OvE

OvE

OvE, a w zasadzie The Overview Effect, to polski kolektyw muzyczny, który składa się z siedmiu artystów. Razem tworzą oni zespół grający soul, jazz oraz afrobeat. Band ma na swoim koncie jeden album i jest ceniony za niezwykłe, dynamiczne kompozycje dźwiękowe, które wyróżniają się w swojej kategorii.

Historia OvE

Choć zespół występuje pod nazwą OvE, to jego rozwinięcie brzmi The Overview Effect. Kolektyw został założony w 2021 roku. Składa się z muzyków stacjonujących w Ostrzeszowie oraz okolicach. Nie są to jednak przypadkowe osoby, które pewnego dnia postanowiły, że zaczną grać. Artyści już znacznie wcześniej mieli kontakt z muzyką i występowali pod takimi brandami jak m.in. Vermona Kids, Blue Raincoat, Lutownica, Low-Cut czy Let the Boy Decide. Wcześniej grali niezależnego rocka, jednak wspólnie łącząc siły, postanowili iść w kierunku soula, jazzu i afrobeatu. W mediach często są nazywani "zespołem, którego jeszcze nie było".

W skład zespołu wchodzą:

 • Jacek Świłło (saksofonista altowy);
 • Adam Jarosik (saksofonista tenorowy);
 • Łukasz Hoja (klawiszowiec);
 • Michał Jamroży (gitarzysta);
 • Krzysztof Szymasek (gitarzysta basowy);
 • Krystian Pilarczyk (perkusista);
 • Dawid Bąk (perkusista).

Choć zespół OvE na Facebooku obserwuje niewiele ponad 1000 osób, to zupełnie niesłusznie. Zdecydowanie zasługuje na znacznie więcej! Kompozycje dźwiękowe kolektywu wzbudzają zachwyt, dlatego można przypuszczać, że w najbliższym czasie dotrze on do szerszej publiczności. Tezę tę zdaje się potwierdzać fakt, że OvE zaczyna być zapraszany na festiwale, a także coraz częściej koncertuje, promując swoją nową płytę.

 

OvE - dorobek muzyczny

Zespół ma na swoim koncie jeden album. Został on wydany w 2021 roku i nosi tytuł "Without Territory". Zalazło się na nim 8 utworów, które swoją nazwą nawiązują do miast. Są to:

 • "New York City";
 • "Abeokuta";
 • "Czajkow";
 • "Chicago";
 • "Washington, D.C.";
 • "Zielona Gora";
 • "Louisiana";
 • "Sycow".

Duże doświadczenie członków OvE sprawiło, że na krążku pojawiły się dźwięki, które chwytają za serce. To mieszanka nastrojowych kawałków, energetycznych dźwięków oraz psychodelicznej muzyki. Tworzą je liczne instrumenty (m.in. saksofon czy puzon), które nadają utworom głębokiego charakteru. Dzięki świetnemu wyczuciu artystów i doskonałego połączenia instrumentów dętych z klawiszowymi oraz szarpanymi, kawałki znajdujące się na albumie doskonale pasują zarówno do nastrojowych wieczorów, jak i imprez tańczonych. Płyta została świetnie przyjęta zarówno przez grono fanów, jak i krytyków muzycznych.

 

Występy i koncerty OvE

Ze względu na swój niewielki staż OvE daje głównie koncerty solowe. Warto jednak podkreślić, że jest ich naprawdę sporo. W trakcie występów gromadzi pod sceną miłośników niebanalnych dźwięków, którzy od muzyki oczekują czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy. Do tej pory OvE wystąpił również na festiwalu Feel On Fest Festival w Ostrzeszowie.

 

Dla fanów niebanalnych kompozycji dźwiękowych, jazzu i soulu mamy dobrą wiadomość. W 2022 roku OvE wystąpi na festiwalu Great September, który odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne, podobnie jak na inne koncerty kolektywu, m.in. w Wołowie, Grabowie czy Poznaniu.

 

Z kim współpracuje OvE?

OvE nie ogranicza się tylko do grania w swoim składzie pomimo tego, że jest on pokaźnych rozmiarów. Do wspólnego tworzenia zaprasza także innych artystów, dzięki czemu jego utwory nabierają dodatkowego wymiaru. Do tej pory w ramach kolektywu tworzyli także m.in.:

 • Wojciech Jachna (trębacz);
 • Krzysztof Błaszczak (puzonista).

Obaj wyżej wymienieni muzycy znaleźli się na najnowszej płycie OvE, czyli "Without Territory", co dało doskonały efekt. To właśnie instrumenty dęte często wymieniane są jako jeden z najbardziej istotnych czynników wpływających na wyrazistość oraz dobre przyjęcie krążka.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi OvE: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

OvE - Często zadawane pytania

 • OvE to skrót od The Overview Effect. Zespół posługuje się obiema nazwami, choć częściej pojawia się pod skrótem OvE.
 • W skład zespołu OvE wchodzi 7 artystów. Są to Jacek Świłło (saksofonista altowy), Adam Jarosik (saksofonista tenorowy), Łukasz Hoja (klawiszowiec), Michał Jamroży (gitarzysta), Krzysztof Szymasek (gitarzysta basowy), Krystian Pilarczyk (perkusista) oraz Dawid Bąk (perkusista).
 • Zespół OvE pochodzi z Ostrzeszowa oraz okolic.
 • Zespół OvE powstał w 2021 roku, a więc w 2022 roku obchodzi dopiero pierwszą rocznicę powstania.
 • Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta OvE nosi tytuł "Without Territory" i powstała w 2021 roku. Znalazło się na niej 8 utworów.
 • OvE nie ogranicza się tylko do grania w swoim składzie pomimo tego, że jest on pokaźnych rozmiarów. Na najnowszej płycie zespołu znalazł się Wojciech Jachna (trębacz) i Krzysztof Błaszczak (puzonista).
 • W 2022 roku OvE wystąpi na festiwalu Great September, który odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

OvE
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/