Schafter

Schafter

Schafter inaczej Wojciech Laskowski, to urodzony w 2003 roku polski raper, producent muzyczny i autor tekstów. Jest też członkiem kolektywu LTE Boys Global. Pochodzi ze Śląska z okolic Raciborza. 31 października pojawił się jego debiutancki mini album hors d’oeuvre. Dystrybucją jego albumu zajęło się Asfalt Records.

Schafter – muzyka rapera

Raper Wojciech Laskowski zajmował się początkowo produkcją, szybko jednak wydał pierwszy utwór, zatytułowany dead in designer clothes. Opublikował go pod pseudonimem restaurantposse na portalu SoundCloud. Następne produkcje znalazły się na już na jego kanale Kstyk na YouTube.

 

Kolejny utwór muzyka o tytule hot coffee ukazał się na jego kanale 24 maja 2019 roku i był zapowiedzią debiutanckiego albumu. Kawałek przypadł do gustu słuchaczom i został mianowany hitem lata. Kilka miesięcy później, w listopadzie, pojawił się w sprzedaży pierwszy album studyjny – audiotele – na którym wystąpili gościnnie Belmondo, Żabson oraz Taco Hemingway. Krążek znalazł się na 2. miejscu oficjalnej listy sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video. Płytę wydało Universal Music Polska.

Na początku roku 2020, w marcu, pojawił się wspólny utwór schaftera i Young Igiego o tytule swimming lessons. Rok po premierze został odznaczony złotym certyfikatem. Kilka miesięcy później fani mogli usłyszeć nowy singiel – push to talk – który stanowił zapowiedź albumu futura. Płyta trafiła na serwisy streamingowe oraz do sklepów w listopadzie 2020 roku i zajęła 6 miejsce na liście sprzedaży OLiS. Gościnnie na albumie pojawili się Young Igi, Houston X oraz Rosalie.

 

24 marca 2021 r. najbardziej znany singiel schaftera - hot coffee – zdobył diamentowe wyróżnienie. Muzyk nie zamyka się na współpracę z polskimi artystami. Gościnnie wystąpił w kawałku Darii Zawiałow Czy Ty słyszysz mnie? obok Ralpha Kamińskiego.

Schafter koncerty

Schafter to młody raper, który chce dotrzeć ze swoją twórczością do szerokiego grona słuchaczy. Koncerty Szaftera odbywają się na biletowanych wydarzeniach obok znanych polskich artystów. Zagrał m.in. na WROsound, w lipcu 2021 w Strefie Kultury. Na dwudniowym wydarzeniu pojawili się KAMP!, Basch, Thylacine, Tomasz Makowiecki, MIN t. Schafter wystąpił pierwszego dnia, obok HVOB live, Meek, Coals, Oh Why?, Syny.

 

W 2021 roku odbył się również Salt Wave Festival, zorganizowany na lotnisku, niedaleko Jastarni. Dwa dni, pełne cudownych, chilloutowych brzmień było doskonałym zwieńczeniem lata. Na scenie zagrali Sonar, OIO, Brodka, Oxford Drama, Coals, Linia Nocna, Skalpel, Parov Stelar, Karaś/Robucki, Artur Rojek, Sokół, Ralph Kamiński, Jazzband Młynarski-Masecki oraz – oczywiście – schafter. Bilety na koncert sprzedały się błyskawicznie!

 

Wojciech Laskowski nie zwalnia tempa! Kolejne koncerty schaftera w planach – nie przegap wydarzeń i obserwuj muzyka. Bilet to gwarancja miejscówki i możliwość zobaczenia artysty na żywo.

 

 

Schafter - Często zadawane pytania

  • Schafter tworzy muzykę określaną jako art-rap, hip-hop i hip-hop alternatywny.
  • Schafter wydał dotychczas 2 albumy studyjne: audiotele (2019) – uzyskała status platynowej płyty, futura (2020). Na jego koncie znajduje się również minialbum hors d'oeuvre, który ujrzał światło dzienne w 2019 roku.
  • Kariera Schaftera rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku – wydał wówczas pierwszy utwór, zatytułowany dead in designer clothes. W tym samym roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy minialbum – hors d’oeuvre, wydany przez Asfalt Records.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Schafter
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/