Ragehammer

Ragehammer

Ragehammer to jeden z ciekawszych, a zarazem mało znanych zespołów polskiej sceny death metal. Nie oznacza to jednak, że Ragehammer zamyka się tylko i wyłącznie w ramach tego gatunku ciężkiej muzyki- słuchając go, można usłyszeć również wpływy nieco innych gatunków. Przyjrzyjmy się więc wspólnie ich dorobkowi artystycznemu oraz czym tak naprawdę artyści z Ragehammer się inspirują, oraz czego tak naprawdę możemy się po nich spodziewać.

Historia Ragehammer

Historia Ragehammer sięga 2011 roku- niestety, stosunkowo niewiele wiemy na temat historii zespołu, a sami muzycy niezbyt chętnie wypowiadają się na ten temat. Wiadomo, że zespół jak już wspomnieliśmy, powstał w 2011 roku w Krakowie, z inicjatywy jego obecnych członków. Ich pierwszym debiutanckim utworem, demo War Hawks, które jak na debiutancką kapelę zostało przyjęte wyjątkowo ciepło. Od tamtej pory zespół był związany z różnymi wytwórniami, takimi jak między innymi Mythrone Promotion, czy też Pagan Records.

Inspiracje

Nie da się ukryć, że zespół wyraźnie identyfikuje się z death metalem i satanizmem . Jest to szczególnie widoczne w ich demie "War Hawks" oraz utworach z płyty z płyty "Into Certain Death", gdzie znajdziemy między innymi kawałek o nazwie "Jesus Goat". To właśnie te dwa gatunki, czyli death metal, oraz  stanowią niejako podstawę dla całego dorobku artystycznego zespołu Ragehammer. Jak mówią sami artyści tworzący Ragehammer, ich muzyka nie jest muzyką do piwka w stylu lat osiemdziesiątych, a charakteryzuje się ona między innymi pogardą dla ludzkości oraz miłości, czego niewątpliwie jest sama nazwa zespołu.

Występy Ragehammer

Do najbardziej znanych występów zespołu Ragehammer możemy niewątpliwie zaliczyć występ Crime Sin Decade, któy był niejako podsumowaniem dorobku artystycznego Ragehammer, ponieważ to właśnie na nim Ragehammer grali niejako pierwsze skrzypce. Oprócz tego zasłynęli oni między innymi na festiwalu Halloween Metal Masacre oraz Lauder Fest we Wrocławiu.

Dyskografia Ragehammer

"War Hawks"- ich debiutancka płyta wydana w 2011 roku w nakładzie 200 sztuk przez Mythrone Promotion. Znajdziecie na niej takie kawałki jak między innymi "Ragehammer Rising", "Prophet of Genocide", "Hate Command", "The Wolfpack", czy też "Gospel of the Scum".

 

"Enlightenment by Bloodletting" -  ta z kolei płyta została wydana w 2016 roku we współpracy z zespołem Turbocharged, dzięki w wytwórni Godz ov War Productions w nakładzie 300 sztuk jako winyl. Znajdziecie na niej dwa kawałki, a mianowicie "Panzer Faustian Enlightenment" oraz "Bloodletting".

 

"The Hammer Doctrine"  wydana w 2016 roku, dzięki wsparciu wytwórni Pagan Records. Znajdziecie na niej następujące utwory: "First Wave Black Metal", "Unleash the Dogs", "Wróg", "Warlord's Fall", "Knives", "I Am the Tyrant", "Pure Hatred", "From Homo Sapiens to Homo Raptor", oraz cover utworu "Spotkanie z diabłem" autorstwa zespołu Trzy Korony.

 

"Into Certain Death" -  najnowszy album zespołu, wydany w 2020 roku, również dzięki wsparciu wytwórni Pagan Recodrs. Znajdziemy na niej następujące kawałki: "Beneath the Red Suns", "We Are the Hammer", "Jesus Goat", "Peace, Na pewną śmierć",  "Fear Toxin", "Omega Red", "Dragon City", "Prophet of Genocide Part II (Mother Winter Eternal)".

Członkowie zespołu oraz ich powiązania

 • Corpsebutcher, czyli Tomasz Jędras- basista- z Ragehammer związany jest od samego początku, grywał również z takimi zespołami jak Cień, oraz Cyrograph
 • Mortar- perkusista, od samego początku związany z Ragehammer
 • Bestial Avenger - również znany głównie z występów w Ragehammer, gdzie występuje jako gitarzysta
 • Heretik Hellstörm - czyli Tymoteusz Jędrzejczyk. W Ragehammer jest głównym wokalistą, występował on również z takimi zespołami jak Cremaster, Devilspawn, Fortress, Hemerhage,
 • Retribution, Them Pulp Criminals. Obecnie występuje on również z zespołami Exmortum (Tormentor Yuggoth), Exorcist, oraz Raventhrone (Raven)
 • Ponadto zespół współpracował wcześniej z takimi kapelami, jak chociażby Destroyer666 (jako support) oraz Angelcorpse, z którym wspólnie zagrali w 2016 roku koncert.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ragehammer: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Ragehammer - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Ragehammer wystąpi w: Aleksandrowie Łódzkim
 • Skład zespołu od 2016 roku nie uległ żadnej zmianie i wynosi on czterech członków, czyli Corpsebutcher, Mortar, Bestial Avenger, Heretik Hellstörm.
 • Dyskografia Ragehammer składa się z czterech płyt, a mianowicie: War Hawks, Enlightenment by Bloodletting, The Hammer Doctrine, Into certain death.
 • Przede wszystkim pogarda dla zachowań ludzkich, uczuć religijny, oraz szeroko rozumiana ludzka obłuda. Zespół gardzi też tym, w jakim kierunku zmierzają obecne trendy death metal oraz satanic metal, mówiąc wręcz wprost, że niektóre wokalistki w ogóle nie powinny się odzywać, a najlepiej będzie, jak zostaną w kuchni, gdzie według nich jest ich miejsce.
 • Ragehammer został utworzony w Krakowie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ragehammer
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Ragehammer BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 159 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/