Olszakumpel

Olszakumpel

Olszakumpel w rzeczywistości nazywa się Krystian Olszewski. Urodził się 17 lipca 1997 roku w Płocku. Jest polskim raperem, który bardzo szybko podbił serca fanów. Początki jego kariery to przyjaźń z Xayoo, czyli z Marcinem Majkutem. Zaczynał on wtedy karierę jako streamer na popularnym Twitchu — portalu streamerskim. Olszakumpel próbował w tym czasie rozpocząć karierę rapera i pojawiał się na transmisjach live coraz bardziej rozpoznawanego przez publiczność Xayoo. Artysta specjalizował się wtedy we freestyle i już na początku był w tym bardzo dobry, dlatego szybko zdobył uznanie publiczności. 

Olszakumpel — rozwój kariery na YouTube

Jednocześnie z pojawianiem się na streamach Xayoo, Olszakumpel wrzucał humorystyczne i krótkie utwory na serwis YouTube. Kawałek "Fanka" okazał się dla niego przełomowy i zobaczyło go wówczas wielu nowych widzów. Kolejnym popularnym utworem były "Brylanty". Olsza nagrał go w odpowiedzi na utwór "Diamenty" w wykonaniu Bedoesa i Young Multiego. Wystąpił w nim wraz ze swoim przyjacielem Xayoo

Album "Gameplay"

Album "Gameplay" był pierwszym, poważnym projektem Olszy. Miał on ukazywać szerszej publiczności, że "ludzie z przed komputera to również ludzie", jak sam określił go artysta. Można w nim zauważyć liczne zawiązania do gier w połączeniu z klasycznym rapem, który opowiada o imprezach, gangach i karierze. Ku uciesze rapera, album ten przyjął się wyjątkowo dobrze wśród odbiorców, dzięki czemu Olszakumpel zdobył jeszcze szersze grono wiernych fanów. Pod jego utworami w serwisie YouTube można przeczytać takie komentarze jak: "Olsza co za zwrota", "Nie ma Olszy, to nie słucham" oraz "Olszakumpel ratuje chillwagon". Wspomniany w tym komentarzu Chillwagon był też bardzo ważnym elementem w karierze coraz bardziej popularnego, młodego rapera.

Olszakumpel i jego udział w Chillwagonie

"Chillrocket" to kawałek, który opublikował Olsza na nowym kanale chwilę po ogłoszeniu przez #chillwagonchallenge. Zanim nastąpił jeszcze jego oficjalny debiut, artysta wrzucił jeszcze dwa numery. Pierwszy z nich to "Krzyż", który charakteryzował się wieloma emocjami w głosie rapera oraz "Trapiraci". Na ostatnim z nich udzielił się znany streamer - Paris Platynov. Udzielił się on też w innych utworach Chillwagonu. Został ogłoszony zwycięzcą całej kacji na kanale Spacerange we wrześniu 2017 roku. Druga edycja Chillwagonu została otwarta utworem Olszy - "Kosmiczny Track".

Olszakumpel jako streamer 

Od streamera do rapera czy od rapera do streamera? To pytanie zostało postawione, gdy wyszła pierwsza, pełnoprawna płyta Olszy. Jednak jak do tej pory nie uzyskaliśmy na nie odpowiedzi. Poza gościnnymi występami u Xayoo i własną karierą rapera Olszakumpel prowadzi też własne transmisje live. Streamuje on na portalu Twitch, gdzie również ma rzeszę wiernych fanów i obecnie obserwuje go niemal 127 000 osób. 

Album "Kumpel"

W 2021 roku raper wydał swój debiutancki album "Kumpel". Utwory są autobiograficznymi linijkami, które wypełnione są nutką autoironii i humoru. To przede wszystkim normalny i autentyczny album, którego celem jest sprawienie, że słuchacze będą mogli utożsamić się z utworami. "Kumpel" mimo swojej prostoty, często określany jest jako album niezwykle oryginalny przez wielbicieli rapu. Towarzyszy on słuchaczom w prostych, codziennych sytuacjach, co było głównym celem Olszy. Oczywiście raper gra też swoje koncerty, na których występuje z innymi popularnymi raperami. W 2022 roku zagra na Sun Festival, który odbędzie się w Kołobrzegu. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 29-31 lipca.

Z kim współpracuje Olszakumpel? 

Powszechnie wiadomo, że Olsza współpracuje ze swoim przyjacielem Xayoo, u którego boku zaczynał swoją karierę. Jego współpracownikami byli jednak także między innymi Borixon, Qry, Zetha, Buszu, a także Żabson

Olszakumpel - życie prywatne 

Olszakumpel mimo tego, że obecnie jest twórcą rapu, to skończył technikum graficzne i udało mu się zdobyć pracę w zawodzie. Jedak jego marzeniem jest móc utrzymywać się tylko z rapu i tworzenia muzyki. Poza wydawaniem swoich utworów i streamowania, jak każdy twórca prowadzi on aktywnie swoje social media. Jego fanpage Olszakumpel Perłaposting to strona zrzeszająca spore grono fanów. Raper regularnie umieszcza tam memy oraz zabawne wpisy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Olszakumpel: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Olszakumpel - Często zadawane pytania

  • Raper urodził się 17 lipca 1997 roku, co oznacza, że w tym roku kończy 25 lat.
  • Pierwszy pełnoprawny album wydany przez rapera nazywa się "Kumpel".
  • Olszakumpel aktywnie udziela się na polskiej scenie muzycznej i na Twitchu, natomiast ukończył technikum graficzne i pracował nawet w zawodzie.
  • Popularny streamer Xayoo jest bliskim przyjacielem rapera. To właśnie dzięki niemu udało mu się pokazać szerszej publiczności, która niemal od razu zakochała się w jego twórczości.
  • Artysta urodził się i wychował w Płocku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Olszakumpel
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/