Marillion

Marillion

Marillion to brytyjski zespół rockowy, założony w 1979 roku. Ich twórczość określana jest jako rock neoprogresywny. Jego skład tworzą obecnie: wokalista Steve Hogarth, gitarzysta Steve Rothery, klawiszowiec Mark Kelly, basista Pete Trewavas oraz perkusista Ian Mosley.

Zadebiutowali w marcu 1983 roku albumem pod tytułem „Script for a Jester's Tear”, który pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii. Znalazły się tam piosenki takie jak „He Knows You Know” oraz „Garden Party”.

Duży sukces odniósł czwarty krążek - „Misplaced Childhood” z czerwca 1985 roku. Pochodzą z niego dwa najsłynniejsze przeboje formacji - „Kayleigh” oraz „Lavender”. Album pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i Niemczech i trafił na 47. miejsce listy najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200.

Łącznie grupa ma na koncie 18 albumów studyjnych, z których ostatni - „Fuck Everyone and Run (F E A R)” ukazał się w 2016 roku. Zespół Marillion w Polsce występował wielokrotnie. W kwietniu 2019 roku zawita do naszego kraju ponownie i w ramach cyklu koncertowego Marillion Weekends zagra trzy koncerty z rzędu w łódzkim klubie Wytwórnia.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Marillion
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/