Mr. Polska

Mr. Polska

Mr. Polska - kto kryje się pod pseudonimem?

Mr. Polska to pseudonim artystyczny, pod którym kryje się Dominik Włodzimierz Czajka-Groot. Urodził się w 1989 roku w Toruniu, a urodziny obchodzi 20 lipca. Mimo polskich korzeni, nazywany jest holenderskim raperem i piosenkarzem. Swoje utwory wykonuje w dwóch językach: polskim i niderlandzkim. Występuje nie tylko sam, ale także jako członek formacji Nouveau Riche. Na swoim koncie ma współprace z takimi gwiazdami, jak Malik Montana, Yellow Claw, Kizo, Bedoes czy Abel de Jong. Jego muzyka obejmuje różne gatunki: rap, grime, dubstep, d'n'b, trap oraz electro house i brostep. 

Mr. Polska - początki kariery

Choć raper urodził się w Polsce, nie spędził w naszym kraju zbyt dużo czasu. Jego matka podjęła decyzję o emigracji do Holandii, gdy miał 3 lata. Zamieszkali w Amsterdamie, gdzie Dominik Czajka-Groot ukończył szkołę Herman Brood Academie. Choć uczył się w Holandii, ciągle interesował się rodzinnym krajem.

 

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2007 roku, gdy własnymi siłami wydał pierwszą płytę. Zrobił to pod pseudonimem MC Polski. 

 

W 2011 roku wraz z grupą Nouveau Riche wypuścił album "Alziend Oor". 11 utworów znajdujących się na płycie wykonuje Mr. Polska. W październiku tego samego roku powstał solowy album artysty, zatytułowany "De boswachter EP". Rok 2011 zakończył się dla niego zdobyciem nagrody "Polak Roku" przyznawanej przez polsko-holenderską fundację Polonus. 

W 2012 roku raper wydał kolejny solowy album, zatytułowany "Waardevolle gazelligheid". W marcu 2012 roku zajął on 30. miejsce na liście przebojów Album Top 100 w Holandii. Znajdują się na nim takie utwory, jak:

 • Bolle Man,
 • Joochie,
 • Slonsje,
 • 1 miljoen vrieden,
 • Soldaatje,
 • Ogen zeggen ijs,
 • Sla de trollers,
 • Reef teef.

Rok 2020 stanął pod znakiem tworzenia nowego albumu. Tym razem artysta wykonał wszystkie utwory po polsku. Płyta nosi tytuł "Bajki na dobranoc". Według artysty jest to opowieść o człowieku, który ma za sobą różne przeciwności. Jednak na koniec odniósł sukces. Album ten jest spełnieniem marzeń rapera, który od zawsze chciał tworzyć w rodzimym języku i trafiać do polskiej publiczności. 

 

Na płycie znajduje się 12 utworów:

 • Intro,
 • Ferrari,
 • Sikam Szampan,
 • Marzenia,
 • Faza,
 • Pistolet,
 • Czarny dres,
 • Oklaski,
 • Egoista,
 • Gwiazda,
 • Taki jestem 2020,
 • 1037KM,
 • Banknoty.

Album ten udało mu się stworzyć dzięki samozaparciu artysty w dążeniu do celu. Nie poddawał się, dzięki czemu teraz możemy posłuchać "Bajek na dobranoc". Artysta mówi, że piosenki z płyty opowiadają szalone historie. Można słuchać ich przed snem. Ostrzega także, że nie zawsze kończą się one dobrze. Mimo nazwy "bajki", są one bardzo prawdziwe i życiowe. Raper bardzo się cieszy, że wszystkie utwory napisał po polsku, w swoim rodzinnym języku.

 

Artysta podjął także współpracę z Malikiem Montaną, słynącym z kontrowersji. Utwór, który stworzyli, nosi tytuł "Jagodzianki". Piosenka została odsłuchana na samym YouTubie ponad 50 milionów razy. 

 

Jednym z najnowszych utworów Dominika Czjki-Groota jest piosenka zatytułowana "Złote tarasy". W czerwcu 2022 roku wystąpił on w kilkunastu miejscach podczas swojej trasy koncertowej. Można było go zobaczyć m.in. w Warszawie, Łodzi, Borkowie, Grodzisku Dolnym, Włocławku czy Lesznie.

Mr. Polska - zdobyte nagrody

Muzyk ma na swoim koncie kilka zdobytych nagród. Oprócz przyznanego przez fundację Polonus tytułu "Polak Roku", Mr. Polska dotarł do finału Wielkiej Nagrody Niderlandów w 2010 roku. Dostał on także nagrodę Rookie of the Year w 2010 roku, a także dwie nagrody w 2011 roku: za najlepszy teledysk (do utworu "Gustav") oraz dla najlepszego zespołu (wraz z formacją Nouveau Riche.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mr. Polska: Chillwagon, Diho, Miszel, Sokół, Gruby Mielzky, PRO8L3M, Tede, Zdechły Osa, Jan - rapowanie, Dziarma, Avi x Louis Villain, Przyłu, Białas, Kinny Zimmer, OIO, ERO, Gibbs, O.S.T.R., OKI, Małach / Rufuz, Phunk'ill, KęKę, Kukon, Kalush Orchestra, Smolasty, Qry, Margaret, Kabe, Skepta, Sarius, Borixon, Dwa Sławy, Bonson, Żabson, White 2115, Pawbeats, Włodi, Nypel, Kaz Bałagane, Olszakumpel, Wac Toja, Trill Pem, Sobel, Oliwka Brazil, Otsochodzi, Malik Montana, Asthma, Miły ATZ, CatchUp, Zetha, Słoń, Taco Hemingway, Guzior, Kizo, Paluch, Reto, Pezet, Janusz Walczuk, The Game, Buszu, Jacuś,

 

Mr. Polska - Często zadawane pytania

 • Tak. Wraz ze swoją holenderską żoną ma córkę.
 • Dominik Czajka-Groot jest niskim mężczyzną. Ma zaledwie 1,64 m wzrostu.
 • Dominik wyemigrował do Holandii z matką. Tam znalazła ona męża Holendra, skąd u Dominika drugi człon nazwiska - Groot. Mężczyzna usynowił Dominika. Niestety, po paru latach małżeństwo rodziców Dominika się rozpadło i znów został sam z matką. Małgorzata Czajka - matka artysty - jest zaradną kobietą.
 • Artysta od zawsze interesował się rodzinnym krajem, czyli Polską. Dlatego też rozpoczynając karierę, postanowił przyjąć pseudonim, który będzie przywodził na myśl nasz kraj - Mr. Polska.
 • Tak, Mr. Polska uwielbia Social Media i jest ich stałym użytkownikiem. Lubi dzielić się ze swoimi fanami ciekawymi materiałami wideo oraz zdjęciami z życia czy pracy. Często wrzuca zdjęcia z siłowni i chwali się efektami swoich ćwiczeń. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 200 tysięcy ludzi z całego świata. Oprócz zdjęć, które przedstawiają samego artystę, można zobaczyć także te, na których pozuje z córką. Raper ma wielki dystans do siebie i lubi kontakt ze swoimi fanami. Wrzuca czasem zabawne filmiki, jak ten o nauce języka polskiego w jeden dzień. Aktualnie promuje nowy album.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mr. Polska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/