Opublikowali wtedy "live session", podczas którego promowali 3 utwory z płyty. 

Szeptucha - początki kariery

Po wydaniu płyty trafili na pierwsze miejsce listy przebojów prowadzonej przez Radio Białystok. Członkowie zespołu mówią, że to dzięki ich fanom dostali tak zaszczytne miejsce. Nie mają oni sponsora strategicznego ani wytwórni muzycznej. Idą pod prąd i chcą wydać kolejną płytę zupełnie niezależnie. Dlatego też uruchomili zbiórkę w serwisie Zrzutka, gdzie zbierają fundusze na dalszą działalność. W zamian za wpłaty, dają oni fanom przeróżne "nagrody", takie jak chociażby ich płyta. Choć to trudne, chcą tworzyć tak, jak czują i myślą. Dlatego też zrezygnowali z pracy pod skrzydłami wytwórni i obrali trudniejszą drogę. 

 

Ich pierwsza płyta "Zamowy" została wydana w listopadzie 2021 roku. Tytuł albumu oznacza zaklęcia, przeważnie krótkie, które miały na celu uzdrawianie. Utwory, których można odsłuchać z płyty, powstawały w miejscowości Orla.  Płyta składa się z ośmiu utworów, które opowiadają o tajemnicach magicznego Podlasia. Poruszają tematy dziewiczej przyrody, tradycyjnych wierzeń oraz zwyczajów tamtego regionu. 

Na płycie znajdują się takie utwory, jak:

 • "Próg",
 • "Uroki",
 • "Cisza",
 • "Lasem",
 • "Szeptanica",
 • "Cień",
 • "Za horyzontem",
 • "Kruk".

Zespół zagrał podwójny koncert w Famie w Białymstoku, który miał na celu promowanie albumu "Zamowy". Artyści bardzo miło wspominają te koncerty, jako pełne emocji i energii. Cieszą się, że widownia dobrze się bawiła. Mogli zabrać słuchaczy do świata magii i tajemnicy. Na koniec koncertu zagrali kilka utworów akustycznie, a publiczność sama śpiewała. Podczas utworu "Szeptanica" widownia tańczyła, dając zespołowi poczucie spełnienia. 

Skład zespołu

Zespół Szeptucha składa się z pięciu członków:

 • wokalistki Katarzyny Antosiewicz,
 • Tomka "Cynamona" Kamińskiego grającego na harmonijce,
 • gitarzysty Pawła "Szuchera" Szuszkiewicza,
 • basisty Piotra Romaniuka,
 • perkusisty Marcina Mickiewicza.

Artyści tworzą swoje piosenki razem. Zdarza się, że jedno z nich wpada na pomysł, ale to od wszystkich członków zależy, jaki kształt przybierze dany utwór. Musi podobać się wszystkim. W Szeptusze nikt nie działa wbrew sobie. Nie mają oni ściśle określonego procesu tworzenia muzyki. Robią to tak, jak czują. Często pierwszy pojawia się tekst, a później dopiero oprawa muzyczna. Przy okazji tworzenia piosenek artyści współpracują z różnymi osobami znającymi i kochającymi region podlaski.

 

Podczas jednego z wywiadów, artyści powiedzieli, że nie da się ich zaszufladkować. Nie chcą ograniczać się do konkretnego gatunku muzycznego czy wymagań innych. Dlatego też ich muzyka to połączenie różnych osobowości, które razem tworzą jeden zespół. Inspirują się przeróżnymi wykonawcami i czerpią energię do działania z całego otoczenia. Łączą oni tradycję z nowoczesnością. Na ich płycie znajdują się piosenki folkowe, rockowe i popowe. Dlatego też trafia do odbiorców o różnych gustach.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Szeptucha: Monika Brodka, Ralph Kamiński, Marcin Maciejczak, Tymek, Natalia Szroeder, Pezet, Szczyl, Fisz Emade Tworzywo, Julia Wieniawa, Zdechły Osa, Bovska,

 

Szeptucha - Często zadawane pytania

 • Choć artyści nie potrafią określić, w którym momencie powstał sam pomysł na założenie zespołu, wiedzą dokładnie, dlaczego tak się stało. Każdy z członków grupy ma inne zainteresowania i pasje, ale wspólnie odkryli, co ich łączy. Są to: natura, pragnienie ucieczki od zgiełku i miłość do Podlasia. Gdy to zauważyli, wpadli na pomysł założenia Szeptuchy.
 • Zespół nie dostał na razie żadnych nagród, ale ich utwory oraz cała płyta "Zamowy" były na listach przebojów. Przez długi czas utrzymywali się na pierwszej pozycji listy przebojów Radia Białystok. Płyta "Zamowy" otrzymała tytuł płyty tygodnia Radia Białystok. Oprócz tego piosenka "Szeptanica" znalazła się na liście przebojów Radia Akadera.
 • Zespół ogłosił niedawno, że wystąpi podczas XXV Pływania Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok w Augustowie. Wydarzenie odbędzie się 31 lipca 2022 roku. Wystąpią także podczas Wasilkowskiego Lata 23 lipca 2022 roku w Wasilkowie. 28 sierpnia 2022 roku dadzą koncert podczas Białystok New Pop Festival.
 • Tak i członkowie zespołu prowadzą go samodzielnie. Opowiadają o swoim wolnym czasie, a także dają informacje na temat zapowiedzi koncertowych oraz dzielą się wrażeniami z odbytych już występów. Wrzucają także zdjęcia z koncertów i życia prywatnego.
 • Ich wygląd kojarzy się z przeszłymi czasami. Wokalistka zaplata długie warkocze, a wszyscy członkowie zespołu noszą stroje, które przywodzą na myśl właśnie wiejskie regiony tradycyjnego Podlasia. Mają białe, lniane koszule, pasujące spodnie, a wokalistka - białą, ażurową sukienkę.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Szeptucha
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/