Mietek Szcześniak

Mietek Szcześniak

Mietek Szcześniak to urodzony w 1964 roku w Kaliszu piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Oprócz pracy nad karierą solową współpracował z artystami, takimi jak Anna Jurksztowicz, Majka Jeżowska, KayahAnna Maria Jopek, Lora Szafran, Edyta Górniak czy Natalia Kukulska. Zdobywca Bursztynowego Słowika, trzykrotny laureat Fryderyków.

Początek kariery Mietka Szcześniaka

W wieku sześciu lat był częścią zespołu Ikary. Następnie był wokalistą w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku stworzył swoje pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Zaprezentował się też podczas konkursu Śpiewać każdy może i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu. To wydarzenie dało mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku wystąpił z piosenką „Przyszli o zmroku” i zdobył główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1999 roku wspólnie z Edytą Górniak stworzył piosenkę  „Dumka na dwa serca” do filmu Ogniem i mieczem.

 

Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, wykonującego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. 14 czerwca 2006 roku pokazał teledysk do piosenki „Wstawaj”, którą nagrał wspólnie z Mezem i Tabbem. W 2006 roku na sklepowe półki trafiła jego płyta Zwykły cud. W 2007 wziął udział w XLIV Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu, wykonując premierową piosenkę „Bajka że to ja” oraz występując wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.

 

Wiele razy pracował wspólnie z zespołem TGD jako solista. W 2015 roku ukazała się płyta pt.Songs from Yesterday, którą nagrał razem z pianistą Krzysztofem Herdzinem. Na płycie znalazły się piosenki z repertuaru takich wykonawców, jak m.in. The BeatlesStevie Wonder The Rolling Stones w interpretacji duetu.

 

 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mietek Szcześniak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/