Rebekka Bakken

Rebekka Bakken

Rebekka Bakken dorastała w Norwegii w muzykalnej rodzinie w małym miasteczku niedaleko Oslo. Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach i fortepianie, później zainteresowała się śpiewem, z którym przygodę rozpoczęła utworami kościelnymi.  Szybko jednak przeniosła  się na klubową scenę  w Oslo, koncertując z zespołami rockowymi i funkowymi. To obudziło w niej muzyczne marzenia, które mogła zaspokoić tylko prawdziwa metropolia. Wyjechała do Nowego Jorku gdzie grała z wieloma znanymi muzykami. Swoją przygodę z jazzem zaczęła z austriackim gitarzystą Wolfgangiem Muthspielem

Rebeka Bakken kariera

Po powrocie do Europy Bakken mieszkała na przemian w Wiedniu i w Szwecji. W 2003 roku ukazał  się jej pierwszy solowy album: „The Art of How to Fall”. To była pierwsza wskazówka, jaką drogą podążać będzie Rebekka - jako charyzmatyczna i zmysłowa wokalistka i autorka tekstów nie dająca się przyporządkować żadnemu gatunkowi. Jej utwory oscylują między popem i jazzem, R&B i rockiem i śpiewane są głosem ,który z łatwością przekracza trzy oktawy.

 

Kolejne albumy Artystki  „Is That You?”, „I Keep My Cool”, „Morning Hours”, „September” oraz nagrany z big bandem „Little Drop of Poison”, wielokrotnie otrzymywały najwyższe nagrody muzyczne. Po powrocie do ojczyzny Norweżka zamieszkała w Oslo i wtedy też ukazał się jej album „Things You Leave Behind” opowiadający o interakcjach między ludźmi. Rebekka Bakken wkroczyła nim  na kolejny poziom oferując nowe brzmienie zaaranżowane przez zespół najwyższej klasy muzyków. 

 

Winter Nights” to tytuł ostatniego albumu, który ukazał się w październiku 2020 roku i w którym, po raz kolejny, Rebekka pokazuje nowe oblicze. Tym razem to łagodniejsze tony kształtują muzykę, a artystka, oprócz starannie wybranych kolęd, wyśpiewuje nam utwory, w których opowiada o swojej duchowości i o chwilach, które w czasie pandemii były inne niż można było sobie życzyć.

 

„Uwielbiam wkładać całą siebie w moją muzykę!” 

Nie ma chyba zdania, które bardziej niż to charakteryzuje Rebekkę Bakken. I każdy, kto miał szczęście być na jej koncercie, wie, jak prawdziwe jest stwierdzenie, że kiedy Rebekka wchodzi na scenę, sala koncertowa zamienia się w miejsce pełne energii. Jeśli delikatnie pieści klawisze  fortepianu, wydobywając pierwsze dźwięki, to zawsze prowadzą one w głąb emocjonalnego, pełnego wrażliwości, ale i humoru  świata artystki. Kiedy wyśpiewuje swoim krystalicznie czystym, zawsze precyzyjnym głosem, kolejne ballady zabarwione jazzem, nikt nie może oprzeć się  jej urokowi. 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Rebekka Bakken
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/