Ola Jas

Ola Jas

Ola Jas to wyjątkowo uzdolniona i ambitna artystka młodego pokolenia. Jest doskonałą wokalistką oraz songwriterką. Ta szeroko uzdolniona muzycznie dziewczyna śpiewa, gra na skrzypcach i pisze własne teksty. Artystka pochodzi z Warszawy, gdzie w klasie skrzypiec ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego. Następnie Ola zapisała się na Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego, które ukończyła w klasie wokalistyki jazzowej. Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła z folkowo-jazzowym zespołem Poleńka. Swoją solową karierę na rynku muzycznym artystka rozpoczęła całkiem niedawno, bo w 2018 roku. To właśnie wtedy ukazała się jej debiutancka EP-ka, stworzona przy współpracy z portugalskim muzykiem João de Sousą, który już od wielu lat mieszka w Polsce. 

Ola Jas - kariera

Rok 2019 był szczególnie owocny w jej karierze muzycznej. Ola znalazła się w gronie finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival ze swoim solowym projektem, który realizowała w tamtym czasie. Tego roku ukończyła prestiżowy międzynarodowy kurs nauczania muzyki, uzyskując certyfikat Colour Strings. Jej związek z kulturą i muzyką portugalską zaowocował wspólnym występem Oli oraz Dino D'Santiago, który zaprosił ją na swoją trasę w Polsce w ramach Siesty w Drodze. 

 

W roku 2020 artystka wydała swoją pierwszą płytę, która ukazała się w Walentynki. Album pt. "Jasna" łączy polską melancholię z portugalskimi brzmieniami i brazylijską sambą. Płyta była owocem współpracy artystki ze wspomnianym wcześniej João de Sousą, który zaśpiewał w dwóch utworach, oraz wzbogacił melodię innych piosenek swoją grą na gitarze. Płyta wyszła spod wydawnictwa polskiej wytwórni Soliton. Pod koniec roku Ola podjęła współpracę z Agencją Perspektywy zajmującą się produkcją i promocją wydarzeń oraz managementem artystycznym. W kwietniu tego roku ukazał się najnowszy singiel Oli zatytułowany "Dobrze mi". Ta wiosenna i energiczna propozycja artystki, ma wyjątkowo taneczny rytm, który między innymi jest zasługą  Amoy Ribasa.

Inspiracje

Artystka przyznaje, że najbardziej inspiruje ją muzyka jazzowa i folkowa. Ponadto w jej twórczości można dostrzec wpływy muzyki luzofońskiej oraz etno. Pisząc teksty swoich piosenek, Ola Jas inspiruje się prawdziwym życiem oraz uczuciami. Często ukazuje w nich zarówno jasną, jak i ciemną stronę autentycznej miłości. Jej twórczość jest ściśle powiązana z tradycją i kulturą. 

 

Przykładowo w piosence pt. "O jezioro", można odnaleźć konotacje ludowe oraz nawiązania do słowiańskiej kultury. Jednakże jej inspiracje sięgają znacznie dalej, niż granice Polski. Artystka w piosenkach stworzonych w duecie z portugalskim muzykiem João de Sousą, ujawnia swoją sympatię do Portugalii i jej kultury oraz języka. W innych piosenkach np. "Samba po utracie" zarówno w tytule, jak i brzmieniu piosenki przejawia się inspiracja muzyką Brazylii.  

Koncerty i występy

Ola Jas jest artystką, która zdecydowanie lepiej czuje się na scenie niż w studiu nagraniowym. Bardzo często koncertuje z innymi muzykami i jest zapraszana na występy zagranicznych twórców. Jednym z najbardziej imponujących duetów był występ wokalistki wraz z Dino d'Santiago w 2019 roku w warszawskim klubie Palladium. Nagranie z koncertu można zobaczyć na stronie Oli Jas. Zarówno 2019, jak i początek następnego roku był owocny dla artystki pod względem pięknych wystąpień i muzyki na żywo. 

 

Niestety pandemia pokrzyżowała plany niemalże wszystkim muzykom. Ola Jas nie zostawała jednak bierna względem trudnej sytuacji. Wyjątkowym występem artystki był koncert Live prowadzony na Instagramie wraz z João de Sousą. Odbył się on 22 maja 2020 roku, kiedy to przez pandemię Covid-19 wiele lokali gastronomicznych musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. Koncert zorganizowany był, aby wesprzeć słynną (m.in. z filmu "Imagine") kawiarnię Cafe do Electrico znajdującą się w Lizbonie. 

 

Tego lata Ola nie zwalnia tempa. Usłyszeć ją można m.in. na Gdańsk Siesta Festival Czujesz Klimat 2022, który odbędzie się w dniach 09-11 września.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ola Jas: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Remna, Juanita Euka, Anna Maria Jopek, Tito Paris, Diana Vilarinho, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Ola Jas - Często zadawane pytania

  • Ola Jas w roku 2022 obchodzi swoje 30 urodziny.
  • Ostatnio wydaną płytą jest debiutancki album zatytułowany Jasna, który ukazał się w 2020 roku. To 11 różnorodnych piosenek, które powstały w efekcie inspiracji polską oraz portugalską muzyką folkową, wzbogaconą brazylijskimi rytmami.
  • Artystka tworzy muzykę z pogranicza jazzu, folku, etno, world music oraz muzyki luzofońskiej. W niektórych utworach można wychwycić wpływy muzyki latynoskiej.
  • Ola ma na swoim koncie wiele udanych międzynarodowych współprac z najróżniejszymi artystami. Należą do nich: João de Sousa, Dino D'Santiago, Amoy Ribas.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ola Jas
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/