Marcin Dorociński

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński to urodzony w 1973 roku w Milanówku polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Rozwój kariery aktorskiej Marcina Dorocińskiego

 

Marcin Dorociński od 1997 przez cztery lata związany był z mieszczącym się w Warszawie Teatrem Dramatycznym. W 1998 roku wystąpił również gościnnie w Opętanym Bolesława Leśmiana w reż. Małgorzaty Boratyńskiej. Sztuka wystawiana była Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza, z którym związał się na stałe we wrześniu 2011 roku.

 

Marcina Dorcińskiego można było też oglądać w serialach takich jak Ekstradycja 3, Na dobre i na złe, Dom, Rodzina zastępcza czy Sfora. W adaptacji powieści Stefana Żeromskiego Przedwiośnie w reżyserii Filipa Bajona zagrała postać Antoniego Lulka. Wystąpił też w sitcomie Lokatorzy jako Feliks Benta, gwiazdor serialu „Życie na bieżąco”.

 

Dużą rozpoznawalność zapewniła mu rola filmie kryminalnym Pitbull, którego reżyserem jest Patryk Vega. Za rolę odebrał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodę Jantar 2005 za najlepszą rolę męską na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie.

 

W 2020 roku dużą popularność przyniosła mu gra w popularnym serialu Netflixa Gambit Królowej, gdzie wystąpiła również Anya Taylor – Joy.

Marcin Dorociński spektakle 2021

Marcin Dorociński jest aktorem, którego można zobaczyć w telewizji, kinie oraz grającego na deskach teatru. Spektakle 2021 z udziałem aktora to między innymi w spektaklu Cesarz, który wystawiany jest w Teatrze Ateneum w Warszawie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Jacek Proszyk, CC-BY-SA 4.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Marcin Dorociński
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/