Mord'A'Stigmata

Mord'A'Stigmata

Mord'A'Stigmata to zespół metalowy założony w 2004 roku. Projekt zajmuje się graniem, rytualnego, mrocznego black metalu i jest uznawany za jeden z najciekawszych na rynku muzycznym. Grupa ma za sobą koncerty na prestiżowych festiwalach w Europie, a także kilka klubowych tras. Jedną z nich przebyła wraz ze znanym zespołem Behemoth.

Mord'A'Stigmata- biografia

Zespół Mord'A'Stigmata istnieje od 2004 roku, pochodzi z Bochni i został założony przez gitarzystę oraz kompozytora Statica. Ich muzyka określana jest przez krytyków jako awangardowy post-black metal. Jest to jedna z najlepszych kapeli zajmujących się graniem mrocznego, atmosferycznego metalu, który jednak nie daje się zaszufladkować. Grupa skupia się na samorozwoju i utrzymuje dystans wobec tego, w jakich kierunkach podąża przeważnie muzyka ekstremalna i w ten sposób kreuje swoją tożsamość. Kapela wywodzi się z silnego polskiego podziemia blackmetalowego, jednak nie ogranicza się do niego. Kolejne płyty Mord'A'Stigmata pokazują fanom ich zdolność do odkrywania nowych wymiarów. Kwartet tworzą muzycy o pseudonimach: Static (gitara), Ion (wokal, gitara basowa) Golem XIX (gitary) oraz Ygg (perkusja). Pochodzący z Bochni zespół nagrał już 5 studyjnych albumów, natomiast najnowszy z nich to „Dreams Of Quiet Places". Jest on oceniany jak najdojrzalsze dzieło kapeli. Zespół konsekwentnie poszerza ramy gatunku, który stał się dla niego tylko i wyłącznie punktem dla ich muzycznej podróży.

Mord'A'Stigmata- skład zespołu

Aktualny skład:

 • Static - Guitars (2004-present) ex-Morowe (live), ex-Odraza (live), ex-Solnorth, ex-Burial Ground, ex-Oniric,
 • Ion - Vocals, Bass (2008-present) Preludium, ex-Inner Silence,
 • Golem XIV - Guitars (2013-present) Iblis, ex-Cruelty,
 • Ygg - Drums (2017-present) Dementria, Ivan Halyha.

Byli członkowie składu :Michał "DQ" Kowal (Perkusja 2007 - 2017), Piotr Dzik (gitara basowa), Sickill (gitara basowa i klawisze 2004-2007), Silencer (gitara i chórek 2007-2013), Sadist (gitara 2004-2007).

Mord'A'Stigmata- dyskografia

 • 2005 - Borderline Personality Disorder [demo],
 • 2005 - Synthetic Calm [demo],
 • 2006 - Promo 2006 [demo],
 • 2006 - Diagonal Dividing Humanity [kompilacja],
 • 2008 - Überrealistic,
 • 2011 - Antimatter,
 • 2013 - Ansia,
 • 2015 - Our Hearts Slow Down [EP],
 • 2017 - Hope,
 • 2019 - Dreams of Quiet Places.

Mord'A'Stigmata- najnowsza płyta

„Dreams of Quiet Places” to następna doskonale przyjętej przez fanów gatunku płyty „Hope”, która została wydana w 2017 roku. Nowa płyta dosyć szybko uzyskała korzystne opinie fantów, jak i krytyków gatunku. Płyta miała swoją premierę 4 kwietnia 2019 roku nakładem Pagan Records, a oficjalnie release party odbył się 26 kwietnia w krakowskim klubie Zet Pe Pe. Album dostępny jest w takich formatach, jak: standardowy jewel case CD, digipack CD, standardowy i czarny LP oraz złoty LP. Płyta została zarejestrowana, zmiksowana oraz zremasterowana w warszawskim Nebula Studio, natomiast za przygotowanie okładki odpowiadał Łukasz Gwiżdż.

Na liście utworów płyty znajduje się:

 1. Between Walls of Glass
 2. Exiles
 3. Spirit into Cristal
 4. The Stain
 5. Void Within
 6. Into Soil
 7. Dreams of Quiet Places

 

Mord'A'Stigmata- występy

Zespół Mord'A'Stigmata przebył swoją pierwszą europejską trasę, na której zaprezentował słuchaczom nowy materiał. Występował między innymi na prestiżowym już Roadburn Festiwal w Holandii. W trasę wyruszyli 14 kwietnia 2019 roku, natomiast ich koncerty zostały dobrze przyjęte przez fanów muzyki metalowej. Kapeli towarzyszył amerykański zespół Imperial Triumphant. Zwieńczeniem udanego tournee Mord'A'Stigmata był występ w krakowskim Zet Pe Te, który miał miejsce 26 kwietnia 2019 roku. Gościem specjalnym zaproszonym przez Mord'A'Stigmata był zespół Martwa Aura. Koncert stanowił także oficjalne release party najnowszego, już piątego albumu zatytułowanego „Dreams of Quiet Places". Zespół wystąpił także na Dark Eastern Metal Meeting. Szczegółowy plan trasy zespołu Mord'A'Stigmata prezentował się następująco:

 • NL- 14.04 Roadburn Festival, Tilburg,
 • DE-15.04 HAMBURG, Hafenklang,
  DK-16.04 COPENHAGEN, Spillested Stengade,
 • DK- 17.04 AALBORG, 1000 Fryd,
 • DE- 18.04 KIEL, Alte Meierei,
 • DE-20.04 Dark Easter Metal Meeting, Munich,
 • HR- 21.04 ZAGREB, Mocvara,
 • RO- 22.04 TIMISOARA, Capcana,
 • HUN-23.04 BUDAPEST, Durer Kert,
 • AT- 24.04 VIENNA, Escape,
 • CZ- 25.04 PRAGUE, Underdogs,
 • PL- 26.04 KRAKOW, Zet Pe Te.

Jeśli chodzi o minione koncerty grupa Mord'A'Stigmata występowała wraz z Ritual Howls w krakowskim klubie Alchemia. Ponadto, dała też koncert z Medico Peste i Loathfinder we Wrocławskim klubie Firlej. Odbył się również występ zespołu Mord'A'Stigmata z Triptykon i Secrets of the Moon w Warszawskim klubie Progresja oraz Krakowskim klubie Kwadrat. Ważną informacją dla fanów zespołu jest to, że wystąpi on podczas Soundrive Festiwal, który odbędzie się 9-13 sierpnia 2022 roku.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mord A Stigmata: Tiamat, Moonstone, Napalm Death, Ragehammer, Chainsword, Krzta, Truchło Strygi, Asphyx, Night Demon, Tides From Nebula, WIJ, Dom Zły, Jad, Deszcz,

 

Mord'A'Stigmata - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Mord'A'Stigmata wystąpi w: Aleksandrowie Łódzkim
 • Data założenia to 2004 rok.
 • Jest to kwartet artystów o pseudonimach: Static, Ion, Golem i Ygg.
 • Kapela ta pochodzi z Bochni.
 • Grupa zagra w Aleksandrowie Łódzkim.
 • Jest to metal, aczkolwiek wychodzi on z ram tego gatunku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mord'A'Stigmata
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Mord'A'Stigmata BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 159 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Aleksandrów Łódzki
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/