Robert Hood
Robert Hood

Robert Hood

Robert Hood to DJ i producent muzyki elektronicznej, który pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest jednym z założycieli i jednocześnie członków Underground Resistance - grupy produkującego techno, początkowo kierowanej głównie do Afroamerykanów. W 1992 roku odszedł jednak z UR, aby działać solowo. Dwa lata później stworzył wytwórnię M-Plant, której jest właścicielem do dzisiaj. Jego muzyka charakteryzuje się mocnymi brzmieniami, które elektryzują publiczność.

Historia Roberta Hooda

Robert Hood wykazywał zainteresowanie muzyką zaledwie w wieku 3-4 lat. W wywiadach wspomina, że już wtedy, kiedy tylko mógł, przestawiał gałkę radia na swoją ulubioną stację. Pochodził z muzycznej rodziny - jego ojciec pasjonował się jazzem. Robert jednak nie od razu poszedł w jego ślady. W wieku 21 lat zatrudnił się jako ilustrator, jednak szybko okazało się, że w tej pracy brakuje mu kreatywności.

 

Robert Hood swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1990 roku, mając 25 lat. To właśnie wtedy razem z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem założył grupę Underground Resistance. Muzyka przez nich tworzona była wyrazem buntu. Stała w opozycji do ówczesnej sytuacji politycznej w USA oraz miała pobudzać do zmian. Z tego względu była głównie kierowana do Afroamerykanów z niskich warstw społecznych, aby zmotywować ich do wyjścia z ubóstwa. UR swoje poglądy wyraża także przez strój. Publicznie pojawiała się tylko w maskach i czarnych kombinezonach.

Po dwóch latach Robert Hood razem z Jeffem Millsanem zdecydowali się jednak opuścić Undergound Resistance. Artysta w 1994 roku założył wytwórnię M-Plant i wydał album Minimal Nation. Uważa się, że to właśnie ten krok był inspiracją do powstania gatunku minimal techno, czyli uproszczonej muzyki, w której główną rolę grają niuanse dźwiękowe.

 

Robert Hood podczas swojej kariery muzycznej, która trwa już ponad 30 lat, występował zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i różnymi pseudonimami artystycznymi. Były to m.in. H&M, Monobox, Inner Sanctum czy The Vision. W 2016 roku zaczął tworzyć z córką Lyric, muzykę łączącą techno i disco z gospelem. Razem działają pod nazwą Floorplan.

Robert Hood - dorobek muzyczny

Robert Hood ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych, m.in.:

 • Internal Empire
 • Nighttime World Volume 1
 • Nighttime World Volume 2
 • Point Blank
 • Wire To Wire
 • Omega
 • Omega: Alive
 • Motor: Nighttime World 3
 • Paradygm Shift
 • Mirror Man
 • Minimal Nation

Jest także twórcą remiksów, które rozbudzają publiczność podczas koncertów. Swoją twórczością chce pokazać, że czarnoskórzy artyści również powinni mieć swoje miejsce na międzynarodowej scenie muzycznej.

Występy i koncerty Roberta Hooda

Robert Hood w wywiadach wspomina, że największe znaczenie miał dla niego koncert w Nowym Jorku na konferencji CMJ. To właśnie wtedy pierwszy raz wyjechał ze swojego rodzinnego miasta. Zagrał tam koncert z Undergound Resistance, który był jego przepustką do dotarcia do większej publiczności. Zaraz po tym zmieniło się całe jego życie.

Teraz Robert Hood koncertuje nie tylko w Ameryce, ale także w Europie i Azji. W lipcu 2022 roku weźmie udział w festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.

Z kim współpracuje Robert Hood?

W ramach Undergound Resistance Robert Hood współpracował z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem. Pomimo tego, że jako założyciele odeszli z UR kilka dekad temu, to grupa nadal prężnia działa. Sam Hood mówi, że czarnoskórzy muzycy powinni się zrzeszać i głośno krzyczeć, aby świat zauważył ich twórczość. Współpracuje również w M-Plant z takimi muzykami jak Sven Vath, Various, The Memory Foundation czy Sterac. Największe wrażenie robi jednak jego kolaboracja z własną córką Lyric, z którą realizuje techno projekt Floorplan połączony z muzyką gospel.

Robert Hood - inspiracje

Robert Hood uważa, że prawdziwa inspiracja znajduje się w nas samych. Podczas tworzenia muzyki, stara się słuchać swojego wewnętrznego głosu. Dużo się modli, a w wywiadach wspomina o wpływie Boga na jego życie oraz działalność muzyczną. Cały czas stara się także ekscytować muzyką i unikać stanu, w którym popadłby w samozadowolenie. Uważa, że techno potrzebuje innowacyjnego myślenia, nieustraszoności i świeżości, która niekoniecznie powinna pochodzić z technologii, a właśnie z wnętrza człowieka.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Robert Hood: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Robert Hood - Często zadawane pytania

 • Robert Hood urodził się w 1965 roku. W 2022 roku skończy więc 57 lat.
 • Robert Hood pochodzi z Detroit w stanie Michingan w USA.
 • Najnowsza płyta Roberta Hooda nazywa się "Mirror Man" i powstała w 2020 roku. Pod koniec 2021 roku artysta ogłosił, że pracuje nad kolejnym albumem.
 • Robert Hood ma córkę Lyric, z którą od 2016 roku tworzy wspólny projekt muzyczny Floorplan łączący techno z muzyką gospel.
 • Grając w Undergound Resistance, Robert Hood współpracował z Mikem Banksem i Jeffem Millsanem. Teraz tworzy razem ze swoją córką Lyric.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Robert Hood
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/