Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz urodziła się 9 lipca 1975 roku w Cieszynie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w niewielkiej miejscowości, położonej na południu Polski – Żorach, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej oraz liceum o profilu matematycznym. W ostatniej klasie szkoły ogólnokształcącej artystka wzięła udział w warsztatach teatralnych art.-play.

Sonia Bohosiewicz i rozwój kariery

Po szkole ogólnej aktorka zdecydowała się na dalszą edukację teatralną w Państwową Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a następnie związała się z Teatrem Starym w Krakowie.

 

Sonia Bohosiewicz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie i związała się z Teatrem Starym w Krakowie. W 2005 r. dostała również angaż w słynnym Teatrze Słowackiego w Krakowie. Związana z artystyczną krakowską grupą Rafała Kmity.  Aktorka udziela się też w dubbingu: podłożyła głos, m.in. pod kotkę Marlenę w animacji Piorun oraz pod Glorię w drugiej części filmu Happy Feet: Tupot małych stóp.

 

Wszechstronne zdolności, luz i nieunikanie ważnych tematów to cechy, za które fani pokochali Sonię Bohosiewicz. Bilety na takie wydarzenia jak spektakl muzyczny Projekt Grechuta akustycznie, czy filmy na wielkim ekranie – Rezerwat, Wojna żeńsko-męska, Wojna polsko-ruska czy Kac Wawa, były okazją do spotkania z aktorką.

 

Koncerty filmy i spektakle to nie wszystko, aktorka występuje również w reklamie i telewizji. Promowała m.in. ofertę T-Mobile z Internetem światłowodowym i serwisami VoD oraz została ambasadorką marketingową sieci sklepów Aldi. Artystka wystąpiła również w wielu, uwielbianych przez widzów, serialach, wśród których warto wymienić Czas Honoru czy 39 i pół.

 

Aktorka miała również swój udział w kampaniach dla producentów żywności m.in. zajmowała się promocją margaryny Optima DHA. Swoje zamiłowania do kulinariów aktorka przekuła na książkę kucharską – Leniwa Żona, w której umieściła zbiór przepisów na szybkie, proste i sprawdzone potrawy, m.in. pankejki, oponki serowe wg przepisu mamy, czy receptury przesłane przez fanki.

 

Sonia Bohosiewicz angażuje się również w inicjatywy społeczne. W 2021 roku wzięła udział m.in. w kampanii Wolna Szkoła, która sprzeciwia się planowanym zmianom w prawie oświatowym czy w akcji Polska Na Niebiesko, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

Aktorka wypuściła także serię filmików na swoim kanale na YouTube, które są nagraniami rozmów inspirowanych życiem Marylin Monroe. Wśród zaproszonych gości warto wymienić m.in. Tomasza Kota, Joannę Koroniewską czy Agnieszkę Hekiert. Artyści nie stroną od trudnych tematów, rozmawiają m.in. o wizerunku, pieniądzach, samoakceptacji czy hejcie.

Sonia Bohosiewicz - Często zadawane pytania

  • W jakich przedsięwzięciach wzięła udział Sonia Bohosiewicz? Bilety na koncert 10 sekretów Marylin Monroe z repertuarem Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald i Franka Sinatry czy osadzony w czasach PRL-u spektakl muzyczny Domówka, cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności.
  • Sonia Bohosiewicz w 1994 roku pierwszy raz wystąpiła na wielkim ekranie w głośnym filmie „Spis cudzołożnic” Jerzego Stuhra. W 1996 roku miała swój debiut teatralny, a już dwa lata później otrzymała pierwszą nagrodę aktorską za rolę w spektaklu "Samobójca" Erdmana na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2005 r. dostała angaż w Teatrze Słowackiego w Krakowie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sonia Bohosiewicz
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/