Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Majka Jeżowska to pochodząca z Nowego Sącza polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Ukończyła studia na wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się w klasie Krystyny Prońko.

 

Artysta jest również ambasadorką dobrej woli UNICEF.  Znana jest przede wszystkim dzięki swoim piosenkom dla dzieci. 

Rozwój kariery Majki Jeżowskiej 

W latach 80. Majka Jeżowska przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie została wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 stworzyła utwór „Rats on a Budget”, klip promujący utwór wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a później można było go zobaczyć  w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.

 

W 1984 roku wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego stworzyła muzykę i nagrała piosenkę o takim samym tytule dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka Majki Jeżowskiej zyskała dużą popularność, co stało się powodem, aby wydać całą płytę  pod tym samym tytułem. Album okazał się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Dzięki płycie powstał również musical pod tym samym tytułem, do którego libretto stworzył Jacek Cygan.

 

Majka Jeżowska dalej pracowała z Jackiem Cyganem  promując wiele młodych gwiazd, które znane są do dzisiaj, takich jak Kasia i Magda Fronczewskie, Krzysztof Antkowiak, Anna Jurksztowicz czy Papa Dance.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot.Ralf Lotys, CC-BY-SA 4.0 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Majka Jeżowska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/