Luna

Luna

Aleksandra Katarzyna Wielgomas znana pod pseudonimem Luna to polska piosenkarka i autorka tekstów urodzona w roku 1999 w Warszawie. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, jej kierunkiem były skrzypce. Następnie studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku artes liberales. Podczas studiów występowała też w teatralnym spektaklu "Cud albo Krakowiaki i Górale".

Początki kariery

W 2010 roku należała do chóru dziecięcego Artos im. Władysława Skoraczewskiego w Teatrze Wielkim. Tu uczyła się śpiewu u Danuty Chmurskiej. Śpiewała w wielu operach i spektaklach przedstawianych w Teatrze Wielkim.

Luna i pierwsza duża współpraca

Jako Luna nawiązała współpracę w 2018 roku z wytwórnią KAYAX, uczestnicząc w projekcie My Name is NewW tym samym roku nagrała swój debiutancki album zatytułowany "Na wzgórzach niepokoju". Singiel do tego krążka został skomponowany przez Marcina Nierubca, a tekst napisała sama Ola Wielgas. Utwór był grany w Trójce jeszcze przez długi czas.

 

W roku 2019 nagrała kolejny singiel "Zastyga", który w serwisach streamingowych został odsłuchany już 150 tysięcy razy.

 

Rok 2020 to dla piosenkarki czas przełomowy, nawiązała współpracę ze słynnym kompozytorem Michałem "Foxem" Królem i wspólnie stworzyli utwór "LUNA", który rozpoczął nową drogę artystki. W tym roku stworzyła także utwór "Serca przemokną" jednak dość szybko został usunięty z Internetu. Jednak wokalistka nie dała za wygraną i tworzyła dzielnie dalej. Pod koniec roku stworzyła kolejny singiel "Zgaś", który spotkał się z niesamowicie dobrym odbiorem krytyków, dzięki czemu zagościł w radiowych listach przebojów w 2020 roku. Utwór był grany w najlepszych i najpopularniejszych stacjach radiowych takich jak Radio Eska, Chillizet czy Jedynka.

 

Kolejny rok to następny przełom. W 2021 miała miejsce premiera kolejnego singla o tytule "Mniej". Początkowo artystka poinformowała o tym swoich fanów na Instagramie, a następnie utwór został umieszczony na liście TOP 13 Radia Wawa, a także w gorącej 20 radia Eska. W piosence zostały umieszczone dźwięki z kosmosu symbolizujące miłość i sztukę (planeta Wenus) oraz porozumienie (planeta Merkury). Singiel "Mniej" to opowieść o ciemnej stronie miłości, która niepostrzeżenie okrada Cię z własnego życia. Skytech od razu w tym samym roku stworzył remix piosenki, który od razu dostał się na szczyt listy DJ Top 10.

 

W kwietniu 2021 roku wydała kolejny singiel "Nie proszę o więcej", która powstała we współpracy z Marcinem Maciejczakiem, do tej piosenki powstał także teledysk. Następnym krokiem było nagranie angielskojęzycznej wersji utworu "Zgaś" – "Blind".

 

Kolejny czwarty już singiel Luny nagrany w 2021 roku to "Wirtualne przedmieście", o którym także poinformowała swoich fanów poprzez media społecznościowe. Piosenka jest odzwierciedleniem granicy życia wirtualnego i rzeczywistego. Powstał do niej teledysk, nagrywany w Państwowym Muzeum etnograficznym w Warszawie.

Po sukcesie tego singla powstała jeszcze angielskojęzyczna wersja piosenki "Wirtualne rzeki" – "Virtual Rivers". Autorka jest bardzo aktywna na serwisach społecznościowych i chętnie informuje swoich fanów o najnowszych utworach i premierach jej nowych piosenek.

Koncerty Luny

Luna w 2019 wystąpiła między innymi podczas Naturalnie Mazury Festiwal oraz podczas Pol’n’Rock Festiwal. W lipcu 2020 roku wystąpiła jako gość na koncercie zespołu Cukier, który odbył się w warszawskim Klubie Stodoła. W sierpniu 2020 roku wystąpiła jako gość podczas koncertu Meli KotelukArtystkę będzie też można zobaczyć na Edison Festival 2022, który odbędzie się w dniach 22-23 lipca w Poznaniu.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi LUNA: Jucho, Bitamina, The Dumplings, Artur Rojek, Kalush Orchestra, LemON, Martin Lange, Ars Latrans Orchestra, Lor, Miętha, Zalia, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Rubens, Kaśka Sochacka, Lordofon, Kroki, Julia Wieniawa, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Vito Bambino, Jagoda Kret, Monika Brodka, Rat Kru, Mrozu,

 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Poland

Luna - Często zadawane pytania

  • Najważniejszą dziedziną zainteresowań jest dla niej astrologia, lecz filozofia, sztuka i ekologia także są dla niej ważne.
  • Twórczość Bjork oraz Nicka Cave są dla niej dużą inspiracją.
  • Autorka inspirowała się wpływem kosmosu na życie ludzkie. Ola określa swoją muzykę jako "kosmiczny pop". "Luna" z języka łacińskiego oznacza "Księżyc", który jest jej bardzo bliski. Wyjaśniła to w wywiadzie do magazynu K-MAG. Wspomniała w wywiadzie, że jasna i ciemna strona księżyca pasuje do kontrastów jakie cechują artystkę. Opowiadała także, że widzi bardzo duży wpływ księżyca na swoje życie. Zdradziła także, że jej pseudonim ma związek z jej lunatykowaniem.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Luna
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/