Rutka

Rutka

Spektakl dla dzieci Rutka oparty jest na książce łodzianki Joanny Fabickiej „Rutka”. Jej wielokrotnie nagradzana powieść z 2016 roku, w poetycki, surrealny i nie pozbawiony poczucia humoru sposób przybliża dziecięcemu czytelnikowi obraz życia w łódzkim getcie.

Fabuła spektaklu Rutka 

Jego bohaterką jest współczesna dziewczynka, dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach, jednej z głównych dzielnic Łodzi. Dziecko, którego mama wyjeżdża za granicę do pracy za chlebem, spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy, dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką, Rutką.

 

Nowa towarzyszka zabaw jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – dzięki niej bohaterka a wraz z nią widzowie spektaklu, przeżyją emocjonalną podróż w przeszłość. Opowieść o przyjaźni Zosi z Rutką zachęca do empatii i przejrzenia się w historii rówieśniczki z innych czasów niczym w lustrze. Przymierzenie się do jej doświadczenia wymusza redefinicję różnych pojęć, choćby takich jak strach czy poczucie osamotnienia.

 

Projekt został zwycięzcą IV Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i został wyprodukowany z jego środków.

Spektakl znalazł się też w ścisłym finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (finał jeszcze przed nami!) oraz został wyróżniony aż przez pięciu krytyków w plebiscycie „Najlepsza, najlepszy, najlepsi” miesięcznika Teatr za sezon 2019/2020.

Spektakl Rutka Teatru Arlekin z Łodzi twórcy i obsada

  • Przedstawienie oparte na książce Joanny Fabickiej „Rutka”
  • Adaptacja i reżyseria spektaklu: Karolina Maciejaszek
  • Scenografia: Marika Wojciechowska
  • Muzyka: Piotr Klimek
  • Choreografia: Ewelina Ciszewska
  • Działania pedagogiczno-teatralne: Monika Tomczyk
  • Współpraca pedagogiczna: Hanna Jastrzębska-Gzella
  • Obsada: Teresa Kowalik, Katarzyna Pałka, Wojciech Stagenalski, Maciej Kuczyński (muzyk)

Premiera szkolna: 27 września 2019
Premiera teatralna: 1 lutego 2020
Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

Wiek: od 10 lat

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Rutka
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/