Panic! at the Disco

Panic! at the Disco

Panic! at the Disco to amerykański zespół rockowy założony w 2004 roku w Las Vegas. Obecnie jedynym jego stałym członkiem jest wokalista Brendon Urie. Perkusista Dan Pawlovich, basista Nicole Row i gitarzysta Mike Naran towarzyszą mu podczas tras koncertowych.

Rozwój kariery Panic at The Disco

Początki zespołu Panic! At The Disco kształtowało się na przedmieściach Las Vegas. Ryan i Spencer od 1997 roku wykonywali wspólnie covery piosenek grupy Blink 182. Po niedługim czasie udzielania się w duecie Spencer zaprosił do zespołu dwóch kolejnych członków – Brenta Wilsona i Trevora. W tym czasie nadana została też zespołowi obecna nazwa Panic at The Disco. Grupa wcześniej nazywała się The Summer League.

 

Jednak skład zespołu szybko uległ zmianie. Trevor został zastąpiony przez Brendona Urie. Po kilku miesiącach grania, Ryan w celu wypromowania swojej muzyki nawiązał kontakt z basistą zespołu Fall Out Boy Petem Wentzem, wysyłając mu link do demo nagranych utworów. Wentzowi spodobał się styl muzyczny grupy i postanowił polecieć do Las Vegas, aby zobaczyć się z zespołem. Po spotkaniu, na którym zespół prezentował się w garażu, zaprosił ich do współpracy, która polegała na wydaniu ich własnej płyty w jego wytwórni Decaydance Records.

Płyty Panic at the Disco

Panic at the Disco zadebiutowali w 2005 roku dzięki płycie  A Fever You Can't Sweat Out. Pokryła się ona platyną w 5 krajach, w tym podwójną w Stanach Zjednoczonych. Trafił na 4. miejsce notowania Billboard 200. Znalazły się tam piosenki takie jak Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off, The Only Difference Between Martyrdom and Suicide is Press Coverage czy I Write Sins Not Tragedies. Ten ostatni znalazł się na 7 miejscu listy Billboard Hot 100 i otrzymał nagrodę MTV Video Music Awards.

 

Druga płyta grupy pod tytułem Pretty. Odd. ukazała się w marcu 2008 roku. Pokryła się złotem w Stanach i trafiła na drugie miejsce listy Billboard 200. Czwarty krążek zespołu - Too Weird to Live, Too Rare to Die!, wydany w 2013 roku pokrył się złotem w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach. Zawiera elementy dance, elektroniki i hip-hopu. Pochodzą z niego piosenki takie jak Miss Jackson, This Is Gospel oraz Girls / Girls / Boys.

 

Kolejny album Panic! at the Disco Pray for the Wicked pochodzi z czerwca 2018 roku. Trafił na pierwsze miejsce Billboard 200.

Koncerty Panic at The Disco

Panic! at the Disco w Polsce wystąpił w 2010 roku na Coke Live Music Festival. Zespół, który pomimo wielu lat na scenie cieszy się wielkim zainteresowanie. Koncerty Panic at The Disco to za każdym razem wielkie wydarzenia muzyczne.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Panic! at the Disco
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/