Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlojuwenalia-bialystok
Home Artysta Marzena Rogalska

Marzena Rogalska

Marzena RogalskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Marzena Rogalska to urodzona 13 kwietnia 1970 dziennikarka telewizyjna i radiowa, autorka powieści, a także aktorka. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim z udziału w programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie współpracowała z Tomaszem Kammelem. W pierwszych latach swojej kariery zasłynęła także jako dziennikarka RMF FM. Uznanie widzów Marzena Rogalska zyskała również dzięki wielokrotnym występom w serialu "Kobiety Mafii" (zarówno w części pierwszej, jak i drugiej), a na przestrzeni lat od roku 2013 do roku 2020 odgrywała rolę w polskim serialu obyczajowym "Barwy Szczęścia".

Początki kariery Marzeny Rogalskiej

Marzena Rogalska dzieciństwo spędziła w Chełmku - małej miejscowości położonej w województwie małopolskim. Po tym, jak skończyła liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, zapragnęła zostać aktorką. Aby tego dokonać, zdawała do szkoły aktorskiej, co niestety zakończyło się porażką. Po roku postanowiła spróbować ponownie i spełnić swoje aktorskie ambicje, jednak znów odniosła niepowodzenie.

 

Wówczas na jej drodze pojawił się kabaret "Potem", z którym zaczęła występować na Festiwalach Artystycznych Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Pod wpływem członków kabaretu i jednocześnie jej przyjaciół, Marzena Rogalska zaczęła studiować na kierunku pedagogiki kulturalno-oświatowej. Po roku studiów w Zielonej Górze, wzięła urlop dziekański i zaczęła występować w musicalu "Metro". Potrzeba edukacji była jednak na tyle silna, że postanowiła kontynuować swoje studia w Krakowie.

Marzena Rogalska i dalszy rozwój jej kariery 

Debiut Marzeny Rogalskiej nastąpił w 1995 roku w krakowskim oddziale TVP3, gdzie została dziennikarką telewizyjną. Przez trzy lata prowadziła tam program "Przepraszam, pomyłka". W 1997 roku Rogalska rozpoczęła pracę w radiu RMF FM, gdzie prowadziła liczne audycje do których zaliczyć możemy: "Na językach", "Weekend bez granic", "Halo, to ja", oraz program "Świąteczne Marzenie". W tym okresie jej produktywność i zaangażowanie były bardzo duże, gdyż pracowała także przy programach: "Apteka Marzenie", "Pałac Kultury", a także "Słoneczny Patrol".

 

W 2002 roku, po zakończeniu współpracy z RMF FM, Marzena Rogalska przeniosła się do Radia Kolor, gdzie powierzono jej prowadzenie audycji "Zagraj swojej Marzenie". W 2009 roku została natomiast pierwszą prowadzącą "Pytania na śniadanie". Następnie prowadziła jeszcze wiele różnorodnych programów w TVP, między innymi: "Dzieciaki górą", "Kocham Cię, Polsko!", "Przygarnij mnie" czy też "Domy przyszłości".

 

W 2012 poprowadziła jeszcze program "Zacznij od nowa" i tak też zrobiła - odeszła z TVP po 12 latach współpracy.

 

Pomimo, iż Marzena Rogalska nie dostała się do szkoły aktorskiej, amatorsko próbowała swoich sił w filmie. Zagrała w "Zakochanych" oraz "Testosteronie", a także gościnnie pojawiła się w takich serialach jak: "Magda M.", "Niania" czy "Barwy szczęścia". Dostała propozycję od Darii Widawskiej, która zaproponowała jej rolę w Teatrze Capitol, co oczywiście Rogalska przyjęła z wielkim entuzjazmem, jako że było to jej marzenie od dziecka. Po drobnych komplikacjach, do których zaliczyć można ataki paniki, ostatecznie zagrała w spektaklu "Czy ty to ty?"

Marzena Rogalska - filmografia

Marzena Rogalska występowała w kilku polskich filmach obyczajowych, fabularnych i sensacyjnych, a także serialach, takich jak:

  • 2000: "Zakochani"
  • 2006: "Magda M."
  • 2006: "Job, czyli ostatnia szara komórka"
  • 2007: "Testosteron"
  • 2007: "Niania"
  • 2010: "Apetyt na życie"
  • 2013-2020: "Barwy szczęścia"
  • 2018: "Kobiety mafii"
  • 2018: "Kobiety mafii 2"

Marzena Rogalska udzielała kilkukrotnie dubbingu do filmów, seriali i animacji dla dzieci takich, jak:

  • 2007: "Harry Potter i Zakon Feniksa"
  • 2007: "Smyki"
  • 2008: "Przygody Sary Jane"
  • 2009: "Edek Debeściak"
  • 2010: "Psy i koty: Odwet Kitty"

 

Zobacz też: Marian Opania, Anna Czartoryska, Paulina Holtz, Janusz Józefowicz, Jan Frycz, Marcin Bosak, Aleksandra Szwed, Marta Chodorowska, Grażyna Wolszczak, Maja Ostaszewska, Milena Suszyńska, Paweł Koślik, Elżbieta Panas, Jakub Przebindowski, Anna Iberszer, Gabriela Muskała, Dominika Biernat, Brygida Turowska, Alan Andersz, Klara Bielawka,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich produkcjach filmowych Marzena Rogalska użyczyła dubbingu?
Marzena Rogalska kilkukrotnie użyczyła swojego głosu do polskiego dubbingu na przestrzeni lat 2007 do 2010. Podkładała głos między innymi pod bohaterów następujących filmów i seriali: "Psy i koty: Odwet Kitty", "Edek Debeściak", "Przygody Sary Jane" czy "Smyk".
Czy Marzena Rogalska ma na swoim koncie dokonania muzyczne?
Marzena Rogalska w przeciągu swojej kariery udzieliła pięciu występów gościnnych - na płycie zespołu Raz, Dwa, Trzy, w trakcie koncertu jubileuszowego, na festiwalu Fama, a także w musicalu Metro. Warto podkreślić, iż aktorka zaśpiewała również piosenkę „Supertwarz".
Jakie tytuły nosiły audycje, która prowadziła Marzena Rogalska dla redakcji RMF?
Marzena Rogalska na samym początku swojej kariery prowadziła audycje dla redakcji RMF. Możemy do nich zaliczyć między innymi "Na językach", "Weekend bez granic", "Halo, to ja", a także "Świąteczne Marzenie".
Jakie liceum skończyła Marzena Rogalska?
Po ukończeniu szkoły podstawowej Marzena Rogalska postanowiła wybrać się do szkoły średniej. Kobieta uczęszczała do Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu.
Jakie programy telewizyjne prowadziła Marzena Rogalska?
W przeszłości Marzena Rogalska była słynną prowadzącą wielu polskich programów telewizyjnych, takich jak Do kina czy na film? czy też Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?

Fani lubią też

Zobacz też