Nick Cave & The Bad Seeds

Nick Cave & The Bad Seeds

Nick Cave & The Bad Seeds to zespół z ugruntowaną pozycją na światowym rynku muzycznym.  Projekt ten został powołany do życia przeszło 35 lat temu na gruzach The Birthday Party pozwolił uwolnić się od ograniczeń tradycyjnego zespołu rock’n‘rollowego (skądinąd świetnego) i przy udziale wizjonerskich   muzyków przesunąć granicę współczesnej muzyki gitarowej.

 

Od „From Her To Eternity” z 1984 zespół brzmiał jak nikt inny na ziemi i nadal nikt z Was nigdy nie pomyli tego głosu, tego brzmienia i tej specyficznej mieszanki humoru, melancholii, krnąbrności i elegancji, którą podczas koncertów spinała w całość odrobina szaleństwa.

 

Koncerty Nick Cave & The Bad Seeds

Koncerty The Bad Seeds to występy na żywo, które wynieśli na inny poziom. Przez ponad trzydzieści lat stali się prawdopodobnie najbardziej energetycznym i transcendentalnym zespołem koncertowym swojego pokolenia, grającym wyprzedane trasy koncertowe na wszystkich kontynentach.

 

Przez 35 lat działalności – tak, to rocznicowy rok – Nick Cave & The Bad Seeds wydali szesnaście studyjnych płyt. Poprzez niezwykłą serię albumów, od „Tender Prey” (1988) do „Let Love In” (1994), Bad Seeds ewoluowało w wyrafinowany i instynktownie progresywny zespół, który płynnie przechodzi od łagodnej ballady miłosnej do najbardziej wyjącej pieśni nienawiści.

 

A skoro o balladach mowa, to jednym z największych sukcesów okazał się wydany w 1996 album „Murder Ballads” ze światowym przebojem „Where The Wild Roses Grow” zaśpiewanym w duecie z Kylie Minogue. Takiego singlowego sukcesu już nigdy nie powtórzyli, i dobrze! Reputacja Bad Seeds opiera się na ich zdolności do tworzenia albumów, które stanowią samodzielne dzieła sztuki: "The Boatman's Call", „No More Shall Apart”, „Nocturama”, „Dig, Lazarus Dig!!!” czy wreszcie wydane w tej dekadzie „Push The Sky Away” oraz „Skeleton Tree”. Wszystkie te tytuły potwierdzają ciągłą ewolucję, która odróżnia Nicka Cave'a i Bad Seeds od reszty muzycznego świata. Trwa od tylu lat i nie ma powodu, dla którego musimy obawiać się, że coś się w tej materii zmieni. Nic więc dziwnego, że bilety Nick Cave & The Bad Seeds nieustannie wyprzedają się w bardzo szybkim tempie.

 Nick Cave & The Bad Seeds w Polsce 

Latem 2022 roku rozpoznawany od wielu lat na całym świecie  Nick Cave and The Bad Seeds po czteroletniej przerwie wystąpią dwukrotnie w Polsce. Ten niepowtarzalny i wyjątkowy artysta wraz z zespołem wystąpi w niedzielę 7 sierpnia 2022 roku o godzinie 20:00 w Arenie Gliwice a następnie dzień później w poniedziałek 8 sierpnia 2022 roku o godzinie 20:00 pojawi się w ERGO ARENA Gdańsk/Sopot. Nick Cave and The Bad Seeds uchodzi za jednego z najbardziej cenionego przez krytyków artysty na świecie. Do tej pory udało mu się sprzedaż aż ponad 5 milionów albumów na całym świecie. Na koncertach tego niezrównanego zespołu panuje niepowtarzalna atmosfera a wykonywana z prawdziwą pasją muzyka sprawia, że każdy koncert zapada uczestnikom w pamięci na długie lata. Uczestnictwo w koncertach to prawdziwa okazja na doświadczenie niepowtarzalnego klimatu jaki tworzy każdy występ tego wyjątkowego muzyka.

 

Nick Cave & The Bad Seeds - Często zadawane pytania

  • Nicholas Edward Cave urodził się 22 września 1957 roku w Warracknabeal w Australi.
  • Był ałożyciel i członek The Boys Next Door.
  • Nick Cave and the Bad Seeds.
  • 14 marca 1999 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu, 28 września 2006 roku Budynek Focus w Warszawie oraz 4 lipca 2018 roku podczas Open'er Festival.
  • Nick Cave na swoim koncie ma też scenariusz do niezależnej produkcji filmowej "Ghosts… Of The Civil Dead” (1988), ,,Propozycji” (2005), do której napisał też ścieżkę dźwiękową czy „20 000 dni na Ziemi” (2014), gdzie zagrał też główną rolę.
  • Pierwszy autorski zbiór wierszy i scenicznych utworów "King Ink” opublikował w 1988 roku. Debiutancką powieść „Gdy oślica ujrzała anioła" wydał rok później, a przez magazyn „Details" została uznana za "najprawdopodobniej najlepszą książkę napisaną przez rockową gwiazdę”.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Nick Cave & The Bad Seeds
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/