Starset

Starset

Starset to amerykański zespół rockowy z Columbus w Ohio, założony przez Dustina Batesa w 2013 roku. Grupa muzyczna łączy dźwięki instrumentów z występami urozmaiconymi AR (rzeczywistością rozszerzoną), wideo i powieściami Marvela, tworząc niepowtarzalną oprawę.

Starset – amerykański zespół rockowy

Zespół Starset stał się popularny dzięki mediom społecznościowym i serwisowi YouTube, na którym prezentował utwory ze swoich albumów koncepcyjnych. Singiel My Demons odnotował ponad 300 milionów wyświetleń, a Monster – znalazł się na 2 miejscu listy Billboard US Mainstream Rock w maju 2017 roku.

 

Założyciel StarsetDustin Bates – to wokalista, autor tekstów i klawiszowiec. Interesował się astronomią podczas studiów na Uniwersytecie w Ohio. Był wykładowcą na International Space University, pracował również dla US Air Force. Stworzył fikcyjną historię zespołu Starset, co stanowi podstawę tematyczną dla ich twórczości. W skład zespołu wchodzą także basista, klawiszowiec, wokalista – Ron DeChant, gitarzysta, wokalista – Brock Richards oraz perkusista – Adam Gilbert.

 

Grupa muzyczna określana jest jako rockowa, jednak łączy różne style muzyczne. W ich utworach można usłyszeć dźwięki symfonii, elektroniki, gitary barytonowej oraz elementy hard rocka. Wprowadza stylizacje djentu, ambient, nuty orkiestrowe, kinowe. Czysty wokal mieszają z surowymi tonami. Inspiracją dla zespołu jest Hans Zimmer, Sigur Ros, Thirty Seconds to Mars, Nine Inch Nails, Deftones, Linkin Park i Breaking Benjamin.

 

Debiutanckim albumem grupy muzycznej była płyta Transmissions, wydana w 2014 roku. Znalazła się ona na 49 miejscu listy przebojów US Billboard 200. Wśród utworów, które pojawiły się na krążku, są m.in. utwory My Demons, Carnivore Halo.

Płyta Vessels Starset

Drugim albumem Starset był krążek zatytułowany Vessels, z muzyką w gatunkach metal i pop. Ukazał się w roku 2017. Band wyruszył w trasę koncertową – wystąpił na Seether's Shaun Morgan's "Rise Above Fest", obok Halestorm i Shinedown. Drugi singiel z płyty, Satellite, wydany w sierpniu 2017 roku, uplasował się na 12 miejscu na liście Billboard Mainstream Rock Chart. Koncerty Starset uznaje za najlepszy element tworzenia muzyki, dzięki możliwości kontaktu z publicznością.

 

W kwietniu 2018 roku grupa muzyczna podpisała kontrakt z Fearless Records i wydała drugą wersję albumu Vessels z dziesięcioma dodatkowymi utworami. Zgodnie z planem zespołu Starset – rok później w sprzedaży pojawiła się płyta Divisions, a już niedługo, bo w październiku 2021 roku, będzie można posłuchać kolejnego krążka artystów, zatytułowanego Horizons. Niebawem również wielkie wydarzenie – Starset w Polsce!

Starset koncerty 2022

Starset Warszawa – wydarzenie już niedługo! Zespół wyrusza w trasę koncertową i wystąpi w stolicy w klubie Proxima! Na ten event czekał chyba każdy fan zespołu. Kiedy w Polsce pojawi się Starset? Koncert 2022 w marcu! Starset bilety na koncert to jedyna gwarancja miejsca na wielkie wydarzenie. Nie przegap okazji do spotkania z niesamowitymi muzykami.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Sprawdź też: Avatar, Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour, The Slow Readers Club

Starset - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Starset wystąpi w: Warszawie
  • W skład zespołu Starset wchodzi czterech muzyków: Dustin Bates – wokalista, autor tekstów, klawiszowiec, Ron DeChant – basista, klawiszowiec, wokalista, Brock Richards – gitarzysta, wokalista oraz Adam Gilbert – perkusista.
  • Starset tworzy muzykę określaną jako rock. Dustin Bates definiuje ją jako rock kinowy – w jego wizji utwory doskonale nadawałyby się jako ścieżka dźwiękowa do filmu. Artyści nie zamykają się na jeden styl – łączą symfonię z riffami, hard rockiem, metalem, elektroniką, dodając nieco dźwięków, pochodzących z instrumentów orkiestrowych.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Starset
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Starset BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
15.03.2023
środa, 18:00
Klub Proxima
sprawdzanie dostępności
od 79 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/