Sarapata

Sarapata

Sarapata to polski duet muzyczny. W jego skład wchodzą bracia Michał i Mateusz Sarapata. To producenci muzyczni, którzy od początku swojej działalności na rynku muzycznym współpracowali ze znanymi polskimi artystami, a także tworzyli formację Salk z Marcelą Rybską. Ogromne doświadczenie, jakie zdobyli pomogło im rozpocząć własny projekt pod nazwą Sarapata, który jest spełnieniem ich wszystkich muzycznych fantazji i marzeń. Ogromna praca i wysiłek włożony we własną twórczość jest widoczny w pierwszym albumie duetu pod tytułem "EP1" wydanym w 2021 roku.

Kariera muzyczna

Pisząc o karierze muzycznej duetu Sarapata nie sposób zapomnieć o ich wcześniejszych dokonaniach. Michał Sarapata to producent muzyczny, basista i multiinstrumentalista, który współtworzył zespół Salk. Znany jest z występów z wieloma artystami jak: Tymek, Arek Kłusowski, Lor i Jakub Żytecki. Dodatkowo pisze muzykę dla teatru i filmów np. Teatru Kaana w Poznaniu, Teatru Witkacego w Zakopanem i Teatru Ludowego w Krakowie. Jego brat Mateusz Sarapata to perkusista, beatmaker oraz wielki fan elektroniki. Tak jak Michał współtworzył zespół Salk, uczy w Szkole Muzyki Nowoczesnej Piano Lab, a także może pochwalić się współpracą z Wataha Drums, Pauliną Przybysz, Julią Wieniawą, Marią Tyszkiewicz i Lor

 

Ogromne doświadczenie, które zyskali przez wiele lat swojej twórczości sprawiło, że bracia postanowili założyć duet Sarapata, który jest spełnieniem ich największych marzeń i fascynacji muzycznych. Jest on nie tylko bagażem doświadczeń, ale także wyrażeniem inspiracji najbliższych ich sercu. Ich utwory to przede wszystkim bogate, pełne i wielobarwne brzmienia muzyczne, które wprost wyrywają do ruchu. Wpadają w ucho i zostają w nim na dłużej. Nie długo po założeniu zespołu powstał pierwszy singiel "3AM", który wywołał spore poruszenie w świecie muzyki elektronicznej. Następnie wydali album pod tytułem "EP1". Znajdziemy na nim siedem utworów. To wyczekiwane wydarzenie muzyczne, które spotkało się wieloma pozytywnymi opiniami. Sukces debiutanckiej płyty sprawił, że chłopaki zyskali wielu wiernych fanów, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych płyt. Ich pierwsza płyta, nie bez powodu, określana jest jako jedno z najciekawszych wydawnictw polskiej muzyki elektronicznej 2021 roku. 

Pierwszy album duetu Sarapata

Pierwszy album duetu Sarapata "EP1" to niesamowita płyta, która uznawana jest z jedną z najlepszych elektronicznych wydań. Pomimo niezwykle mocno słyszalnego elektronicznego tła muzycznego, można wsłuchać się w niesamowite inspiracje muzyczne. Utwory obecne na płycie, a także teledyski to gratka dla ich fanów. Warto wspomnieć o niezwykłym teledysku do piosenki "Fikus". Wystąpili w nim rodzice braci. To niezwykły moment, który chwyta za serce. Bracia nie ukrywają, że są w życiu bardzo wdzięczni swoim rodzicom, za wszystko co osiągnęli i jakimi są ludźmi. 

Debiutancki album "EP1" z 2021 roku - utwory:

  • "Fikus";
  • "3AM";
  • "Q20";
  • "Interlude";
  • "Rework";
  • "Scena 5";
  • "Nika".

Jak widać, album składa się z siedmiu utworów, z których każdy wyróżnia się inną stylistyką i brzmieniem. Słuchając ich debiutanckiej płyty, można odnieść wrażenie, że bracia Sarapata wysyłają swoich fanów w niesamowitą podróż po elektronicznym świecie pełnym inspiracji. Na ich albumie widać ogromne doświadczenie, potrzebę wyrzucenia z siebie emocji, które można usłyszeć w ich piosenkach. Nie bez powodu płyta zrobiła ogromne zamieszanie w świecie muzycznym i określana jest jedną z najlepszych elektronicznych wydań 2021 roku.

"Rework" - teledysk z Mateuszem Damięckim

O działalności duetu Sarapata dużo mówi się w kontekście teledysku, w którym wystąpił Mateusz Damięcki. To piosenka "Rework" o niezwykle przejmujących słowach i brzmieniu. Pomimo mocnej rytmiki utworu, jest on niezwykle przejmujący, a jego słowa chwytają serce. Gościnnie wystąpiła w nim Marcela Rybska, która współtworzyła z chłopakami formację Salk. Równie fascynujący co piosenka jest teledysk do utworu. Wystąpił w nim Mateusz Damięcki, który wcielił się w rolę draq queen. To właśnie ten teledysk miał przedstawić kulturę draq queen i Mateusz, jako aktor zrobił to doskonale. Piosenka ta i teledysk pozwalają na zabranie głosu w ważnej dyskusji o tolerancji i miłości do drugiego człowieka, bez względu na to kim jest i jak wygląda.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Sarapata: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Sarapata - Często zadawane pytania

  • Chłopaki z duetu Sarapata tworzą muzykę elektroniczną.
  • Jeden z najbardziej znanych utworów, o którym wiele mówiło się w mediach to "Rework", który został wydany wraz z Marcelą Rybską.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sarapata
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/