Night Demon

Night Demon

Night Demon to amerykański zespół heavymetalowy. Kapela powstał w 2011 roku w mieście Ventura w Kalifornii. Zespół wydał dwa albumy studyjne dla niezależnych wytwórni płytowych oraz jeden album z koncertami na żywo. Kapela regularnie koncertuje na festiwalach metalowych na całym świecie.

Członkowie zespołu - byli i obecni

Night Demon to trio, w którego skład wchodzą Jarvis Leatherby - wokalista i basista, Dusty Squires grający na perkusji oraz Armand John Anthony grający na gitarze. Leatherby jest w zespole od początku, czyli od 2011 roku. Squires jest w kapeli od 2013, a Anthony od 2016 roku. Wcześniej na perkusji grali Patrick Bailey (w latach 2011-2012) oraz John Crerar (w latach 2012-2013), a na gitarze w latach 2011-2016 grał Brent Woodward.

Początki zespołu Night Demon

Zespół Night Demon założyli basista i wokalista Jarvis Leatherby oraz gitarzysta Brent Woodward w maju 2011 roku. Zespól wydał EP-kę 18 czerwca 2013 roku w siedmiowinylowym formacie w liczbie 500 kopii. Epka została wydana przez Reinig Records. Dwa miesiące później powstała wersja CD wydana przez Shadow Kingdom Records.

 

Płyta została dobrze przyjęta. W sierpniu 2013 roku do zespołu dołączył Dusty Squires jako perkusista. Miesiąc później zespół dał trzy koncerty w Santa Ana, Los Angeles i Las Vegas z dwoma innymi zespołami. W kwietniu 2014 roku kapela pojawiła się na festiwalu w Chicago. 23 kwietnia Night Demon rozpoczęli trasę koncertową po Europie liczącą sobie 31 koncertów. Zaczęli ją w Kolonii w Niemczech. Pojawili się na festiwalach "Keep It True Festival" w Niemczech, "Punding Metal Festival" w Hiszpanii oraz "Muskelrock Festival" w Szwecji. Pod koniec 2014 roku byli gościnnym zespołem na amerykańskiej trasie zespołu Raven.

Pierwszy album zespołu

Pierwszy pełny album zespołu wyszedł w styczniu 2015 roku i został zatytułowany "Curse of the Damned". Album zebrał dobre recenzje i uzyskał 1 miejsce wśród słuchaczy WJCU Metal w Metal radio show. W 2016 roku z zespołem pożegnał się gitarzysta Brent Woodward. Na jego miejsce w zespole pojawił się Armand John Anthony, który pracował z zespołem wcześniej przy powstawaniu EP-ki i pierwszej płyty. Grał on wcześniej w innym zespole z perkusistą Night Demon, więc mógł zagrać na ostatnią chwilę na koncercie zespołu w Old Towne PUB w Pasadenie, w Kalifornii w roku 2013. Nowy skład kontynuował koncertowanie promując płytę oraz pojawiał się na koncertach innych zespołów takich jak kapela Visigoth w Utah. 

Drugi album Night Demon

Zespół wydał kolejny album w kwietniu 2017 roku. Nosił on tytuł "Darkness Remains". Krążek poprzedziły dwa single o tytułach "Welcome to the Night" oraz "Hallowed Ground". Płyta otrzymała pozytywne recenzje. Światowa prasa heavymetalowa była pod wrażeniem. Krążek zajął 1 miejsce na liście magazynu "Deaf Forever" i 3 miejsce w "Hard Rock". W magazynie "Metal Hammer" pojawiły się nawet wzmianki, że nowa płyta zespołu Night Demon spodoba się fanom wczesnej muzyki Iron Maiden, czy Jaguara. Zespól dał około 100 koncertów na całym świecie w 2017 roku promując "Darkness Remains". Zrobili trasę po USA oraz po Europie. Pojawiali się także na różnych festiwalach w tym "Ozzfest" w Kalifornii, "Rock Hard Festival" w Niemczech, "Summer Breeze Open Air" w Niemczech, "Very 'Eavy" w Niderlandach, "Pounding Metal" w Hiszpanii, "Up the Hammers" w Grecji, "Muskelrock" w Szwecji, "Headbangers Open Air" w Niemczech, "Chaos Descends" w Niemczech, "Defenders od the Old" w Nowym Jorku oraz "Days of Darkness" w Maryland i "Frost&Fire" w Kalifornii. Rok 2017 zakończył się dla zespołu w grudniu występem na "Cleveland Metal Holiday Food Drive".

Płyta koncertowa

Show zostało nagrane i wypuszczone jako trzeci album pt.: "Live Darkness" w sierpniu 2018 roku przez Century Media Records w USA i SPV w Europie. Pojawiła się kolejna trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz zagranie serii koncertów w Ameryce Północnej. 30 listopada 2018 roku zespól wystąpił w legendarnym klubie nocnym Troubadour w Kalifornii jako suport kapeli Armord Saint. 21 grudnia 2018 roku zagrali show świąteczne "Another Death Angel Xmas" z Death Angel w San Francisco. W listopadzie i grudniu 2019 roku Night Demon zrobili 5-tygodniową trasę po Europie jako support zespołu Sacred Reich. 3 kwietnia 2020 roku wypuścili singiel "Empires Fall". 8 maja tego samego roku światło dzienne ujrzał kolejny singiel "Kill the Pain". Pojawiło się też kilka kolejnych piosenek. Piosenki sprzedały się bardzo szybko. Wielu fanów nie było w stanie ich dostać. 

"Year of the Demon"

W 2022 roku zespół stworzył album specjalny "Year of the Demon" wydany przez Century Media Record. Krążek wyszedł 25 marca 2022 roku. Album ten zawiera wszystkie piosenki z 2020 roku, a także nowe utwory. Na jesień 2022 roku zaplanowano kolejną trasę koncertową. 

Podstawowe informacje

 • Nazwa zespołu: Night Demon
 • Miejsce powstania: Ventura, Kalifornia
 • Rok powstania: 2011
 • Obecni członkowie zespołu: Jarvis Leatherby,  Dusty Squires, Armand John Anthony 
 • Gatunek muzyczny: heavy metal
 • Współpraca: Raven, Sacred Reich, Armord Saint
 • Aktywność zawodowa: 2011 - dziś

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Night Demon: Tiamat, Mord A Stigmata, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Night Demon - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Night Demon wystąpi w: Aleksandrowie Łódzkim
 • Zespól Night Demon powstał w 2011 roku
 • Zespół powstał w mieście Ventura, w Kalifornii.
 • Night Demon to zespół heaveymetalowy.
 • "Year of the Demon" wydany w 2022 roku.
 • Patrick Bailey, John Crerar oraz Brent Woodward.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Night Demon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Night Demon BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 159 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/