Oysterboy

Oysterboy

Skrywający się pod chwytliwym pseudonimem Oysterboy Piotr Kołodyński, zaprezentował niedawno następną spośród odsłon swojego projektu solowego, czyli singiel o tytule "Absolutnie nic". 

Piotr Kołodyński to człowiek orkiestra

Piotr Kołodyński, jest obecnie najbardziej zapracowanym oraz rozchwytywanym muzykiem w naszym kraju. Na co dzień pełni rolę wokalisty i muzyka w swoim macierzystym zespole o nazwie Terrific Sunday. Od pewnego czasu, wpiera również reaktywowaną koncertowo grupę muzyczną Muchy. Udziela się ponadto jeszcze w paru innych, nieco mniejszych bandach, a do tego niedawno wystartował jego jednoosobowy, solowy projekt, a mianowicie Oysterboy

Oysterboy - debiut w postaci sentymentalnego singla Tęskno 

Utwór Tęskno - jak wskazuje jego tytuł, jest pełnym melancholii singlem stworzonym na podstawie fali gitar indie rockowych, które osoby będące fanami Terrific Sunday na pewno od razu kojarzą oraz bardzo energetycznej perkusji wygrywanej przez Artura Chołoniewskiego, na której rytmie Oysterboy osadził tak samo sentymentalny tekst w języku polskim. 

 

Całość tej nostalgii, skrywającej się w brzmieniu singla "Tęskno", podkreślona zostaje także dzięki pełnym wspomnień z wakacji odpowiednio przemyślanym teledysku. Klip stworzony został niezaprzeczalnie w klimacie retro, zaś sam Oysterboy nagrał go tylko z użyciem analogowej kamery Super 8mm pochodzącej z lat 60. Warto zobaczyć końcowy efekt tej żmudnej pracy Oysterboya. 

Oysterboy - EP-ka "Nostalgia mnie wykończy"

Debiutancka EP-ka Oysterboya pod tytułem "Nostalgia mnie wykończy", stanowi analogowa, spójną wizję przepełnioną wręcz tęsknotą. Cztery utwory zostały zainspirowane indie, lo-fi, bedroom pop oraz dreampop. Rozmarzone teksty polskie, melodyjny oryginalny wokal, jak i ocean syntezatorów czy gitar - to wszystko znajduje się na debiutanckiej EP-ce Oysterboya

 

Oysterboy potrafi romansować niejako z niszą muzyczną, która rośnie zdecydowanie coraz bardziej w siłę, szczególnie na zachodzie. Brzmienie to przeplatane jest z potrafiącymi chwytać za serce melodiami, które mogłyby być wyśpiewywane przez tłumy na festiwalach muzycznych. Jest to w 100- procentach projekt DIY - zaczynając od muzyki oraz tekstu, poprzez produkcję i nagrywanie, kończąc na czterech teledyskach, filmowanych za pomocą kamery rodem z lat sześćdziesiątych. Opowieść z nutą melancholii, która zaczyna przygodę muzyczną zupełnie nowego na rodzimym rynku muzycznym artysty - Oysterboya

 

Całość promowana jest tytułowym singlem, indie - rockowym hymnem o powrotach, tęsknocie, jak i o nieustannym uciekaniu swoimi myślami w przeszłość. Riff gitarowy, którego nie sposób usunąć ze swojej głowy oraz naprawdę potężny groove perkusji przeplatany za pomocą melancholijnego wokalu: Oysterboy stara się zatrzymać uciekający nieustannie czas i pokazać, jak może brzmieć nostalgia. 

Oysterboy oraz Niemoc w singlu Mediolan 

Mediolan jest utworem, którego to historia rozpoczyna się chwilę po zakończeniu pracy nad płytą "Kilka Najlepszych Dni w Życiu". Tak grupa muzyczna o nazwie Niemoc zapowiada singiel, który został nagrany razem z  Oysterboyem.

Dzięki temu utworowi w jego instrumentalnej, pierwotnej wersji, otwarciu uległy drzwi do wzięcia udziału w prestiżowym projekcie o nazwie "My Name is Poznań". Grupa Niemoc, miała wówczas okazję współpracować właśnie z opisywanym Oysterboyem, który wzbogacił zdecydowanie utwór "Mediolan" o nostalgiczną warstwę wokalną, jak i z Marcinem Macukiem - posiadającym spore doświadczenie producentem, który zaproponował bardzo nowatorski dla tego zespołu brzmieniowy szlif. Utwór ten jest zdecydowanie odważnym oraz przełomowym krokiem, który powinien przynosić wszystkim słuchaczom chwilę wytchnienia w tych obecnych, niepewnych czasach. 

 

Utwór "Mediolan", stanowi zapowiedź składanki pod tytułem "My Name is Poznań". Jest to aż trzynaście utworów premierowych wykonawców pochodzących ze stolicy Wielkopolski, które nagrano przy udziale naprawdę wybitnych producentów (Marcin Bors, Paweł Krawczyk, Marcin Macuk, jak i Piotr Emade Waglewski). Album ten stanowi dokumentację młodej sceny muzycznej prosto z Poznania podczas społecznego oraz pandemicznego przesilenia. Płyta ukazała się w kompaktowym oraz cyfrowym wydaniu na początku tego roku. Towarzyszyły jej klipy z livesesji odbywających się w studiu.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Oysterboy: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Oysterboy - Często zadawane pytania

  • Pod pseudonimem Oysterboy, skrywa się Piotr Kołodyński.
  • Macierzysty zespół Piotra Kołodyńskiego, nazywa się Terrific Sunday.
  • Piotr Kołodyński w zespole Terrific Sunday, jest równocześnie wokalistą i osobą grająca na instrumentach.
  • Debiutancki singiel Piotra Kołodyńskiego, nosi tytuł ,,Tęskno".
  • Debiutancka ep-ka Oysterboya nosi nazwę ,,Nostalgia mnie wykończy".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Oysterboy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/